Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall Steed 5 пролем преден мост.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Great Wall Steed 5 пролем преден мост.

    Колеги моля помагайте. Имаме в работата служебен китайски пикап. Преди време нещичко му се случи... Предният мост включваше само на бавни. На подемник вдигнат при натискане на бутоните се включва и върти. При натоварване изключва. Наскоро като го карах ми се наложи да включа бавните предавки и на по-висока скорост да го засиля за да преодолея едно стръмно изкачване и забелязах ,че зелената лампа за предният мост на таблото примигва. Имам съмнения че в раздатъчната кутия е проблема ,но от скоро подозирам и вакума за управление на моста. Моля някой ако е имал подобен проблем да сподели. Благодаря предварително
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

  • #2
    От: Great Wall Steed 5 пролем преден мост.

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=135072... Чети тук , писал съм за проблемите .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      От: Great Wall Steed 5 пролем преден мост.

      Помагаме.

      Системата работи с два независими управляващи модула. Предния мост или по-скоро зацепването на полувала в ръкава на диференциала се управлява от единия , а раздатката от другия. Накратко без значение дали сте на 4H или 4L механизма е включен , независимо от раздатъчната кутия. Включването му се извършва посредством електрически мотор. Мигащата индикация на таблото говори за проблем с точно този електрически мотор или контактните плъзгачи които включват индикацията на таблото 4WD и подават сигнал на управлявашия модул в какво положение е включвателя (зацепен/отцепен) . Поради калповото му уплътняване много често във включвателя влиза вода той корозира от което следва посочения с премигването проблем. Това води до непълно включване и оттам зацепване на дългия полувал към диференциала от което предния мост спира на функционира правилно. За разрешаване на проблема най- добре демонтирайте включвателя от предния мост и вижте дали е изправна първо включващата муфа . Ако е покаран по дълго време автомобила с не функциониращ правилно включвател е възможно износване. Може да я плъзнете на зацепено / отцепено положение на ръка няколко пъти и ако се движи гладко всичко е наред. Ако там всичко е наред се отваря корпуса на включвателя и се проверява за замърсяване и корозия. Според това дали моторчето не е блокирало от ръжда и състоянието на контактните плъзгачи (дали не са се разпаднали от корозия или протъркали) се преценява дали може да се възтанови. Има специфичен начин за сглабянето му , който ми е малко трудно да опиша , но не е никакъв проблем да ми звъннете и ще ви обесня.

      0878816470 - Георги
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05857.JPG
Прегледи:1
Размер:296.4 КБ
ID:5761359Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05858.JPG
Прегледи:1
Размер:357.9 КБ
ID:5761360На първата снимка е изправен включвател , а на втората проблемен

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X