Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся схема за регулатор на мощност на самоделна пещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Търся схема за регулатор на мощност на самоделна пещ

    То в оксидна форма де, ама затуй и аргон слагам набогато - да минимализира демиджа. А чушкопекът е предвиден за към 30-50 грама на зареждане. Толкоз и ми трябват към момента.
    Черно, мирише и разваля характера!

    Коментар


    • #32
      От: Търся схема за регулатор на мощност на самоделна пещ

      Ееее, добре се е получило. Най ми хареса каква изолация си постигнал ��.
      Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

      Коментар


      • #33
        От: Търся схема за регулатор на мощност на самоделна пещ

        Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
        а странното е, че с графит на прах не се получава. Продуктът от нагряването е почти прозрачен, като слюда. Един приятел го гледа на рентген и каза 99% SP2. По-ми мяза на графен и подобни нему.
        Sp3 e е диамант
        А SP2 трябва да е графена. но не съм чул да се прави толкова лесно , още повече евтино. Колко време го печеш в аргон
        Но пък щом върши работа

        Коментар


        • #34
          От: Търся схема за регулатор на мощност на самоделна пещ

          Между графена и графита няма принципна разлика. Графитът представлява подредени листи от графен.

          Коментар


          • #35
            От: Търся схема за регулатор на мощност на самоделна пещ

            , а свойствата им като пълнител в полимери са доста различни по отношение на електропроводност, забранена зона и т.н. С графит почти нищо не можеш постигна за добра проводимост на високоеластично изделие или поне трябва да натъпчеш толкова много от него, че еластичността изчезва и материалът мяза на четка за електромотор.
            Черно, мирише и разваля характера!

            Коментар


            • #36
              От: Търся схема за регулатор на мощност на самоделна пещ

              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
              Sp3 e е диамант
              А SP2 трябва да е графена. но не съм чул да се прави толкова лесно , още повече евтино. Колко време го печеш в аргон
              Но пък щом върши работа
              Към момента експлоатирам хоризонтален чушкопек - грея малко над час за 2-3грама - доникъде с нея. Затуй правя новата с вариант за вертикална употреба с флуидизиращо легло.

              И за в двата варианта не претендирам, че е/ще е едно- или двуслоен. Предполагам, че 5-6 също ще ми излиза скъп заради дългото третиране. Според мен продуктът ще има някъде над 15-20 слоя дебелина при около половин час нагряване.

              А за производството му в индустриален мащаб - нагласяването на условията за получаване на еднороден продукт са най-тегавият момент.
              Композит от въглеродни кристалчета съм правил на младини по CVD метод (chemical vapor decomposition) чрез прекурсор ацетон, носител - смес аргон/хелий и температура около 1800 градуса целзии. Продуктът е много красив - люспи с метален блясък и плътност - близка до тази на въздуха - миг невнимание и нещата се разфърчат изнавсякъде.
              Черно, мирише и разваля характера!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X