Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрохроматично огледало - съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрохроматично огледало - съвет

    Здравейте колеги,
    тези дни си заприходих вътрешно огледало за обратно виждане от Гранд WJ. Oгледалото е с автоматично затъмняване, като идеята е да замени обикновеното на Чероки KJ. Стойката за монтаж на стъклото пасна идеално и стигнах до трудната за мен част, относно електрическото захранване. Буксата има пет пина. Моля за съветите ви, във връзка със захранването.
    Огледалото е такова:







    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Електрохроматично огледало - съвет

    От сервизния наръчник

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01mirror.jpg
Прегледи:1
Размер:43.8 КБ
ID:5762763
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Електрохроматично огледало - съвет

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      От сервизния наръчник

      [ATTACH=CONFIG]924917[/ATTACH]
      Благодаря!
      Ще дам обратна информация, какво съм свършил.

      Коментар


      • #4
        От: Електрохроматично огледало - съвет

        Здравейте,
        вчера ми остана малко време и реализирах идеята. Благодаря на Чавдар за информацията!
        На практика свързването на огледалото с ел. уредбата трябва да се получи така:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170819_180749.jpg
Прегледи:1
Размер:333.6 КБ
ID:5764185

        Първи пин, откъм стойката "+" задължително през контакт.
        Втори пин "-" маса.
        Следващия /среден/ пин е за свързване към задната скорост, за да може, когато включите задна, функцията за затъмняване да се деактивира. Аз не съм си усложнявал живота.
        Останалите два, външни пина са да се свърже лявото, външно електрохроматично огледало на Гранда, за да се упавлява затъмняването му, от същите сензори на вътрешното огледало. Моето външно огледало е обикновенно, затова нямаше какво да свързвам.

        За съжаление нямам оригиналната букса за захранване и използвах някаква, която изрових в гаража.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170819_180802.jpg
Прегледи:1
Размер:265.5 КБ
ID:5764186

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170819_180810.jpg
Прегледи:1
Размер:147.7 КБ
ID:5764187

        Смених кабелите за да съответстват по цветове, облякох с термо шлаух и след като свалих конзолата м/у сенниците, прекарах кабелите под тапицерията на тавана. Конзолата се сваля с едно винтче и издърпване смело надолу, за да се откопчеят две щипки. Няма какво да счупите.
        Захранването е от кабелите на EVIC, защото плафоните не са през контакт.
        Розово - зеленият кабел е "+" през контакт, а бяло - черният е "-" постоянна маса.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170819_180553.jpg
Прегледи:1
Размер:214.1 КБ
ID:5764190

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170819_180353.jpg
Прегледи:1
Размер:171.7 КБ
ID:5764191

        Свързвате вече прекараните кабели от огледалото, изолирате и всичко обратно по местата.
        Всичко тръгна безпроблемно.
        Крайният резултат е това:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170819_193744.jpg
Прегледи:1
Размер:197.2 КБ
ID:5764201

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170819_193801.jpg
Прегледи:1
Размер:183.1 КБ
ID:5764202

        Вече имам още една глезотия в любимия си JEEP.

        Поздави!

        Коментар


        • #5
          От: Електрохроматично огледало - съвет

          Много ми е интересно,Какво се случва когато работи?Аз го имам същото,включено изкл. нищо не се случва.Задното стъкло ми е затъмнено,заради него ли,не знам! Къде трябва да му светне,че да заработи???
          Лесно беше само вчера
          Jeep Cherokee - Liberty 3.7
          Fab Fours Legend
          Nissan Terrano II 2,4

          Коментар


          • #6
            От: Електрохроматично огледало - съвет

            Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
            Много ми е интересно,Какво се случва когато работи?Аз го имам същото,включено изкл. нищо не се случва.Задното стъкло ми е затъмнено,заради него ли,не знам! Къде трябва да му светне,че да заработи???
            Най-вероятно заради затъмненото задно стъкло. Ефектът в този случай е осезаем на външното огледало.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Електрохроматично огледало - съвет

              Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
              Много ми е интересно,Какво се случва когато работи?Аз го имам същото,включено изкл. нищо не се случва.Задното стъкло ми е затъмнено,заради него ли,не знам! Къде трябва да му светне,че да заработи???
              Трябва да се освети сензора тук:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:35.8 КБ
ID:5765040

              Огледалото трябва да е на позиция "авто", при която свети зеленият диод. Другото условие е навън да е тъмно.
              При мен работи коректно, въпреки че също съм със затъмнени прозорци и съм доволен от резултата.

              Вие на каква кола го имате? Ако е на KJ, фабрично ли е или допълнително монтирано?

              Коментар


              • #8
                От: Електрохроматично огледало - съвет

                Има 2 датчика за светлина които го управляват. Единият е от предният край (този дето гледа към двигателят), другият от задният. Слагаш непрозрачна лепенка на предният и светваш във задният със фенерче. Огледалото трябва да "позеленее". Или поне моето прави така. Има си косури. Единият е средната облегалка за глава на задната седалка. Пада се почти винаги на пряката линия между фаровете на колата зад теб и датчика на огледалото. Ако се свали на долу огледалото работи значително по-добре. Вторият е скороста му на задействане - трябват му някакви секунди за да заработи. За това нощно време си карам с непрозрачната лепенка на предният сензор и си седи все тъмно. Има ли "нормално" не-електрическо огледало с което лесно може да бъде заменено това?

                Коментар


                • #9
                  От: Електрохроматично огледало - съвет

                  Да.Слънчеви очила за нощно (не)виждане.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Електрохроматично огледало - съвет

                    Първоначално публикуван от grozew Преглед на мнение
                    Трябва да се освети сензора тук:
                    [ATTACH=CONFIG]928038[/ATTACH]

                    Огледалото трябва да е на позиция "авто", при която свети зеленият диод. Другото условие е навън да е тъмно.
                    При мен работи коректно, въпреки че също съм със затъмнени прозорци и съм доволен от резултата.

                    Вие на каква кола го имате? Ако е на KJ, фабрично ли е или допълнително монтирано?
                    На KJ е,така го купих.Като го вкл. единственото което се случва е да ме дразни лампичката при вкл.огледало.
                    Лесно беше само вчера
                    Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                    Fab Fours Legend
                    Nissan Terrano II 2,4

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X