Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи джип Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Първи джип Лада Нива

    Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
    Ще проверя нещата които казахте.
    За джипа горе долу съм запознат лостовете какво правят , но съм начинаещ не твърдя , че знам как да ги използвам точно с практика ще се науча.
    За въпроса дали е кърпена от долу не е кърпена само е пребоядисвана.
    За съединителя той не преплъзва вчера я карах за пръв път така по черен път.
    Направи ми следното впечатление включвам на първа и леко газ колко ода се движи бавно няма тресене при подаване на повече газ да тръгва да набива тогава се появява тресенето. След като набере и се подкара на определена скорост няма тресене. Само където лостовете си танцуват също при подаване на повече газ играят повече. Единия леко дрънка някъде закача като на желязо след като го хвана да не вибрира спира.
    Мога да ти кажа какво не и е наред на почти всяка Нива като си я купи човек:
    1. Карданите: неправилно сглобени защото последния път като са сваляли трансмисията не са ги маркирали, а са ги изнизали от шлиците. От това имаш вибрации около 70км/ч и нагоре.
    2. Каретата на карданите - никога не са гресирани и вероятно заяждат. Смяната им не струва много ама никой не я прави и при потегляне клатят раздатъчната кутия и лостовете.
    3. Раздатъчната кутия - тя се центрова спрямо скоростната ама никой не го прави. За сметка на това корозията около опорите е често срещана и е нормално да се откъсне от пода при натоварване.
    4. Гумено и сачмено каре на междинния кардан между СК и РК - кучета ги яли, гуменото особено.
    5. Съединителят - всякакви ментета продават, "оригиналните" руски всъщност са китайски и за плавно потегляне може само да се мечтае. Търси произволна европейска марка и ще потръгнат нещата.
    6. Скоростната кутия - ако е 5-степенна е задължително е системно прегрявана и карана с неправилното масло, съответно има шумове и по някое време почва да включва втора с тракане. 4-степенните са неубиваеми поне докато не ги оставиш без масло. Не можеш да смениш 5-степенна с 4-степенна без да намериш гредата за тампоните, която е различна.
    7. Преден диференциал - има навика да къса болта който го държи за двигателя и известно време трака, после пада целия диференциал на пътя.

    Давай, ремонтирай, има много. После ще ти разкажем за лагерите на предните главини.

    Коментар


    • #17
      От: Първи джип Лада Нива

      Така изкокнаха проблеми с тоците.
      Не светеше километража това го оправих.
      Най големият е , че ляв мигач не работи. Когато запаля фаровете отзав светва мигача постоянно и като го вслюча от лоста не реагира. Като езгаса фаровете мига видях че премигват и габаритите като работят мигачите. Друго плафоните не работят барниках бушоните тръгнаха но за кратко. Лампата за бързи бавни и тя не работи. Не пръска течнос по прозорците нямам запалка а има дупка за такава. Купил.съм но не знам къде да я вържа.
      Има някякъв проблем с тоците.
      За съединитела забелязах че като го натисна на свободна и почна да го пускам се роявява звук сато стържене. Единия фар ми нямя дълги. Не знам как да крушките утре ще ги видя.

      Коментар


      • #18
        От: Първи джип Лада Нива

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Не отговори конкретно на въпроса!?Не сме на кушия,няма навигатор,гората е далече,пред панелката сме със крик във ръка,вдигаме и какво се случва!?
        Е, щом настояваш...
        Ако вдигнеш едното колело на нивата, и си с отворен диференциал в раздатката-ще върти само колелото което е във въздуха. Няма как, два отворени диференциала... Третия, на който и двете гуми са на земята в случая не играе. Блокираш диференциала на раздатката-и нивата тръгва.
        При блокиран диференциал в раздатката, и вдигнати по една гума от всеки мост-нивата пак ще си стои на място, въртейки вдигнатите гуми.

        Но това ще го направи и УАЗ, и Патрол, и Тойота, и всички други джипове, ако нямат блокаж на поне един от диференциалите в мостовете. Или поне LSD.
        Затова казвам, че като се включи блокажа-нивата става като всички парт тайм джипове-въртящия момент се предава към двата моста, без да има диференциал помежду им. И вече си зависи от умения, помощник, наличието на блокажи, лебедки, джекове и т.н. но вече навлизаме в дебрите на сериозния офроуд.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Първи джип Лада Нива

          Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
          Така изкокнаха проблеми с тоците.
          ....
          Почвай да чистиш всички маси дето се сетиш .Като за начало в стопа имаш лоша маса и прехвърля.
          Абе .ще станеш поне приличен автомонтьор.

