Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

    Малко е скъпичко но прегледай. https://uni-carrent.com/%D0%B4%D0%B6...B0%D0%B5%D0%BC
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • #62
      От: Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

      Благодаря за хубавите и разнообразни съвети, имаше много стойностни писания по темата, което е добре.

      Цена 1000 лева ме устройва за наем, депозит от хиляда лева ме устройва ако джипа е над или около 10000лв.

      Точка 11 е задължителна именно заради най-вероятните и най-големите рискове, а те са - кражба, вандализъм и щета причинена при катастрофа от трето лице.

      Ако аз сгъна картер плащам колкото струва, ако аз скърша полуоска плащам, ако аз оставя огледалото на някой клон плащам, ако двигателя се запали на пътя не плащам, ако прегрее изведнъж без предупреждение не плащам, ако хвърли скоростна кутия на магистралата не плащам, ако счупи каре на кардана на асвалта и строши раздатка не плащам, ако срежа гума плащам, ако падне джантата щото скъсала шпилки заради китайски фланци не плащам и т.н.

      Има една джаджа СПОТ тракер и викат, може да се следи в реално време къде е в момента и къде е ходил джипа, та лесно се доказва къде е срязана гума, колко време е седяла колата неподвижна, с каква скорост се е движила и т.н. та разните приказки където ще се гавря с на някой джипа са приказки за хоремага, а не между сериозни мъже, които ще превъртят 1-2 бона за две седмици, поне аз така си мисля...

      Моята логика е следната, давам едни много солидни суми за услуга, а такава услуга може да ми предложи само добър стопанин, такъв който си подържа возилото изправно, а освен добър стопанин ако собственика иска моите пари ще трябва да се бръкне и малко да инвестира и да сподели риска като си плати каско, може и на вноски, нали е риск печели, риск губи в бизнеса, такива стопани за момента освен Сашо ми предложиха поне още двама за което им благодаря много, значи предлагане има, търсене има, остава да се изгладят разни не много дребни детайли.

      Всички девиации по темата са валидни, може би, но просто или не покриват моите изисквания или аз нещо трябва да си променя критериите

      Мисленето ми за съжаление не винаги се покрива с действителността в РБ за това и има доста колеги които трудно ме разбират ,а и аз от чуто едно, разбирам друго, па излиза на края трето, проблеми с писмената комуникация...
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #63
        От: Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

        Бат Жоржоне, в момента из известните сайтове за коли има няколко Фронтери дълга база с двигател на Исузо 3.2 V6 като от подписа ми, като най-скъпата Фронтера с въпросния двигател, не надвишава 7К левчета, ако си харесаш една, има колеги които ще ти помогнат технически да я прегледат преди покупката и си решаваш проблема генерално, после я продаваш и ще ти излезе сравнително евтино а и ще я караш спокойно без да се притесняваш като гърмян заек дали колата няма да я откраднат и т.н.

        п.с. Лично аз никога не съм искал и не съм карал чужда кола освен служебни, отговорността да караш чужда кола ако ще да е и на най-добрия ми приятел, до такава степен се притеснявам да не и стане нещо и да и треперя всеки път, че предпочитам да ползвам обществен транспорт, автобуси и т.н. или просто си купувам спешно кола до 1000 лева, колкото да ми свърши работа.

        Между другото сега се сетих, наш роднина миналия месец си остави колата за ремонт и взе от негов колега колата да я кара докато му оправят неговата, още на следващия ден попадна на верижна катастрофа в София при което предницата и задницата смачкани без да има той вина, наложи се да тегли голям заем за да му плати щетите които хич не излязоха малко на колегата му Мерцедеса.....
        Последно редактирано от Еделвайс; 03-08-17, 21:12. Причина: п.с.

