Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фул хидро на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Фул хидро на джип

    Благодаря много !!! Този цилиндър е със същите размери като този дето мога да го взема веднага ,което означава ,че няма да има забавяне в работата .
    Сега да попитам с какъв орбитрол си (колко литра в минута е ) и оригиналната хидравлична помпа ли ще ползваш ? Също колко литра масло планираш да ти е казана за хидравлична течност ? Не по малко важно е за мен радиатор за охлаждане на хидравличната течност ,ще слагаш ли ?
    Питам тези неща ,защото, аз ще ползвам оригиналната хидравлична помпа (бях уверен от човек занимаващ се с хидравлики ,че тя е достатъчна ) също ,ще монтирам охладител на маслото и по голям казан поне 3-4 литра . Ако има нещо ,което пропускам очаквам корекции !
    Напред и нагоре
    Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
    0886769809-Юлиян
    kiko00@abv.bg

    Коментар


    • #17
      От: Фул хидро на джип

      Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
      ...
      Извинявам се на Юлиян че се намесвам в темата му , но нека Агоп хвърли един поглед на този PDF , щото като гледам снимките му май ще има проблем с управлението ...
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #18
        От: Фул хидро на джип

        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
        Извинявам се на Юлиян че се намесвам в темата му , но нека Агоп хвърли един поглед на този PDF , щото като гледам снимките му май ще има проблем с управлението ...
        Живков, мерси за вметката, на снимката цилиндъра е просто поставен ъглите са такива защото няма да може да се задържи без заварка. иначе съм изчел за монтажа
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • #19
          От: Фул хидро на джип

          Няма нищо лошо в това ,че пишеш в темата тя е отворена за всички ,които могат да ми помогнат с информация за монтажа .Както и приемам поправки в описанието ,което съм дал относно намеренията ми за монтаж и компонентите които мисля вложа . От този PDF придобивам представа за монтажа ,естествено ще има още четене и питане за да го правя веднъж ,защото е по ефтино .
          Напред и нагоре
          Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
          0886769809-Юлиян
          kiko00@abv.bg

          Коментар


          • #20
            От: Фул хидро на джип

            Помпата на първо време ще пробвам с тази на мотора,, която по спецификация е около 100 бара, ако не ме задоволява ще я сменям с нещо по-голямо. Разширителен съд съм предвидил с вместимост около 1,5-2л. мисля, че дори оригиналните китове са 8.25" Tall x 3.5" Wide. Охладител съм предвидил също, мисля да пробрам с радиатор за масло от газ 69, меден с размери ± 500х200мм. Орбиталът ми е този
            Прикачени файлове
            Газ 69 2.4i
            Густо майна, пътят свърши !!!
            GSM: О895 7О6О59

            Коментар


            • #21
              От: Фул хидро на джип

              Моля някой ,който е правил или поръчвал хидравличен цилиндър за патрулски (Y60) преден мост ,или има чертеж и размери за такъв цилиндър да сподели с мен тази информация . Всеки ,които се занимава с хидравлики ми дава различна информация и вече съм объркан тотално. Ще съм благодарен на всякакво конкретна и точна информация !
              Напред и нагоре
              Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
              0886769809-Юлиян
              kiko00@abv.bg

              Коментар


              • #22
                От: Фул хидро на джип

                Писах подробен отговор неделята като се чухме през седмицата, но явно не се е публикувал. По спомен работният ход на цилиндъра ми беше около 160 - 180мм, дано това ти помогне в избора на цилиндър.

                http://www.pscmotorsports.com/Tech-Info - Полезни четива

                ПС. Модератор ако може да слее темите http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=217792
                Последно редактирано от Агоп Серопян; 29-08-17, 09:16.
                Газ 69 2.4i
                Густо майна, пътят свърши !!!
                GSM: О895 7О6О59

                Коментар


                • #23
                  От: Фул хидро на джип

                  Понеже вече имам монтирано, моето фул хидро пускам детаилно какво съм ползвал като части и как съм го направил. Може да е полезно на някого.

