Обява

Свий
Няма добавени обяви.

подаваща машина, зеге или дръгело

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • подаваща машина, зеге или дръгело

    Купих си поредната машина - Ruhla SgHFe, която изглеждаше екстравагантно. Не знаех че има и такива изобретения. Затяга се лист от ножовка или пила или не знам още какво и машината тегли нагоре-надолу а ти подаваш на ръка детайла. Най - и подхожда името "дръгело" - дръгне нагоре-надолу. Регулира се ходът и честотата.
    Мисля, че ще успея да я ползувам за шепинг, защото само това не мога да правя засега - канали в отвори
    Производителността и за рязане е отчайващо ниска. Описаха я в един форум - веднъж в годината ще е незаменима машина, в останалото време само заема място...
    Подкарах я някак на 220V със 70mF кондензатори и звезда->триъгълник, но бушонът изключва - фашагите са го сложили доста прецизен и т.к. токът нараства при този преход от 380 на 220, след 30-40 секунди - щрак! Най-големият проблем ще е оборудването и - мисля от лист за механична ножовка да и направя инструмент, както и пили.
    Естествено, ножовете за ръчно зеге са първите кандидати.
    Идеи ?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SgHFe.jpg
Прегледи:1
Размер:538.3 КБ
ID:6136626Натиснете снимката за да я уголемите

Име:capacitors.jpg
Прегледи:1
Размер:546.3 КБ
ID:6136625Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sghfe-55.jpg
Прегледи:1
Размер:76.7 КБ
ID:6136624

  • #2
    От: подаваща машина, зеге или дръгело

    Има си машинни пили за тая filing машина
    Честито, хубава придобивка.

    Коментар


    • #3
      От: подаваща машина, зеге или дръгело

      За трошене на орехи пробвай ама пази пръстите. Няма да ти трябва никакъв инструмент. Майтапя се разбира се!
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • #4
        От: подаваща машина, зеге или дръгело

        Колега - обръщам внимание да не използваш нарицателно "фашаги", като обобщително за всички които работят с немски език!
        Good guys drive Land Rovers!

        Коментар


        • #5
          От: подаваща машина, зеге или дръгело

          Тази машина работи с рифел пили-машинни. На времето ползвахме същата в матричарския цех за грубо па и по-финно препиляване като се запазва 90гр спрямо основата.Не е пригодена за зеге ножове и работи на неголями обороти за разлика от зегето.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0591.jpg
Прегледи:1
Размер:485.1 КБ
ID:5761320
          Това са швейцарски машинни пили.Те са прецизно изработени и запазват еднакво сечение и р/ри по цялата си дължина.Аз на моите съм поставил дръжки и ги ползвам като ръчни.При правилна и внимателна работа са дълговечни.
          Последно редактирано от pgv64; 02-08-17, 17:35.
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • #6
            От: подаваща машина, зеге или дръгело

            Сложи и лента от банциг !!! Или намери начин да я ползваш по предназначение!
            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

            Коментар


            • #7
              От: подаваща машина, зеге или дръгело

              Електротехниката ти е хоби ..... Предполагам
              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

              Коментар


              • #8
                От: подаваща машина, зеге или дръгело

                Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                Тази машина работи с рифел пили-машинни. На времето ползвахме същата в матричарския цех за грубо па и по-финно препиляване като се запазва 90гр спрямо основата.
                Интересно ми е - не съм виждал такава - осигурява ли осцилация на пилата или само възвратно-постъпателно движение?

                Коментар


                • #9
                  От: подаваща машина, зеге или дръгело

                  Тази на която работеха колегите шлосери инструменталчици, имаше само възвратно постъпателно движение. В едната посока пилата реже (работи), а в обратната, чисти стружките от каналите на инструмента.Имаше и една ос с пружина и чрез нея се регулираше нужната сила на притискане към пилата , но почти никой не я ползваше. Подаваха на ръка.На същият принцип са и старите механични ножовки , реже и чисти.
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • #10
                    От: подаваща машина, зеге или дръгело

                    Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                    За трошене на орехи пробвай ама пази пръстите. Няма да ти трябва никакъв инструмент. Майтапя се разбира се!
                    Ти се майтапиш, ама това ще е първото нестандартно оборудване на тази макина. Само че за лешници. Една дъсчица с дупки, във всяка дупка лешник и чувала с лешници най-после ще го довършим. Жената хареса страшно идеята

                    Даа, машинни пили. Но откъде?

                    А за електротехниката - неволята ме принуждава, макар че баща ми бе електротехник и още в 4-ти клас съм пренавивал електромотори за перални, та не ме е страх от ел-мотори А повечето ми добри машинки са все трифазни, да му се невиди и нямам избор. Другото решение, което съм прилагал, е четков двигател от пералня с пистов ремък и регулатор на оборотите.
                    Последно редактирано от SJ410; 03-08-17, 11:02.

                    Коментар


                    • #11
                      От: подаваща машина, зеге или дръгело

                      тр
                      Последно редактирано от SJ410; 03-08-17, 11:04. Причина: триене?

                      Коментар


                      • #12
                        От: подаваща машина, зеге или дръгело

                        Не бях виждал такова. На пръв поглед изглежда като доста нефункционална машина. Нещо за ЩОС се замислих дали не може да се пригоди, ама с това дълго и тънко рамо...точността ще е май едно към както дойде...
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: подаваща машина, зеге или дръгело

                          тр

                          Коментар


                          • #14
                            От: подаваща машина, зеге или дръгело

                            Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                            Ти се майтапиш, ама това ще е първото нестандартно оборудване на тази макина. Само че за лешници. Една дъсчица с дупки, във всяка дупка лешник и чувала с лешници най-после ще го довършим. Жената хареса страшно идеята

                            Даа, машинни пили. Но откъде?

                            А за електротехниката - неволята ме принуждава, макар че баща ми бе електротехник и още в 4-ти клас съм пренавивал електромотори за перални, та не ме е страх от ел-мотори А повечето ми добри машинки са все трифазни, да му се невиди и нямам избор. Другото решение, което съм прилагал, е четков двигател от пералня с пистов ремък и регулатор на оборотите.
                            Дано не съм те обидил с "Електротеьниката ти е хоби" но в повечето случаи "Козата си иска пърч".
                            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                            Коментар


                            • #15
                              От: подаваща машина, зеге или дръгело

                              А не си ли мислил да си вкараш трифазен ток? Ще си решиш тези проблеми.
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X