Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи джип Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първи джип Лада Нива

    Здравейте.
    Вчера си закупих джипка нива.
    За пръв път се разправям с джип. Основна ще го ползвам за лов във полето кал сняг.
    Имам следния въпрос при закупуването на джипа се консултирах тук там и от теми във форума.
    При потегляне на 1,2,3, скорост джипа претриса след като се закроти на определена скорост не тресе.
    Задна включва доста трудно , говорих с хора и прочетох , че това го прави от съединителя.
    За това свалих цената малко. Така въпроса ми е дали някои е имал този проблем и има ли възможност да е от нещо друго.
    И при каране малките лостове за бързи и бавно доста играят не знам може това да е нормално явление , лоста за бавни и бързи леко придрънква. Когато го хвана със ръка толкова да не вибрира спира все едно някъде закача от вибрациите.
    Питах в магазин за руски части за съединител изкара ми някакъв заводски. Доколкото прочетох те нови дават проблеми със съединителите и не карат много с тях. По добрия вариант било да се вземе LUk. Дори намерих такъв по евтин от този руския.

  • #2
    От: Първи джип Лада Нива

    За тресенето-не е центрована раздатката спрямо скоростната кутия,спекли и негресирани кардани,разбити карета на карданите или скапан междинен вал между раздатка и ск.кутия.Прегледай тези неща и сподели кое как е и ще видим.

    Коментар


    • #3
      От: Първи джип Лада Нива

      Щом си свалил от цената-време е да се възползваш.
      Тресенето при потегляне и трудното включване говорят именно за съединител.

      Иначе честито, да се радвате и да се слушате един друг.
      Ако не знаеш как се работи с раздатката, и какво точно правят малките лостчета-кажи, ще ти обясним, че съм се наслушал на идиотизми от уж опитни шофьори. Не знам кой ти е обяснявал как работи нивата.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Първи джип Лада Нива

        Така както обясняваш,съединителят ти не отделя достатъчно,вследствие на което увлича и включва трудно.Просто трябва да се регулира,виж някой който знае за какво става въпрос да регулира шпилката между помпата и вилката на съединителя.
        Честито!Взел си си автомобил 1х3(като повечето жипки паркетници),при работа със едното лостче ства 2 от 2.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Първи джип Лада Нива

          Пламски, ако само не влизат скоростите-да, не отделя съединителя. Но тресенето говори за заминал притискател, по-точно омекнали пластини, или скапан аксиален лагер.
          При всички положения-смяна на съединител.

          А за схемата на задвижване-не си категорично прав. То си зависи от терена и уменията.
          А като блокира диференциала-става като не-паркетните джипове. Без разлика. Тогава остават само уменията. И наличието на лебедка, блокажи, и т.н. Но като схема на задвижване-като УАЗ например.
          Само дето там където нивата ще спре-УАЗ продължава...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Първи джип Лада Нива

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Пламски, ако само не влизат скоростите-да, не отделя съединителя. Но тресенето говори за заминал притискател, по-точно омекнали пластини, или скапан аксиален лагер.
            При всички положения-смяна на съединител.
            При омекнали пластини на диафрагмата,съединителят боксува и не тресе.Това е ВАЗ,и никой не споменава боксуване,само трудно включване на задна,което обясних със какво се лекува.
            За тресенето,колегите са обяснили по-горе как се лекува,като трябва задължително да се прегледа и гуменото каре между ск и раздатката.

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            А за схемата на задвижване-не си категорично прав. Само дето там където нивата ще спре-УАЗ продължава...
            Я да ме светнеш как точно работи!?При вдигнато едно колело примерно и при две на кръст със включен междуосев диф...
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Първи джип Лада Нива

              Да м е честита на колегата, да си купи и друг джип! Малките лостчета не се мандахерцат от това. За майстор ниваджия си е колата.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Първи джип Лада Нива

                Доста срещан случай(особено пък при руснаците) е да омекнат няколко пластини, а не всички равномерно и наведнъж. Примерно 1/4 до 1/3. И започва да тресе.

