Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем с хидравлични повдигачи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

    Бардал и ПроТек има специални добавки за хидрокомпенсаторите. Пробвай.
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • #17
      От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

      Пробвано с добавките, въпреки че бе безсмислено, по принцип тях ги дават да се ползват при карани и позатлачени повдигачи. Slick, при теб на Мистсибушито в повдигачите ли бе шума, и коя от двете добавки използва?

      Коментар


      • #18
        От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

        Това че изпада в резонанс, ме съмнява да е от повдигачите..
        Може да ти чатка оптегача на веригата, притискателният демфер или от основен лагер.

        Все повече на основен лагер ми прилича на мене..

        А иначе тези дето са се мъчили да го опрявят, навярно са се мъчили като са си чесали главите наведени над двигателя..
        Тъй работата няма да стане, пробвал съм..

        Единствено разглабяне до дупка, замерване и всичко ново..
        Последно редактирано от Traqn Savov; 05-08-17, 09:51.
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #19
          От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

          Tова всичко вече е направено, написал съм по горе.

          Коментар


          • #20
            От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

            Айде и аз да си изплача мъката.
            Двигателят ми е ОМ602 2.9 атмосферен. Мърка така, че даже дизелджията ми отказва категорично да ми провери дюзите профилактично. С 5W40 съм, и в студеното време, след късна есен примерно, като запаля мотора за сефте, за около 1.5-2км единият компенсатор цъка едвам-едвам, точно колкото да ми разваля перфектният звук. С 9.5л масло съм, и после цял ден няма проблем, до другата сутрин.
            Точно преди година си смених маслото за последно, като го оставих да поработи на празен ход с литър газ за горене, и после го оставих малко да поизстине и дано да се разкиснат лайната. Също така разглобих и почистих перфекто хидравличният обтегач който беше като бетониран от гадните масла с които явно е бил каран мотора.
            Есента проблема май още си го имаше, но искрено се надявам отлаганията да са се отмили, щото хич не ми се сваля разпределителен вал само заради един едва прицъкващ компенсатор.
            Ако през есента в студеното време вече не се чува, слагам някаква агресивна добавка да доизчисти каквото може и мисля да минавам на 0W40.

            Ако пак цъка ше го мисля на момента.

            Кажете пробвани работещи агресивни добавки за почистване на маслените отлагания в мотора ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

              Да не ти тропа нещо из претискателя или по периферните неща около мотора, водна помпа, маслена помпа, обтегача на пистовият ремък, тампони на двигателя или нещо разхлабено из двигателя, пети на тампоните и прочие.... ..
              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

              Коментар


              • #22
                От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                Да не ти тропа нещо из претискателя или по периферните неща около мотора, водна помпа, маслена помпа, обтегача на пистовият ремък, тампони на двигателя или нещо разхлабено из двигателя, пети на тампоните и прочие.... ..
                Никакъв шанс !
                Много съм мързелив, и това е причината да съм доста добър диагностик, а и всичко това за което говориш е чисто ново.

                Надявам се като се застуди да видя резултата, щото скоро не съм палил мотора сутрин по планини.

                Абе поне два да причукваха, да разкоствам, ама за един едвааам, и то спорадично, притропващ хич не ми се разправя, а много ме дразни !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                  0
                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Кажете пробвани работещи агресивни добавки за почистване на маслените отлагания в мотора ?
                  Pro-Tec P1001 мина през двигателя без щети. Какво и колко е почистила нямам представа защото нямах проблеми и третирането беше профилактично.
                  Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                    Разгледах я, но
                    раздува семерингите
                    , което не ме устройва, но благодаря все пак.

                    Надявам се, че си я пробвал лично ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Разгледах я, но , което не ме устройва, но благодаря все пак.

                      Надявам се, че си я пробвал лично ?
                      Да на Ровър 75 2.0 CDTI .
                      Виж в гамата на ЛикиМоли .Имат два вида промиващи добавки - на основата на разтворители (водят се агресивни) и на основата на детергенти (с по-меко действие) .
                      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                        Здравейте, преди в търговски партньори имаше колега, който продаваше масло, което има доста присадки именно с цел почистване. Днес бях във Практикер и го видях маслото на цена под 30лв за 4 литра. Тогава се коментираше, че доста почиства и може да има обратния ефект за двигателя, чрез разтваряне на повечето гадории в него.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                          Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                          ...
                          Виж в гамата на ЛикиМоли .
                          То гледането на описани предложения от търговци и производители не ми е проблем, но ме интересуват само лични впечатления от/на пробвали каквото и да било.
                          За това и за всичко споделям само лични резултати за каквото и да е.

                          Фейсови експириънси не ги брОим !

                          ... абе ше го излекувам аз тоя компенсатор !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                            Към колегата пуснал темата.
                            Като сложи повдигачи от не шумящия мотор заедно с кобилиците му ,или остави кобилиците от твоя мотор,защото е възможно да се обажда някое тръгнало лагерче на кобилица.Звучи по същия начин от същото място.
                            Трагичното не е смъртта, а животът, който
                            хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                            Чарлз Буковски

                            Коментар


                            • #29
                              От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                              Първоначално публикуван от michev68 Преглед на мнение
                              Пробвано с добавките, въпреки че бе безсмислено, по принцип тях ги дават да се ползват при карани и позатлачени повдигачи. Slick, при теб на Мистсибушито в повдигачите ли бе шума, и коя от двете добавки използва?
                              При мен шума идваше от тях да. Сложих МоС2 щот не намерих Сератек. Втория се води по нов и продукт. Ако си със минерално бих сложил МоС2.
                              За почистващ химикал силно препоръчвам SeaFoam. Слагаш в настоящото масло ... караш 200 300 км и замяна с ново + МоС2.

                              Сетих се и още нещо!
                              Имаше неква схема за работа на двигателя за изкарване на евентуален въздух в регулаторите на повдигачите. Ще я намеря и ще пиша. Поддъпжане на нещо от сорта на 3000 об за изв време и после пак на интервали. Ще пиша по късно точно как беше
                              Последно редактирано от Slick; 05-08-17, 18:59.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Странен проблем с хидравлични повдигачи

                                Тази схема е валидна за моя мотор не знам дали ще стане за други. Едно уточнение. При мен грежата и шума идваше от така наречените hydraylic lash adjusters. ... да ме прощавате ма не знам на български как се водят. Ограничители ... регулатори . Езпо цилиндрично метално със леко скосен връх и дупка по средата..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X