          Коментар


          • #20
            От: Първи джип Лада Нива

            Ако е с интегрирани задни светлини, то следва сваляне на платката, сапун и вода, контактен спрей за куплунга, масите под таблото- 6мм болтове под километража и на задния ляв калник. Вимателно с щипките и фасонгите по платките.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #21
              От: Първи джип Лада Нива

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Е, щом настояваш...
              Ако вдигнеш едното колело на нивата, и си с отворен диференциал в раздатката-ще върти само колелото което е във въздуха. Няма как, два отворени диференциала... Третия, на който и двете гуми са на земята в случая не играе. Блокираш диференциала на раздатката-и нивата тръгва.
              При блокиран диференциал в раздатката, и вдигнати по една гума от всеки мост-нивата пак ще си стои на място, въртейки вдигнатите гуми.

              Но това ще го направи и УАЗ, и Патрол, и Тойота.
              И защо по-дяволите на капака на тия всичките дрегели пише 4х4!? Реално са 1 от 3 или 2 от 2.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                От: Първи джип Лада Нива

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                И защо по-дяволите на капака на тия всичките дрегели пише 4х4!? Реално са 1 от 3 или 2 от 2.
                Щото редко ги карат вдигнати на крик, та от четири колела си ги бутат четири...
                Колесна формула на задвижване се учи още в учебниците по теория на автомобила и означава точно това - от колко общо колела, колко задвижват превозното средство. Та освен 4х4, има и 6х4; 6х6; 8х4; 8х6; 8х8 и какви ли не още схеми.
                А че нЕкой с крик, иска да си ги интерпретира по свой начин, си е негов личен проблем.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #23
                  От: Първи джип Лада Нива

                  Що пише,ами като я вдигнеш се въртят и четирите.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #24
                    От: Първи джип Лада Нива

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    Що пише,ами като я вдигнеш се въртят и четирите.
                    При Нива това изобщо не е сигурно. Предните спирачки често задържат и като нищо ако я вдигнеш цялата ще върти само задните.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Първи джип Лада Нива

                      Щото по схема има задвижване на четирите колела. Т.е-има възможност всяко едно колело да задвижва колата.
                      И от 4 налични колела-всяко има задвижване.

                      По тази схема са изпълнени кажи-речи половината от сериозните джипове движещи се по света. Или те не са 4х4?

                      Имам един колега който ме пита "Ами витарата 4х4 ли е или с двойно задвижване?"
                      Тъкмо щях да започна да му обяснявам, че няма разлика, и се усетих, че той може би е разбрал за различните схеми на задвижване от ловната дружинка в неговото село...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Първи джип Лада Нива

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        При Нива това изобщо не е сигурно. Предните спирачки често задържат и като нищо ако я вдигнеш цялата ще върти само задните.
                        Говорим за идеалния случай.
                        Иначе аз се наемам даже и при перфектно работещ фул тайм да потегля с едно вдигнато на трупче колело.
                        На трупче, щото иначе жалко за крика.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Първи джип Лада Нива

                          [QUOTE=Ясен;3192368]При Нива това изобщо не е сигурно. Предните спирачки често задържат и като нищо ако я вдигнеш цялата ще върти само задните.[/QUOT
                          За блокирана раздатка говорех.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #28
                            От: Първи джип Лада Нива

                            Тогава ще се върти само едното предно. Щото задържат различно.

                            Абеееее, сделано. Имал съм такова и даже го бях направил да се държи добре.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Първи джип Лада Нива

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Щото по схема има задвижване на четирите колела. Т.е-има възможност всяко едно колело да задвижва колата.
                              К'ва възможност, при нормални условия четирите колела си я задвижват. Това означава колесната формула, а не какво става ако е на крик.
                              Аз като съм карАл КамАЗ самосвал без работещ и единствения му блокаж, значи не е бил 6х4, а 6х1?! Или нормалните коли не са 4х2, а 4х1?! Това да гледаш колко колела се въртят на крика, няма общо с това колко колела задвижват машината на практика.
                              А интерпретациите що е то 4х4 са излишни, пише го в теорията още.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Първи джип Лада Нива

                                Не знам кй е измислил формулата 4х4,но е тотално сбъркана.
                                По моите разбирания,трябва да е със автоматичн или ръчни блокажи на мостовете и блокирин междуосев диф ако го има въобще.Тогава съм съгласен със емблемата 4х4,6х6 8х8 ,20х30 и т.н.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X