Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи джип Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Първи джип Лада Нива

    Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
    Хайде да ви помоля да не ми спамите темата ако можете да помогнете помогнете. Ако не можете стига си правете лаф да стават 10 страници.
    Ето ти го предния пост.Явно съм слаб ясновидец,нека някой друг се пробва.Успех с Нивата.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #47
      От: Първи джип Лада Нива

      Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
      Така вчета цял ден с сея се занимавах.
      Да кажа какво излезе с тоците от къде да започна .
      Първо мигача идваше късо от кабелите за теглича.
      1 ви бушон гореше заради стоповете като се натисне спирачки. Сложена е клемата на масата на единия стоп и това се оправи.
      Смяна на бушони повечето неща тръгнаха без дълги на ляв фар. След 3 часа търсене. Не идваше ток по едната жица.
      От там като се пуснат праскалките на прозореца. Вода пада точно на бушоните така хубаво. От там ровене в таблото прегризан маркуч и гнездо на мишка.
      След това в купето при задната седалка още прегризан маркуч. От там се оправи това пръскане на бушоните с спрей за тоци всичко тръгна. И накрая при прибиране на таблото спряха някои уреди на таблото и пак мигачите , някъде пак дава нещо , но стана 11 часа вечерта и я зарязах. Днеска ще се гледат буксите в таблото и масите. Та до тука за сега това лек напредък. Още малко и мисля че ще светне както трябва. След това се почва механична част. Съединител за тресенето май каре има за смяна и лагера на маховика маи е заминал. И от там не знам какво ще излезе още. Хвърлих се в приключение. Уредите на таблото като я запаля светват леко при подаване на газ и почват да се шават стрелките както си искат. Лампата за блокажа свети на таблото за бързи и бавни не свети. Сменена е ще видя дали проблема не е от долу някъде при лоста. Нямам запалка купил съм , но не знам как да я вържа има някакви кабели 2 единия в вързан някакъв часовник присадка. Запалката която съм взел има 2 кабела жълт и червен и на тялото има букса за масата. Ако някои знае как да я вържа ще съм много благодарен.
      С риск,някой Модератор да ме накаже!
      За знаенето знам,но няма да ти кажа!
      И като свържеш запалката и всичко се оправя,даже спира и да тресе!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #48
        От: Първи джип Лада Нива

        Колега за първа оф машина си направил добър избор,ма гледам колегите са се фърлили в спорове,ма те са си така .В спор се ражда истината ,а тя е че нивата макар че не е баш джип си е бая проходима ,зависи от главата на задкормилното устройство.За амбриаж виж за пълен комлект "Valeo" или "Luk",но пълен комплект щото за оф машини е така,също амбриажен лагер с вилка и муфата която е върху първичния вал на кутията върху който работи лагера с вилката.Добре е да смениш всичко това и след това почваш с карданите ,ако искаш да имаш сигурна машина.Друго слабо място са втулките на носачите най-вече долните,гадни са за ремонт и е най -добре да се сменяват с осовите болтове които държат носача ,като новите ги вкарвам с много графитна грес за да не запичат зверски за следващият път ,иначе резане с флекса.Предните лагери на главините също дават фира ,купи си по размер ,некви маркови ще карат много повече,да не взимаш руски.Над Нива 1.7 съм издевателствал много и зверски ,така че си я постегни и карай смело.То проходимоста е относително понятие и за най-проходимите машини.Тука има една велика мъдрост на колега,"Колкото е по-проходим джипа ти ,от толкова по -дълбоко те вадят",да добавя "и с голем трактор".Успех с машината и със здраве да си я караш и сега и след ремонтите.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #49
          От: Първи джип Лада Нива

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          С риск,някой Модератор да ме накаже!
          За знаенето знам,но няма да ти кажа!
          И като свържеш запалката и всичко се оправя,даже спира и да тресе!
          Еми ,то от там се почва . От акъла. Ето запалката примерно е с осветление. С една проба всичко се разбира.

          Коментар


          • #50
            От: Първи джип Лада Нива

            За запалката.На крачето , което подава към корпуса трябва да се подключи "-".На другото - другото .Плюсовият можеш да си го свържеш през предпазител и да идва от постоянен без контакт.Така ще можеш да си разреждаш акумулатора и без работещ мотор.Можеш да си вземеш и такъв "+" , който е след включен контакт.Принципно на този модел , стандартно по научному , има постоянен "+" без контакт до плафоните и запалката.Успех!
            пп Гледам , че се справяш , въпреки малкото спамене.Такива сме си.Не е от злоба, или ...Нема си теми за другите коментари
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #51
              От: Първи джип Лада Нива

              Жеко , на времето беше прието -клаксон , запалка и стоп светлини без контакт.Поправи ме ако греша.

