Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

    Здравейте на всички,

    Дано не се повтарям с някоя друга тема , но не намерих такава и затова я пускам .

    Моля за мнение и за двата гореупоменати автомобила / СУВ / плюсове, минуси , поддръжка .

    Хондата най-вероятно ще е 2008-2009 макс 2010 година, а Шкодата 2009-2012 .

    Колата за сега мисля да я вкарам от вънка / Германия / .

    Четох доста и за двата автомобила , но искам и вашето мнение , понеже в отделните форуми си хвалят техните си марки и съм до никъде.

    Колата ще е семейна , Без много офроуд , ще се кара на бензин Без газова поне за сега.

    Благодаря Ви предварително на всички отзовали се и спомогнали за взимането на решението
    Последно редактирано от The rebel; 31-07-17, 13:18.

  • #2
    От: HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

    Шкода с този двигател,задължително след 2011,и то края на 2011г.До тогава имат проблем с огромен разход на масло.От рода на 1литър над 1000км.Фабричен дефект. Иначе чудесен двигател.На Супърб ако се кара до 120 км/ч дава разход около 6 литра.В Русия по ревюта и т.н,си го обичат.
    За Хондата,имам приятел с такава + автомат.Оплаква се ,че автомата е отвратителен.Муден,неадекватен и т.н.По спомен е 4 степенен,което за 2008г е WTF? От него разхода хич не е приятен + слабата динамика = убива кефа от шофирането.
    За тежка кола/джип бих търсил дизел,или бензин с над 300 NM.Отделно,че на бензина много се чувства пускането на климатика.Осезаемо при това.Връща те поне една скорост надолу.

    И на двете са с доказано здрави 4х4.За газ става само Хондата.

    DSG кутия,да се избягва "сухата" 7 степенната.Да се търси 6 степена.
    Последно редактирано от FiveFinger; 31-07-17, 13:49.

    Коментар


    • #3
      От: HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

      Благодаря на Живко за мнението му.
      Толкова ли няма компетентни лица с наблюдения в/у тези два модела?

      Коментар


      • #4
        От: HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

        Колега, този двигател на Йети го избягвай категорично. Нямам информация за Хондата от първа ръка, но на така зададен въпроса отговора е ЦРВ.
        Иначе Йетито е доста компактна кола - например ние търсихме нещо по-малко и ни пасна, но ако трябва да го ползвам като семейно ще ми е малко.

        Коментар


        • #5
          От: HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

          Здравей колега

          Аз от 5г. имам Хонда, като тази, която търсиш. Моята е с ръчни скорости. Автомат не купих точно заради динамиката, а не заради разликата в цената(2.4К).

          Доволен съм от автомобила, като за периода съм навъртял около 63К км. Нищо не съм сменял гаранционно. Единствено по сервизна акция пиропатрона на шофьорската възглавница.
          Динамиката е адекватна според мен. Вярно е и, че се усеща когато климатика работи. Типичен бензинов двигател. Ускорява добре между 3000 и 5500 оборота.

          Като цяло добре балансиран автомобил идеален за семейно ползване. За офроуд и аз не съм го ползвал. На кален полски път и на снежни пътища е абсолютно ОК. Никъде не съм закъсвал или пък ми се е налагало да слагам вериги(там където 4х2 са слагали).

          Ако нещо по-детайлно те интересува, питай

          Успех

          Коментар


          • #6
            От: HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

            Според мен колегата е в доста начален етап по избора на автомобил и си мисля /може и да греша, разбира се/ че не се е качвал и в двата автомобила, а може би поне от там тр. да започне. За мен поне Йети в класа на hrv, който също е добър автомобил.
            А пък това с климатика и предавките на 150 коня автомобил не ща коментирам, само ще кажа, как пък на мене един път не ми се е наложило? Иначе е верно, црв е мудно, не е "резачка", просто плюсовете са му другаде.

            Коментар


            • #7
              От: HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

              Хонда Акорд 2,4 бензин с 190 к.с,завидните 210 Nm. Усеща се климатика,и още как.