        Коментар


        • #64
          От: Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

          Общо взето докато в наемодателя остава горчивия вкус,че може да вземе едни хиляда лева ама може и да изгори с няколко хиляди сделка няма да има.
          Незнам дали наемателя скоро си е имал работа със застрахователи или не но му пожелавам и да няма.
          Но едва ли ще платят о полувината от откраднатия джип ако го платят ще е след години на дела.
          Същото се отнася и за всички щети които ще се опитят да минат по тази схема.
          Наемаъеля едва ли е кофти човек защото ако беше досега да е взел с умайване на някой джипа и да е заминал и после ще го мисли.
          Според мен амортизационните разходи за 5000км от които не се знае колко по черно надхвърлят 1000лв.
          Все пак говорим за нещо което
          е в добро техническо състояние което да може да бъде дадено на бъдещия наемател да ходи със семейството си в гората и наемодатвля да спи спокойно,че някой нр бедства в този момент.
          Всичко е много хубаво докато нещо не се обърка като се обърка тогава става интересно обикновенно грозно по някога
          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

          Sofrace Offroad Team

          Коментар


          • #65
            От: Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

            Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
            Малко е скъпичко но прегледай. https://uni-carrent.com/%D0%B4%D0%B6...B0%D0%B5%D0%BC
            Никакъв коментар...Ето ги пазарните цени.Най-евтината чи-Кия е 80 кинта на ден.По-евтина от предложения Патрул и отговаря на условията за друсни-полянка...Какво не и харесваш ?
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #66
              От: Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Никакъв коментар...Ето ги пазарните цени.Най-евтината чи-Кия е 80 кинта на ден.По-евтина от предложения Патрул и отговаря на условията за друсни-полянка...Какво не и харесваш ?
              Като за начало условията не харесвам, цитат:

              IV.ЗАДЪЛЖЕНИЯ И ОТГОВОРНОСТИ НА НАЕМАТЕЛЯ

              16. НАЕМАТЕЛЯТ носи пълна материална отговорност и се задължава независимо от вината си да заплати на НАЕМОДАТЕЛЯ при връщане на автомобила пълно обезщетение по отношение на стойността на автомобила, необходима за възстановяването му в първоначален вид, включително разноските по връщане, ремонт, пропуснати ползи от наем за времето, необходимо за възстановяване, в случаите на:
              16.1. Щети, загуби или кражби на автомобила или части от него и неговото оборудване, описано в приемно – предавателния протокол, както и при пожар или счупване на стъкло и липса на Констативен протокол за ПТП от Полицията/КАТ.

              Когато поръчам коминочистач той си рискува живота за което аз му плащам, когато наема кола от тия по-горе аз си плащам много сериозно и аз рискувам супер много ТЕ не рискуват нищичко защото хем имат застраховка хем аз ще им платя каквото и да стане при каквито и да е обстоятелства, със или без вина, с или без умисъл, това категорично не мисля, че е изгодна сделка за наемателя.
              Последно редактирано от BatGeorgeone; 03-08-17, 22:20.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #67
                От: Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

                Интересно, подобна ли е практиката на „Запад", като условия/изисквания
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #68
                  От: Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Никакъв коментар...Ето ги пазарните цени.Най-евтината чи-Кия е 80 кинта на ден.По-евтина от предложения Патрул и отговаря на условията за друсни-полянка...Какво не и харесваш ?
                  Ленд круизера е ок даже пише,че е бензинов.
                  Аз ако имам подобна нужда бих взел него поне вероятноста да спя в гората заради някоя кал е значително по малка.
                  Пък и за 200/300лв.разлика няма да се изчервявам и извинявам првд колеги от форума.
                  Това е рент кар компания зимаш плащаш трошиш и заминаваш няма тоя.оня аз тя колата тя гумата итн.
                  Както един приятел казваше-мерак с пари се Гаси.
                  Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                  Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                  Sofrace Offroad Team

                  Коментар


                  • #69
                    От: Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Като за начало условията не харесвам, цитат:

