Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи джип Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Първи джип Лада Нива

    Именно де, и аз това казвам-всяко колело получава задвижване. До него има полуоска, и има възможност да получава въртящ момент. Кога и по колко получава е въпрос на схемата на задвижване, и на други неща, но водещото е, че има полуоска до колелото.

    Разбирам е искаш да кажеш,ч е с "4х4" може да се обозначават коли които имат постоянно задвижване на четирите колела(дето им викаме фул тайм), но не е съвсем така.
    Парт тайм джиповете как ще им определиш схемата на задвижване?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Първи джип Лада Нива

      Има некакви дето си задвижват адекватно всяко от колелетата.Малко са електрички С много големи търкалетки.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #33
        От: Първи джип Лада Нива

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        Има некакви дето си задвижват адекватно всяко от колелетата.Малко са електрички С много големи търкалетки.
        Има,ама за руски не съм чувал?Предполагам може и да имат,не знам.
        А за блокаж Вежен,няма да кажа нищо!
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #34
          От: Първи джип Лада Нива

          Белаз!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #35
            От: Първи джип Лада Нива

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Белаз!
            Моя грешка,а работих малко на Асарел Медет.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #36
              От: Първи джип Лада Нива

              БелАЗ не се прави в Русия.

              Коментар


              • #37
                От: Първи джип Лада Нива

                Еех, Кольо, Кольо... на твоя парт-тайм кво пише??? Имаш 4х2, имаш и 4х4.
                На нивата нема 4х2, та камо ли 4х1...
                Не знам как тоя офроад ви е изкривил акъла, все блокажи и окантарвания ви се виждат, и дай сега 4х4 ще е само с всякакви блокажи.... ПитАх - обикновен Москвич 4х2 ли е или 4х1?
                Като всички колела са на пътя, всяко задвижвано колело се брои. И знаете ли защо, щото на това МПС му се смята максимална теглителна/задвижваща сила. Която пък зависи от сцепно тегло и коефициент на триене. Сцепното тегло се смята за всеки задвижващ мост, респективно и каква теглителна сила може да реализира при даден коефициент на сцепление с настилката.
                Затова обикновената Лада, ще дръпне поне два-пъти по-лек товар, отколкото Нивата, преди да почнат да боксува на една и съща настилка.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #38
                  От: Първи джип Лада Нива

                  Уф Безмалко да оспамиме последните двайсетина поста.Моля за прошка!
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Първи джип Лада Нива

                    А всичко тръгна, от една Нива?
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #40
                      От: Първи джип Лада Нива

                      Така вчета цял ден с сея се занимавах.
                      Да кажа какво излезе с тоците от къде да започна .
                      Първо мигача идваше късо от кабелите за теглича.
                      1 ви бушон гореше заради стоповете като се натисне спирачки. Сложена е клемата на масата на единия стоп и това се оправи.
                      Смяна на бушони повечето неща тръгнаха без дълги на ляв фар. След 3 часа търсене. Не идваше ток по едната жица.
                      От там като се пуснат праскалките на прозореца. Вода пада точно на бушоните така хубаво. От там ровене в таблото прегризан маркуч и гнездо на мишка.
                      След това в купето при задната седалка още прегризан маркуч. От там се оправи това пръскане на бушоните с спрей за тоци всичко тръгна. И накрая при прибиране на таблото спряха някои уреди на таблото и пак мигачите , някъде пак дава нещо , но стана 11 часа вечерта и я зарязах. Днеска ще се гледат буксите в таблото и масите. Та до тука за сега това лек напредък. Още малко и мисля че ще светне както трябва. След това се почва механична част. Съединител за тресенето май каре има за смяна и лагера на маховика маи е заминал. И от там не знам какво ще излезе още. Хвърлих се в приключение. Уредите на таблото като я запаля светват леко при подаване на газ и почват да се шават стрелките както си искат. Лампата за блокажа свети на таблото за бързи и бавни не свети. Сменена е ще видя дали проблема не е от долу някъде при лоста. Нямам запалка купил съм , но не знам как да я вържа има някакви кабели 2 единия в вързан някакъв часовник присадка. Запалката която съм взел има 2 кабела жълт и червен и на тялото има букса за масата. Ако някои знае как да я вържа ще съм много благодарен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Първи джип Лада Нива

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Имаш 4х2, имаш и 4х4.
                        И сега ми обясни като какъв тип задвижване има един Патрол например.
                        Но в най-общ смисъл. Нещо като какво трябва да пише на задния капак-4х2 или 4х4.

                        Това в какви условия как се задвижва всяка конкретна кола са подробности. Там вече имат място фул тайм и парт тайм.

                        Абе на това му се вика фатмашка работа- на едно и също мнение сме, ама спорим
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Първи джип Лада Нива

                          Хайде да ви помоля да не ми спамите темата ако можете да помогнете помогнете. Ако не можете стига си правете лаф да стават 10 страници.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Първи джип Лада Нива

                            И как да ти помогнем?Поне някои от нещата дето ти е написал Ясен отхвърли ли ги?Ако да,сподели какво и какъв е резултата.Ако нищо не си пипнал,как да ти помогнем,някой да дойде,да ти вземе Нивата и да ти я върне стегната?
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Първи джип Лада Нива

                              Ако беше прочел какво съм написал предния пост можеше да разбереш какво съм направил.
                              Както и да е зарежи нека модераторите да изтрият темата то се е видяло няма как кой какво да каже.
                              Лаф мохабет има сигурно във определени теми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Първи джип Лада Нива

                                Не, просто вместо в темата му стари офроуд майстори да си чепкат кое е 4х4 и 6х8 с крик и без крик, можеше освен обясненията на Ясен и някой например да му обясни кой лост за какво е. Той това имаше предвид. Ако все още на страниците на форума корифеите не са уточнили кое задвижване какво е, и как работи, то работата значи била зле.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X