              Коментар


              • #8
                От: HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

                Качи се на Хондата ръчна.
                Разликата между 50годишна шкода и нова е, че старата си гори по няколко литра масло до смяната, а сегашната след 15-20К спира. Автомата хондов наистина е отврат относно динамика, точно както и климатика шкодов- на място и в жегите нютони не трябват. Теоретичната подготовка я остави за по- натам ако имаш свободно време, винаги ще я усвоиш. Не че като цяло шкодата не става.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

                  Да сравняваме ябълки с ябълки?
                  Или да се пуска климатика само на светофар или когато си спрял? По-голяма глупост не бях чел скоро време...

                  Коментар


                  • #10
                    От: HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

                    Първоначално публикуван от vesss Преглед на мнение
                    Здравей колега

                    Аз от 5г. имам Хонда, като тази, която търсиш. Моята е с ръчни скорости. Автомат не купих точно заради динамиката, а не заради разликата в цената(2.4К).

                    Доволен съм от автомобила, като за периода съм навъртял около 63К км. Нищо не съм сменял гаранционно. Единствено по сервизна акция пиропатрона на шофьорската възглавница.
                    Динамиката е адекватна според мен. Вярно е и, че се усеща когато климатика работи. Типичен бензинов двигател. Ускорява добре между 3000 и 5500 оборота.

                    Като цяло добре балансиран автомобил идеален за семейно ползване. За офроуд и аз не съм го ползвал. На кален полски път и на снежни пътища е абсолютно ОК. Никъде не съм закъсвал или пък ми се е налагало да слагам вериги(там където 4х2 са слагали).

                    Ако нещо по-детайлно те интересува, питай

                    Успех
                    Здравей, много ти благодаря за инфото.
                    Четох че на 40К км трябвало да се регулират клапаните на ЦРВ-то , наистина ли е така?
                    А поддръжката и скъпа ли е?

                    Коментар


                    • #11
                      От: HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

                      Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                      Колега, този двигател на Йети го избягвай категорично. Нямам информация за Хондата от първа ръка, но на така зададен въпроса отговора е ЦРВ.
                      Иначе Йетито е доста компактна кола - например ние търсихме нещо по-малко и ни пасна, но ако трябва да го ползвам като семейно ще ми е малко.
                      Здравей,
                      Може ли да се обосновеш защо да избягвам този двигател на Йети 1,8TSI

                      Коментар


                      • #12
                        От: HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

                        Да кажа за клапаните. Моите за първи път ги регулирах на 98000 км. Имаха минимално отклонение. Става въпрос за CR-V 2009 г. 2 литра
                        автомат.

                        Коментар


                        • #13
                          От: HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

                          Първоначално публикуван от The rebel Преглед на мнение
                          Здравей, много ти благодаря за инфото.
                          Четох че на 40К км трябвало да се регулират клапаните на ЦРВ-то , наистина ли е така?
                          А поддръжката и скъпа ли е?
                          Привет

                          В книжката пише на 40 000 км проверка само. Предполагам регулирането се случва, когато е необходимо, защото не пише на колко км се регулират.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            От: HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

                            Първоначално публикуван от The rebel Преглед на мнение
                            Здравей,
                            Може ли да се обосновеш защо да избягвам този двигател на Йети 1,8TSI
                            Първо защото е с директно впръскване на горивото, второ защото разтяга ангренажна верига.
                            Но не ми се обяснява подробно, като цяло е потенциално проблемен с ресурс в пъти по малък от TDI моторите.

                            Коментар


                            • #15
                              От: HONDA CR-V III 2.0 i-VTEC (150 Hp) - SKODA YETI 1.8TSI 4WD

                              Мисля че просто си чешим езиците.
                              Какво толкоз ще му избира като то просто няма чак толкоз избор?! БАш тоз модел точно тая година и точно с тоз мотор? И ако случайно я има няма начин да не е карала бабичка или да е удряна или просто друг кусур. Ако ли пък всичко е наред то друг ще я грабне.100%
                              Затова кола се купува КАКВАТО излезе или каквото има на пазара в момента.
                              Толкоз точен избор... само нова..То жена по лесно ще се намери

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X