                    IV.ЗАДЪЛЖЕНИЯ И ОТГОВОРНОСТИ НА НАЕМАТЕЛЯ

                    16. НАЕМАТЕЛЯТ носи пълна материална отговорност и се задължава независимо от вината си да заплати на НАЕМОДАТЕЛЯ при връщане на автомобила пълно обезщетение по отношение на стойността на автомобила, необходима за възстановяването му в първоначален вид, включително разноските по връщане, ремонт, пропуснати ползи от наем за времето, необходимо за възстановяване, в случаите на:
                    16.1. Щети, загуби или кражби на автомобила или части от него и неговото оборудване, описано в приемно – предавателния протокол, както и при пожар или счупване на стъкло и липса на Констативен протокол за ПТП от Полицията/КАТ.

                    Когато поръчам коминочистач той си рискува живота за което аз му плащам, когато наема кола от тия по-горе аз си плащам много сериозно и аз рискувам супер много ТЕ не рискуват нищичко защото хем имат застраховка хем аз ще им платя каквото и да стане при каквито и да е обстоятелства, със или без вина, с или без умисъл, това категорично не мисля, че е изгодна сделка за наемателя.
                    Кое е нередното в тези клаузи ? Не познаваш застрахователите в БГ !После ще ти върнат парите(евентуално) А и със сигурност клиента ще е внимателен.Както Джоу каза,чужда путк@ кокали няма, тая има барем хрущяли...
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #70
                      От: Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                      Кое е нередното в тези клаузи ? Не познаваш застрахователите в БГ !После ще ти върнат парите(евентуално) А и със сигурност клиента ще е внимателен.Както Джоу каза,чужда путк@ кокали няма, тая има барем хрущяли...
                      Ако си прав и това е вярно, значи няма нужда да тая илюзии, сделка не може да има защото няма рамка в която аз като наемател да съм защитен и същото е валидно и за собственика, тоест няма условия за да постигнем търговска договореност с две доволни и адекватно защитени страни, излиза, че и двете страни са почти еднакво на пангара и риска е неразумен и реално неконтролитуем и за двете страни, което е тъпо и тъжно но ако е факт, се ла ви ...

                      Не го очаквах, честно казано, не съм наивен знам за реалността в РБ но това по-горе ми дойде малко брутално изтрезняващо, трябва да призная.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        Ако си прав и това е вярно, значи няма нужда да тая илюзии, сделка не може да има защото няма рамка в която аз като наемател да съм защитен и същото е валидно и за собственика, тоест няма условия за да постигнем търговска договореност с две доволни и адекватно защитени страни, излиза, че и двете страни са почти еднакво на пангара и риска е неразумен и реално неконтролитуем и за двете страни, което е тъпо и тъжно но ако е факт, се ла ви ...

                        Не го очаквах, честно казано, не съм наивен знам за реалността в РБ но това по-горе ми дойде малко брутално изтрезняващо, трябва да призная.
                        Добре де,аз знам че си свестен,но фирмата които дава коли под наем си е сметнала рисковете.Кавко нередно има? И по-евтино ще ти излезе...наистина не те разбирам.Връщаш колата както си я взел и си ти...Притеснявате че ще я счупиш или си мислиш,че ще те прецакат ?
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #72
                          От: Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

                          Има. Пишете едно каско на колата, при евентуална щета/кражба ти обещетяване собственика 100%, а при получаване на обезщетение, сумата ти се връща. Разликата от обезщетение и стойност си остава за твоя сметка. Всички са щастливи.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #73
                            От: Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

                            Разбрах едно, Бат Жоржоне иска да наеме съответния джип, без да поеме разходите при рисковете от евентуална щета или кражба, ами според мен такива условия може да ти дадат само от най-близките ти хора, родители, първи братовчеди та даже и тогава не е 100% сигурно че биха ти дали колата си при тези ти условия.....

                            Коментар


                            • #74
                              От: Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

                              С две думи, това в онова и в рая накрая не става...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Търся да наема 4х4 с климатик за няколко седмици

                                Добре де, що не си докараш нещо евтино да ти стои тука, а и няма да му сменяш номерата ?
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X