              Коментар


              • #52
                От: Първи джип Лада Нива

                Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                Лампата за блокажа свети на таблото за бързи и бавни не свети. Сменена е ще видя дали проблема не е от долу някъде при лоста. Нямам запалка купил съм , но не знам как да я вържа има някакви кабели 2 единия в вързан някакъв часовник присадка. Запалката която съм взел има 2 кабела жълт и червен и на тялото има букса за масата. Ако някои знае как да я вържа ще съм много благодарен.
                Няма лампа за бързи и бавни,не я търси.1-ви бушон ти е за стопове,клаксон,плафони и запалка,червеният е плюс,жълтият е осветление(трябва да има лампичка),свързва се със габаритите.Трябва да има жица наоколо към която да свържеш.
                Последно редактирано от petroffbg; 07-08-17, 20:34.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #53
                  От: Първи джип Лада Нива

                  Има лампа за блокажа.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Първи джип Лада Нива

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    Колега за първа оф машина си направил добър избор,ма гледам колегите са се фърлили в спорове,ма те са си така .В спор се ражда истината ,а тя е че нивата макар че не е баш джип си е бая проходима ,зависи от главата на задкормилното устройство.За амбриаж виж за пълен комлект "Valeo" или "Luk",но пълен комплект щото за оф машини е така,също амбриажен лагер с вилка и муфата която е върху първичния вал на кутията върху който работи лагера с вилката.Добре е да смениш всичко това и след това почваш с карданите ,ако искаш да имаш сигурна машина.Друго слабо място са втулките на носачите най-вече долните,гадни са за ремонт и е най -добре да се сменяват с осовите болтове които държат носача ,като новите ги вкарвам с много графитна грес за да не запичат зверски за следващият път ,иначе резане с флекса.Предните лагери на главините също дават фира ,купи си по размер ,некви маркови ще карат много повече,да не взимаш руски.Над Нива 1.7 съм издевателствал много и зверски ,така че си я постегни и карай смело.То проходимоста е относително понятие и за най-проходимите машини.Тука има една велика мъдрост на колега,"Колкото е по-проходим джипа ти ,от толкова по -дълбоко те вадят",да добавя "и с голем трактор".Успех с машината и със здраве да си я караш и сега и след ремонтите.
                    Така ще направя профилактика малко по малко. Мисля LUK да сложа. Благодаря ти за отговора **************************************************
                    Целта ми на поста е да ме насочите кое да гледам не да ми се правите на интересни всезнаещи.
                    Така или иначе малко по малко се оправят нещата постепенно. Идеята е да ме насочите как по бързо да стане и да не се мотая.
                    Благодаря на тези които се отзовават ,*************************************
                    Последно редактирано от Ясен; 08-08-17, 10:43. Причина: цензура

                    Коментар


                    • #55
                      От: Първи джип Лада Нива

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Няма лампа за бързи и бавни,не я търси.1-ви бушон ти е за стопове,клаксон,плафони и запалка,червеният е плюс,жълтият е осветление(трябва да има лампичка),свързва се със габаритите.Трябва да има жица наоколо към която да свържеш.
                      Разбрах ги бушоните кой за какво е точно както казваш 1 ден си играх с тях имаше проблеми и по тоците даваше късо и горяха.
                      Запалката я нямам изобщо свалена е за това не знаех как да я вържа. Вече и нея вързах поиграх си вчера малко и стана точно както каза , червената захранване жълтата е за лампичката и и се връзва маса на корпуса. Бяха вързали един часовник присатка към захранването на запалката. За лапите има 2 на таблото жълта и червена. Жълтата светка като включа блокажа. Червената като пусна бърз и бавни не. Някъде бях прочел че червената е за тях и мислех да гледам при лоста да не би да има прекъснато. Ако тази не е за бързи и бавни за какво е червената тогава?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Първи джип Лада Нива

                        Ако ти се наложи да сменяш промеждутъчния вал или само металното каре, задължително провери дали е гресирано, че аз изгорях.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Първи джип Лада Нива

                          Червените лампи по таблото светят само като има проблем. На Нива има червени лампи за проблем с генератора, проблем с налягането на маслото, а на тия с правоъгълното табло - и за проблеми с нивото на спирачна течност и май че и за прегряване.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Първи джип Лада Нива

                            Като падне нивото но спирачна течност светва червената лампа.Която се намира до жълтата за блокажи.
                            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                            Коментар


                            • #59
                              От: Първи джип Лада Нива

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20747720_10209287243007931_269860354_o.jpg
Прегледи:1
Размер:43.2 КБ
ID:5763172
                              За тази червена лампа говоря. Колега спомена че е за течност за спирачки.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20727482_10209287232247662_1843213283_o.jpg
Прегледи:1
Размер:48.4 КБ
ID:5763171
                              Иначе ето я бараката дето я взех.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Първи джип Лада Нива

                                Да споделя от какво беше биенето. След сваляне на раздатка и скорости съединителя беше добре. Гуменото каре беше тръгнало. Основното биене беше от това , че някой неук е сменял карета на кардана и оттам не ги е сглобил както трябва. Бяха изкривени от към шлиците не бяха в една линия. След поставяне и тестове кое къде трябва да седи всичко си дойде на мястото. По късно обаче видях , от към задния кардан лагера на раздатката от биенето е тръгнал и той. Сега пак ще се свали за да се смени и той и нещата ще си дойдат на мястото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X