Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем с хидравлични повдигачи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен проблем с хидравлични повдигачи

    Боря се неуспешно с един проблем много време, та реших и тук да се допитам. Ситуацията е следната - има шум в повдигачите, но единствено само при полузагрял мотор, или след като колата е престояла половин час примерно. На студен или загрял до нормална температура мотор, повдигачите не се чуват. В режим на празен ход също е тих мотора, шума е между 1100 и 1600 оборота, след това изчезва. Повдигачите са нови, слагах и карани от нормално работещ мотор - полза никаква. Разпределителен вал и кобилици в заводски размери /кобилиците са с ролки на лагери/, маслото е ново и по изискванията на производителя, пробвах и с други масла и вискозитети, но полза няма. Налягането на маслото при повдигачите е повече от перфектно, мерено директно с механичен манометър. На работата на мотора този шум не оказва влияние, още повече е докато загрее само, но в града, особено на къси дистанции ми къса нервите. Ако можете давайте идеи.

  • #2
    От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

    Нали не е ауди двувалка

    Пс. на мен лично не ми стана много ясно, коя година е колата, кой модел, какъв двигател... и тнт...
    Последно редактирано от Traqn Savov; 04-08-17, 17:39.
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • #3
      От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

      Ами забравих да напиша, докато описвам подробностите. БМВ Е36, М43 мотор, проста като цяло машинка, един вал с 8 клапана, 1996-та. Мотора го има във варианти 1600, 1800 и 1900 кубика, конкретно говорим за 1800, но така или иначе и при трите мотора глава, клапани, кобилици и повдигачи са еднакви.

      Коментар


      • #4
        От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

        Те тези двигатели са железни, да не е хлабаво нещо из ангренажа, успокоители, обтегачи вериги и прочие..

        пусни и в БМВ форума, някой може да се е сблъсквал със същите проблеми..
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #5
          От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

          Защо реши, че шума е точно от повдигачите?
          В система с толкова много въртящи се части има много възможности нещо друго да влиза в резонанс точно в тези обороти.

          Изобщо-аборт по телефона и ремонт през интернет не се прави.
          Намери си някой който не е "майстор", а Майстор, и там вече мислете кое какво.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

            Пишеш че си сменял масло според спесификации.
            Виж по БМВ форумите кои марки масла "обича" тоз мотор. Ако е поизносен мотора - направи му една добавка за промивка на мотора да разкара отлагания и прочие и сложи една идея по- широк спектър вискозитет - например ако иска 5W20 сложи 10W30 от обичания бранд.

            има и нещо което АЗ бих направил - бих метнал първо една MoS2 Молбиден дисулфит на Лики Моли илиCeratec и после пак ще говорим ако има нужда.
            Последно редактирано от Slick; 04-08-17, 21:44.

            Коментар


            • #7
              От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

              Това се прави, ако ще продаваш колата...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Това се прави, ако ще продаваш колата...
                Нищо подобно.

                Коментар


                • #9
                  От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                  Щом казваш-няма да лъжеш я...
                  Аз вярвам в разглобяването, дефектуването на частите, и подмяната на нужните с нови.

                  Ама кой съм аз та да давам правила...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                    Първоначално публикуван от michev68 Преглед на мнение
                    Боря се неуспешно с един проблем много време, та реших и тук да се допитам. Ситуацията е следната - има шум в повдигачите, но единствено само при полузагрял мотор, или след като колата е престояла половин час примерно. На студен или загрял до нормална температура мотор, повдигачите не се чуват. В режим на празен ход също е тих мотора, шума е между 1100 и 1600 оборота, след това изчезва. Повдигачите са нови, слагах и карани от нормално работещ мотор - полза никаква. Разпределителен вал и кобилици в заводски размери /кобилиците са с ролки на лагери/, маслото е ново и по изискванията на производителя, пробвах и с други масла и вискозитети, но полза няма. Налягането на маслото при повдигачите е повече от перфектно, мерено директно с механичен манометър. На работата на мотора този шум не оказва влияние, още повече е докато загрее само, но в града, особено на къси дистанции ми къса нервите. Ако можете давайте идеи.
                    Колега така чукат биелните лагери , смени ги и тогава пак пиши.
                    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                      Ще трябва малко допълнителна информация явно. Да започнем оттам, че съм автомонтьор, и в общи линии от 1989 с ремонти на автомобили се занимавам. Та знам как и кога чука биелен лагер, и кога потропва повдигач. Въпреки, че това с резонанса и аз съм го мислил, но мотора има точно характерното почукване като на празен повдигач, което примерно се получава при смяна на масло докато мотора напълни системата. Казусът с това потропване е разискван многократно в БМВ форума и решение няма за момента. Проблема е срещан при късните 36-ци, засяга и Е46, в които се ползва 1900 кубиковата версия на мотора. Мотора е разпилян преди 60 000 километра заради този шум до последният детайл и е замерван двукратно - първо от мен, второ от колеги със сериозно реноме в ремонт на валове, блокове и глави, ей така за сигурност. Чудиха ми се между другото защо съм го разглобил. Ангренажа е съвършенно нов, вериги, зъбни колела, обтегачи и успокоители, частите са оригинални на БМВ, не на алтернативни производители. Сегменти лагери са подменени с Мале, купени в Германия, не тук. Няма вискозитет масло, което да не е минало през този мотор, виж това с молибдена не съм го пробвал наистина, но мненията за това масло са противоречиви, като определено не се препоръчва за хидроповдигачи, но това само съм го чел, преки впечатления нямам, та малко информация няма да ми е излишна ако някой е решавал сходни проблеми с такъв тип масло. Приятели със S мотори / М техник/ ми хвалят фюлерина на Бардал, ама неговото предназначение е по скоро друго. Някой може да се чуди какво толкова си играя, така или иначе колата си върви, но съм си малко чешит в това отношение. Колата /която като общо състояние си е в перфектна кондиция/ карам от 2005-та и смятам да съм и последен собственик, новите автомобили не ми допадат нещо, та трябва да си е наред. Имам друго БМВ 2000 година със 1900 кубиковата версия на мотора, е неговият работи перфектно, а него по не го жаля, и минава винаги с по-евтини консумативи. Явно винаги, когато човек се мъчи да направи нещо перфекто, става трудно.
                      Последно редактирано от michev68; 04-08-17, 23:33.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                        MoS2 и Ceratec са добавки за маслото. Ако четеш и други езици - виж по американските форуми - там има описани кое как, включително са си правили не еднократни проверки на химията и състава на маслото преди и след , със и без добавката.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                          Помислих че ми говориш за маслата с молибден на Лики Моли и Фукс, сега разбрах. От тях съм чувал оплаквания, в смисъл повдигачите не ги харесвали, но това само съм го чували или чел, преки впечатления нямам. За съжаление, понеже съм от по-големичките, английският ми е тъмна Индия, за разлика от руския. Ама и при руснаците нищо не открих.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                            Аз имах подобен проблем на Мицубиши с мотор 6G75 . Тези мотори си потропват по дефиниция. С тези си реших проблема (това е от тези проблеми - дето само ти ги чуваш предимно - останалите само те гледат и аха да ти проговорят). Ако не съм го ползвал лично - не бих го препоръчал.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                              Разбрах , че си на ти с мотори , биелни , основни лагери. Ще се бориш много , но и това е част от удоволствието , ако не и мазохизъм понякога. И аз съм го играл това с хидр.повд. , но при мен само при палене , при загрял мотор изгасен за около 30 мин. и след това се оправя. Успех с вятърните мелници!
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X