                Относно колелата във въздуха-зависи от терена(както вече казах), и силно от уменията. И познаване на машината.

                Да те питам ли как УАЗ, или Патрол, или ТЛК 7(0) минават през гадни места, след като не са блокирани осевите диференциали? За сузукитата няма да споменавам, че съм пристрастен.
                Та нивата, като и блокираш диференциала в раздатката става като всеки парт-тайм джип, с включен преден мост.
                От там насетне започват осевите диференциали, лабедки, джекове, пътеки, колани, и най-вече опитен помощник. В състезанията му викаме навигатор, но в реалния живот си е помощник. И ако е опитен-преминаванетопрез гаден участък се превръща в удоволствие и игра.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Първи джип Лада Нива

                  Аз те питах какво по-дяволите се случва при тия две дереджета!?Не сме на кушия.....
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първи джип Лада Нива

                    Тези дереджета се случват когато си на кушия, или пробваш джипа дали може да мине "ей от там"...

                    Пак ти казвам-като блокираш раздатката-нивата(ленд ровъра, новите Г-класи, и т.н.) стават като УАЗ или патрол.
                    Та каквото с патрола-това и с нивата.

                    Пламски, пиян ли си вече бе
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първи джип Лада Нива

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                      Пламски, пиян ли си вече бе
                      Коле ,съединителя на Нивата е най слабата част.Може да тресе от крив феродов диск ,омекнали пружини на диска ,карета ,кардани ,кърпен под и сигурно още една камара работи.
                      Два пъти съм късал съединител при теглене и един път ми се счупи една конзола и скоростите пропаднаха с една педя.
                      Автора на темата да каже дали Нивата е кърпена.За мен е важно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Първи джип Лада Нива

                        Иво, никой не спори за съединителя.
                        По признаците-пътник е.
                        С Пламен си приказваме за различните схеми на задвижване, и какво може нивата като се разръчкат ръчките.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Първи джип Лада Нива

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Тези дереджета се случват когато си на кушия, или пробваш джипа дали може да мине "ей от там"...

                          Пак ти казвам-като блокираш раздатката-нивата(ленд ровъра, новите Г-класи, и т.н.) стават като УАЗ или патрол.
                          Та каквото с патрола-това и с нивата.

                          Пламски, пиян ли си вече бе
                          Не съм,втора бира пия.

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Иво, никой не спори за съединителя.
                          По признаците-пътник е.
                          С Пламен си приказваме за различните схеми на задвижване, и какво може нивата като се разръчкат ръчките.
                          Не отговори конкретно на въпроса!?Не сме на кушия,няма навигатор,гората е далече,пред панелката сме със крик във ръка,вдигаме и какво се случва!?
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Първи джип Лада Нива

                            Ще проверя нещата които казахте.
                            За джипа горе долу съм запознат лостовете какво правят , но съм начинаещ не твърдя , че знам как да ги използвам точно с практика ще се науча.
                            За въпроса дали е кърпена от долу не е кърпена само е пребоядисвана.
                            За съединителя той не преплъзва вчера я карах за пръв път така по черен път.
                            Направи ми следното впечатление включвам на първа и леко газ колко ода се движи бавно няма тресене при подаване на повече газ да тръгва да набива тогава се появява тресенето. След като набере и се подкара на определена скорост няма тресене. Само където лостовете си танцуват също при подаване на повече газ играят повече. Единия леко дрънка някъде закача като на желязо след като го хвана да не вибрира спира.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Първи джип Лада Нива

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Не съм,втора бира пия.



                              Не сме на кушия,няма навигатор,гората е далече,пред панелката сме със крик във ръка,вдигаме и какво се случва!?
                              ... се случваааа, ... се случваааааа.А какво се случва?
                              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X