                  Частите:
                  - Цилиндър с размери: дължина 300мм, Ф62, щока на цилиндъра е Ф30 с дължина 450мм
                  - Орбитал от трактор
                  - Кормилното каре го преправихме, присадихме друг шлиц за да ми пасне
                  - Радитор маслен от газ 69, доволно голям някъде 500х200х30
                  - Казанче за хидравлична течност от БМВ 7 серия (E65, E66 4.4 d, 300 к.с. )
                  - Помпата ми е оригиналната омегова 90бара

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2351.JPG
Прегледи:1
Размер:225.4 КБ
ID:5770975Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screen Shot 2017-08-07 at 01.09.27.png
Прегледи:1
Размер:1.43 МБ
ID:5770979Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24586428.faybpx0mts.JPG
Прегледи:1
Размер:255.4 КБ
ID:5770980Натиснете снимката за да я уголемите

Име:680401291505993176.jpg
Прегледи:1
Размер:34.8 КБ
ID:5770981

                  Ето и снимки от монтажа

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2163.JPG
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5770973Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2229.JPG
Прегледи:1
Размер:202.0 КБ
ID:5770974Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2499.JPG
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:5770976Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2528.JPG
Прегледи:1
Размер:267.6 КБ
ID:5770977Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2530.JPG
Прегледи:1
Размер:207.3 КБ
ID:5770978Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2580.JPG
Прегледи:1
Размер:196.1 КБ
ID:5770982Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2589.JPG
Прегледи:1
Размер:235.7 КБ
ID:5770984Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2581.JPG
Прегледи:1
Размер:331.0 КБ
ID:5770983Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2590.JPG
Прегледи:1
Размер:239.7 КБ
ID:5770985

                  Скоро се надявам да мога да го тествам в реални условия, засега на място си се справя добре 3 оборота на волана за ми от крайно ляво до крайно дясно.

                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #24
                    От: Фул хидро на джип

                    И моето вече работи, обаче винаги има нещо криво дето не ме кефи . И за това възникват въпроси .
                    1. Какво масло наливате в системата ?
                    2. Маркучите от помпата до орбитрола и от орбитрола до цилиндъра какъв размер са (фи колко ) ?
                    Това за сега ме тормози другото вече го научих .
                    Напред и нагоре
                    Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                    0886769809-Юлиян
                    kiko00@abv.bg

                    Коментар


                    • #25
                      От: Фул хидро на джип

                      Хидравличните Ситроени имат готови такива рейки. Те са фул хидро.
                      Намират се повече от лесно. Рециклируеми са.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Фул хидро на джип

                        Няма кола с фул хидро и по принцип няма машина, която да развива повече от 30- 40 км/ч и да има такова. По стандарт трябва твърда връзка. Хидрото е подпомагаща система. Където се прави и узаконява такова нещо, то е заради пропуски в законодателството-просто някой е пропуснал да впише директна забрана. Държави в Азия и някои американски щати изчерпват списъка с възможните места...
                        Дори да е имало такива машини в Европа някога, то е било много преди да влзе в сила сегашната система от единни правила за сертификацията.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Фул хидро на джип

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Хидравличните Ситроени имат готови такива рейки. Те са фул хидро.
                          Намират се повече от лесно. Рециклируеми са.
                          Тц. Имат си прът и карета. И зъбна рейка. Това че хидравличната част им е изнесена отвън ,не ги прави фул хидро.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #28
                            От: Фул хидро на джип

                            Ама аз какво питам вие какво пишете ,момчета като не можете да отговорите на въпросите и да помогнете ,моля пишете си на личен чат !!!
                            Напред и нагоре
                            Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                            0886769809-Юлиян
                            kiko00@abv.bg

                            Коментар


                            • #29
                              От: Фул хидро на джип

                              Прочети за системата на Ситроен - Дирави мисля че беше , от 70те години - баш при определени условия си е фул хидро...
                              Фиат Купе
                              Опел Фронтера В
                              Мицубиши Паджеро Пинин

                              Коментар


                              • #30
                                От: Фул хидро на джип

                                Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
                                И моето вече работи, обаче винаги има нещо криво дето не ме кефи . И за това възникват въпроси .
                                1. Какво масло наливате в системата ?
                                2. Маркучите от помпата до орбитрола и от орбитрола до цилиндъра какъв размер са (фи колко ) ?
                                Това за сега ме тормози другото вече го научих .
                                1. Каквото е предписано за съответните части. Нещата варират от хидравлично "Приста" до масла по 50 лева литъра...
                                2.Кое не му е наред? Основен недостатък на тая система е, че не е особено прецизна, защото орбитролът подава течност към цилиндъра на порции. Те са предварително определени и колкото-толкова. А това ти определя колко прецизно и директно ще е управлението. Маркучи и тръби са каквито си ги подбрал. По правило помпа,орбитрол, цилиндър и радиаотр се подбират на еднакви по диаметър връзки.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X