Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe 2001 2.4 4WD масло диференциал.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Santa Fe 2001 2.4 4WD масло диференциал.

    Здрасти колеги, не мога да намеря точно какво масло се иска за задния диф. В книжката пише 80W/90 GL-5, обаче не се споменава нищо, ако е с LSD, какъвто е моя. За раздатката го дават същото, а за СК дават 75W/90 GL-4. Моля за идеи какво масло точно на дифа, ако имате и други продложения за раздатка и СК. Аз ще отида да я вдигна, да видим колко работи това LSD в момента.
    Поздрави!
    Последно редактирано от Alexander; 31-07-17, 15:46. Причина: Доп. инфо
    УАЗ - Where I go there are no roads!!!

  • #2
    От: Santa Fe 2001 2.4 4WD масло диференциал.

    Ами на дифа си го пише - ако е ЛСД, да се ползва масло само с добавка за ЛСД, ако е обикновен му е все тая дали ще има добавка за ЛСД или не. Аз смених моето преди 2 дни - 0.7 отпед и 1.3 отзад. Използвах Coma с добавка за ЛСД и на двете места. Като погледнеш задния диференциал откъм резервната гума отдолу, ще видиш всичко написано на жълт стикер.

    Поздрави, Ицо.

    Коментар


    • #3
      От: Santa Fe 2001 2.4 4WD масло диференциал.

      Да колега, знам го стикера и го имам, за това питам за някакви по-кенкретни спецификации и конкретно масло. Такова, каквото дават по книжка, само че с добавка за ЛСД не намирам никакво. А предпочитам да е готово за ЛСД и да не доливам допълнително МОПАР или подобни добавки. В руските форуми мрънкат стабилно от синтетичните и казват да е минерално или полусинтетика, но и там е каша и говорят за масла, които тук не намирам.
      Поздрави, Сашо!
      УАЗ - Where I go there are no roads!!!

      Коментар


      • #4
        От: Santa Fe 2001 2.4 4WD масло диференциал.

        http://i.ebayimg.com/00/s/NjAwWDI4MA==/z/MLUAAOSwTA9X75EA/$_3.JPG
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          От: Santa Fe 2001 2.4 4WD масло диференциал.

          Това е за триене, нещо снимките не се качват....

          Коментар


          • #6
            От: Santa Fe 2001 2.4 4WD масло диференциал.

            Колега ,ако си направиш труд -излизат толкова масла за LSD /без никакви добавки/. Всеки що - годе грамотен "маслар" също ще те ориентира. Линкове няма да давам. Не зная какво си чел , но минерално масло със сигурност не е .
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Darth; 01-08-17, 18:54.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X