Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разработка на сегменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разработка на сегменти

    Здравейте колеги. Преди седмица седмица и половина смених сегментите на мАтора, та въпроса ми е горе долу колко литра бензин да изгоря, за да може мотора да се разработи както трябва? Досега откакто го сглобих съм изгорил близо 10 литра бензин като го карах съвсем бавно всеки ден с малко газ на различни скорости (най-често 3,4,5). Казаха ми да изгоря един резервоар (който е 12 литра, та можело и около 10 литра). Затова искам да попитам дали трябва да изгоря още литри бензин за разработката им, защото с една дума ме е малко страх ако почна да го напъвам много... Първоначално мотора загряваше много и трябваше да правя почивки докато изстине (а изстиването не беше за кратко време). Та напоследък мотора пак загрява както преди смяната на сегментите, но някак си започна да изстива по-бързо и има повече мощ отколкото в началото на разработката. В последно изречение искам да попитам вас по-опитните тези въпроси:
    1. Трябва ли да изгоря още литри бензин, ако ДА - колко?
    2. Ако това е достатъчно за разработката може ли да ''напъвам'' повече мотора?
    3. Няма ли да му стане нещо ако го напъвам повече?
    4. Трябва ли да правя почивки ако загрее много двигателя (питам, защото преди смяната на сегментите съм карал мотора по маршрут близо 35 км. без почивка като пътя е бил разнообразен - асфалт, черен път, баири...)
    Ако някой отговори на въпросите ми ще съм му много благодарен Благодаря предварително и карайте щуро, но същевременно имайте едно наум.

  • #2
    От: Разработка на сегменти

    Сегментите трябва да се напаснат спрямо цилиндъра , защото новите са идеален кръг , а пък износения цилиндър не е. Колко бързо ще стане , зависи от състоянието на цилиндъра , колко е променил формата си .
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Разработка на сегменти

      Не знам колко ти гори мотора за да го мериш в гориво, но едно време правилото беше - 500 км.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #4
        От: Разработка на сегменти

        Разработването както на сигментите /500 км./, така и на цял агрегат, трябва да се прави в движение, тъй като без значение с какво охлаждане ти е мотора при работа на място двигателя загрява по-бързо от тогава когато го караш, а това може да доведе до прегряване на сегментите, или не достътъчното им разработване, което може да доведе до затягане на двигателя когато ще мислиш, че няма да имаш проблем.........това е за въздухарите които карахме преди 25-30 години и преди това, но мисля, че това е валидно както при масленото, така и при моторите с водно охлаждане, тъй като когато един мотор се движи двигателя се охлажда.........

        Коментар


        • #5
          От: Разработка на сегменти

          Теории за разработка има много ,някои я правят и на пълна газ за да се напаснат по-добре сегментите към цилиндъра .Аз лично изчаквам да загрее добре двигателя на място и почвам да изреждам всички скорости с плавна газ ,след което намалям и пак ги изреждам .Като направя няколко цикъла топъл/студен двигател и съм готов .

          Коментар


          • #6
            От: Разработка на сегменти

            Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
            Теории за разработка има много ,някои я правят и на пълна газ за да се напаснат по-добре сегментите към цилиндъра ..
            Имам познат който преди години реши така да разработи мотопеда си и тръгна от с.Белащица към х.Здравец, успя да стигне до кариерата която е само на три километра от селото и двигателя затегна, явно го е напънал повече от колкото е трябвало, но ако беше карано по равното можеше и да не се стигне до там.

            Коментар


            • #7
              От: Разработка на сегменти

              Става въпрос за никасилови цилиндри ,при тях вероятността да затегне е минимална ,а ако е направен ремонта както трябва почти никаква .
              Последно редактирано от GeToVvV; 04-08-17, 08:55.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X