Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем в двигател на Порше Кайен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем в двигател на Порше Кайен

    Здравейте Колеги ,
    за първи път пиша тук и моля да ме извините ако съм объркал раздела .
    Имам проблем с двигател на автомобил Порше Кайен 4,5 S 2003 г , колата има чип тунинг и газова уредба , единия от цилиндрите няма никаква компресия , колата работи на седем цилиндъра .
    Диагнозите или по-скоро предположенията на майсторите без да са отваряли колата са различни , от повреда на клапан до счупен сегмент , задрало бутало и още хиляди други неща .
    Обясниха ми че ремонта налага сваляне на двигателя .
    Питането ми е , някой дали се е сблъсквал с подобен ремонт ? Наистина ли ремонтите на двигателя на тези автомобили налагат свалянето му ? Също така ако някой може да предложи майстор / за района на СОФИЯ/ . Ще съм благодарен и за инфо за цените на подобни ремонти .

  • #2
    От: Проблем в двигател на Порше Кайен

    Без да познавам този двигател, и какво има около него-ваденето на само едно бутало обикновено става без да се сваля двигателя. Преди това ще се свали главата, и ако по клапаните няма нищо-значи сваляне на картер, развиване на лагера на биелата, и вадене на буталото.
    Обаче като лъсне повредата-може да се наложи да се сваля двигателя.
    Всичко си зависи от от начина за отстраняване на повредата.
    Ама не познавам двигателя, та само си пиша наизуст, неща които са по принцип. А какво ще е на практика???
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем в двигател на Порше Кайен

      Първоначално публикуван от Petar Naydenov Преглед на мнение
      .................... единия от цилиндрите няма никаква компресия ,
      Няма въобще? Или има нещо различно от 0? Слага се 20мл масло и пак се мери. А пък и вече има едни медицинско монтьорски ендоскопи дето гледат вътре преди разглобяване.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем в двигател на Порше Кайен

        Чиста 0

        Коментар


        • #5
          От: Проблем в двигател на Порше Кайен

          Чиста 0= скъсан или изгорял клапан,паднало легло на клапана,дупка в буталото.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем в двигател на Порше Кайен

            Ако няма кобилици на клапаните, всички други повреди изискват сваляне на главата. Ендоскопът няма с нищо да помогне, освен да знаеш какви части да вземаш преди да почне ремонта.

            Ама все едно не може да се кара в това състояние, така че все тая.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем в двигател на Порше Кайен

              Надуване с въздух в такт компресия,ще си проличи дали клапан или бутало.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                Не знам отговора, но казах да попитат в сервиза в Дубай. За съжаление, преди петък няма да има отговор.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                  Да приемем че има проблем с клапана , ремонта дали би наложил сваляне на целия двигател ? Защото всички майстори това ми повтарят .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                    Паткане/пулсация на картерната вентилация ще покажат дали има проблем в блока.

                    Дори да се свалят главите на място, често е по-добре да се свали мотора за да се работи по-лесно. Най-малко да зацепиш ангренажа може да се иска задължително сваляне. Свалянето вече не е 1000лв, а често колите са предвидени за него.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                      Благодаря!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                        Както каза, колегата Петров , само надуването с компресор в такт сгъстяване ще покаже. Имам комшия, с Турбо С 521к.с. и при него беше изгорял клапан,та сваляха главата и го подмениха, без сваляне на двигателя, значи и при теб ще може все пак нямаш турбини ,които да пречат.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                          И Аз така предполагах .
                          Някой да предложи проверен майстор за София и околноста ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                            Първоначално публикуван от Petar Naydenov Преглед на мнение
                            И Аз така предполагах .
                            Някой да предложи проверен майстор за София и околноста ?
                            Има един, който е майстор ама не по Туарези, сори Поршета да кажа

                            Сега сериозно, човека е в Костинброд, Дядо Влядо се подвизава тук предимно в Джийп раздела, човека поне ще може да ти диагностицира дали е кон или кобила и ще ти обясни накратко как искат да те сапунисат.

                            Двигател се сваля за един ден минимум и после още толкова слагане, но глава(капак на главата/те) или само картер за 1-3 часа. При сваляне/качване на двг гарантирано парите, които ще оставиш в сервиза са много сериозни просто защото няма да имаш избор и каквото ти кажат ще сменяш и ще плащаш здраво.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                              Знам къде ще ти го направят, но цената няма да ти хареса, въпреки че гаранцията им хваща и ако стане нещо в чужбина и идват на място.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X