Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на съединител на ЮМЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на съединител на ЮМЗ

    Здравейте, предстои ми смяна на съединителя на ЮМЗ-то, не съм извършвал такъв ремонт до сега, ако може някой който е запознат с проблема да напише в каква последователност се прави и какви са тънкостите, за да не объркам нещо?

  • #2
    От: Смяна на съединител на ЮМЗ

    Съвети може да се дават много,но щом не си го правил или поне виждал намери човек който разбира от тези неща да ти покаже как става,че наистина може да згафиш.Основно ти трябва количка или кран и подпори за коритото.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на съединител на ЮМЗ

      Естествено, намерих човек който се е занимавал с такива неща и го сменихме. Сега искам да сменя маслото на диференциала и скоростите, за диференциала разбрах че се долива от отвора в кабината до скоростния лост и се следи нивото от две пробки от дясно на трактора. За скоростите от къде се налива маслото и се следи нивото?

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на съединител на ЮМЗ

        Корито е цяло и наливането и евентуално доливането се прави от тази пробка до скоростния лост и на двете места.Само не знам колко трябва да се налее.

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на съединител на ЮМЗ

          Я цъкни една снимка на "чакала" , да си ги сравняваме.
          По темата - сменя ми го едно майсторче в съседно село .
          Има си греди , подпори , магарета на ролки с крикове , направил си е и колеен път с два винкела 50Х50.
          Каквото влезе , за един час е разцепено на отделни неща.
          Предстои ми една смяна на сегменти , дразни ме , че харчи масло.
          Пак там.

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на съединител на ЮМЗ

            Може да губи масло и по други причини.Прегледай всичко дали е наред с цилиндрите и буталата.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X