Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с скоростите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с скоростите

    Здравейте колеги!Имам следния проблем с Ямаха ТТ600Е с стартер!Днес като излязах да покарам, и на едно място ми се наложи първа скорост обаче влезе свободна, и като чукнах лоста два трипати надолу и я зацепва, след това започна да си влиза без проблем и като покарах още малко пак го направи, пробвах го и на студено и на топло го прави, иначе скоростите не изключват влизат си нормално, гледам в мануала че от страната на съединителя има нещо като регулираща пластина като се свали капака, може ли тя нещо да ми прави ядове, защото не всеки път ги прави тези работи?Някакви идеи или трябва да се цепи двигателя?

  • #2
    От: Проблем с скоростите

    Аз бих предположил, че са повдигачите "вилици". Имах xt 600 и проблема беше от първа нагоре, особено на свтофари - няма включване нагоре, като тръгна почват да влизат, но не и спрял. Е та смених въпросните елементи и проблема изчезна ( нарочно бях сложил и същата марка масло).
    Успех

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с скоростите

      За да включиш от втора на първа , трябва да минеш през свободна , тя е фиксирана , и си е нужно по-силно натискане. Така , че понякога се случва да не влезе директно първа , зависи на какъв терен се кара , при какви обороти на двигателя.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с скоростите

        И от място като тръгвам, пак не иска да влиза първа колега.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с скоростите

          хм, предусещам проблем със съединител, доколкото разбирам. провери в мануала откъде се прави реглажа. не само жилото от ръчката,ами и долу към капака на двигателя, където се закача жилото. не съм сигурен дали няма и реглаж отвътре-под капака на двигателя....

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с скоростите

            Значи колеги ситуацията е следната!Когато запаля мотора и натисна лоста надолу да включи първа скорост, просто нищо нестава, нищо цъква нещо, нито кърка, стои си на свободна, а като чукна нагоре веднага зацепва втората.Незнам какво става понякога го прави това с първа скорост даже в повечето случаи.Проблема се появи изведнъж онзи ден когато карах, и ми се наложи от втора да мина на първа скорост, и мотора просто остана на свободна, и след около три опита първа скорост влезе, и от тогава започнаха тези проблеми.А съединителя си отделя добре, не боксува, на място като включа на скорост, мотора не тръгва, стои си докато не пусна съединителя!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с скоростите

              Оправих мотора колеги,регулирах съединителя малко и до сега няма проблем, дано това да е бил проблема че не ми се цепи двигател.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X