Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане относно заден диф на KJ 70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане относно заден диф на KJ 70

    Здравейте колеги.След дълго отлагане най накрая днес реших да сваля задния диф на мойта тойота KJ 70 .Още като е купувах от германия имаше шум в дифа .Когато отнемеш газта се увеличаваше а когато подадеш намаляваше незнайно защо .Има си луфт радиален в пиньона .Сега ще сменя всичките лагери и смятам да монтирам блокаж.Само че не знам как да разбера какво е предавателното число на дифа и каква точно е модификацията за да се поръча блокаж .Гледам тези на ARB и Lokka .Ще ми бъде от полза да сподели някой мнения и впечатления относно тази дилема . За да направя правилният избор .
    Короната е с 41 зъба
    Пиньона 9 зъба
    Шлици 30 бр

    Прилагам и снимки Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:132.5 КБ
ID:6136534Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:157.3 КБ
ID:6136535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:6136536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:158.6 КБ
ID:6136537Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:58.0 КБ
ID:6136538Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:59.0 КБ
ID:6136539Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:67.9 КБ
ID:6136540Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:6136541Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:6136542Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:6136543Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:78.9 КБ
ID:6136544
    TODAY TOMORROW [COLOR=red]TOYOTA[/COLOR]

  • #2
    От: Питане относно заден диф на KJ 70

    Оправи си дифа с LSD-то и си сложи Лока в предния. Локата се слага на мястото на планетите и мисля, че така или иначе за диф с LSD нямат, ама ако е и работещо не ти трябва друго.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Питане относно заден диф на KJ 70

      Имат за заден диф с лсд проверил съм .Не знам а и не съм го усетил дали работи лсд то но ми направи впечатление че маслото което източик беше много зесечено и гъсто.А като гледам плочките на лсдто са доста запазени .
      TODAY TOMORROW [COLOR=red]TOYOTA[/COLOR]

      Коментар


      • #4
        От: Питане относно заден диф на KJ 70

        Според мойто скромно мнение, оправи си LSD-то, а отпред сложи Лока, за парт-тайм става перфектно. Копат 4 гуми.
        Ако отзад сложиш Лока, дори при леко хлъзгаво при нормално каране ше си като балерина.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          Питане относно заден диф на KJ 70

          Предполагам говориш за KZJ 70?

          Предавателното число ти е 4.56. Вида на дифа май е V6 8''. Но трябва да се види хубаво кожуха. Би трябвало да е това:

          http://www.nitro-gear.com/TV6-456-29...-456-29-ng.htm

          Относно блокажа, много зависи за какво ползваш Тойотата. Аз силно ти препоръчвам да забравиш локата, ако не е само за гората, камо ли пък отпред. ЛСД пластините можеш да ги премериш, за да им разбереш състоятнието и ако са добре, само сменяш пружината с нова и ще е като ново. Ако ти се дават пари вземай АРБ-то.
          Последно редактирано от Jimi; 30-07-17, 21:02.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #6
            От: Питане относно заден диф на KJ 70

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            Предполагам говориш за KZJ 70?

            Предавателното число ти е 4.56. Вида на дифа май е V6 8''. Но трябва да се види хубаво кожуха. Би трябвало да е това:

            http://www.nitro-gear.com/TV6-456-29...-456-29-ng.htm

            Относно блокажа, много зависи за какво ползваш Тойотата. Аз силно ти препоръчвам да забравиш локата, ако не е само за гората, камо ли пък отпред. ЛСД пластините можеш да ги премериш, за да им разбереш състоятнието и ако са добре, само сменяш пружината с нова и ще е като ново. Ако ти се дават пари вземай АРБ-то.
            Благодаря за инфото колега .Да модела е KZJ 70. А от къде мога да намеря информация относно допустимата дебелина на пластините за да ги замеря ? Какво имаш предвит да не слагам отпред лока ?Ще ми се поне единия диф да има блокаж .Не карам постоянно оффроуд но искам да имам 1+ за всеки случай .Пружина от къде мога да поръчам ?
            TODAY TOMORROW [COLOR=red]TOYOTA[/COLOR]

            Коментар


            • #7
              От: Питане относно заден диф на KJ 70

              Локата е за в гората, а на асвал си кара на задно, та не виждам какъв е проблема ?

              Управляем блокаж е по-добре, но там и парите са други.

              Локата е най-добрият бюджетен вариант.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Питане относно заден диф на KJ 70

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Локата е за в гората, а на асвал си кара на задно, та не виждам какъв е проблема ?

                Управляем блокаж е по-добре, но там и парите са други.

                Локата е най-добрият бюджетен вариант.
                На снежен път няма да завива, ако е включил предното. Не че парт-тайма много завива, но с това отпред съвсем.

                Първоначално публикуван от Sensation Преглед на мнение
                Благодаря за инфото колега .Да модела е KZJ 70. А от къде мога да намеря информация относно допустимата дебелина на пластините за да ги замеря ? Какво имаш предвит да не слагам отпред лока ?Ще ми се поне единия диф да има блокаж .Не карам постоянно оффроуд но искам да имам 1+ за всеки случай .Пружина от къде мога да поръчам ?
                Сложи си АРБ отзад ако ходиш сериозно по-горите. Ако не, си остави ЛСД-то. Пружина оригинална, нищо не струва. Дебелината от книгата.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #9
                  От: Питане относно заден диф на KJ 70

                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  На снежен път няма да завива, ако е включил предното. Не че парт-тайма много завива, но с това отпред съвсем.
                  ...
                  Е, то е ясно, ама това е частен случай, а и с работещо LSD за нормална ежедневна употреба зимата би трябвало да се справя и само на задно, че зимата парт-тайма и без това си е пръчка и трябва да си внимателен.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане относно заден диф на KJ 70

                    На ARB какъв точно е модела за този диф?Dana колко?
                    TODAY TOMORROW [COLOR=red]TOYOTA[/COLOR]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане относно заден диф на KJ 70

                      Първоначално публикуван от Sensation Преглед на мнение
                      На ARB какъв точно е модела за този диф?Dana колко?
                      Ей тука им е каталога. Намери си возилото, размера, и вече ще знаеш модела:
                      https://www.arb.com.au/assets/air-lo...tion_chart.pdf

                      ПП: За LOKKA-та съм на същото мнение. Отпред или пак ARB, или примерно Quaife/Torsen, ако ще се кара и извън гората. Сега таман си играя с едно Quaife, дето ще слагам отпред на тераното.
                      Последно редактирано от sparkybg; 01-08-17, 11:42.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане относно заден диф на KJ 70

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ...
                        ПП: За LOKKA-та съм на същото мнение. Отпред или пак ARB, или примерно Quaife/Torsen, ако ще се кара и извън гората. Сега таман си играя с едно Quaife, дето ще слагам отпред на тераното.
                        То е ясно, че сте прави и Локата не е най-доброто, но най-бюджетно решение, което съобразно спецификите на употреба върши работа.
                        ...

                        Айде бе, Спарки, от кога те чакам да го извадиш тоя Quaife от кутията !

                        Фен съм на Торсените, но за ежедневна употреба на задно + горска, при положение, че съм с ръчни хъбове, и в момента точно за 350лв. Локата за DANA30 ми пристига директно у нас, и се монтира за под час с мотането от малоумно детенце в трети клас, е доста прагматичен избор за мен.
                        Това ако ще взимам и нещо бензиново за междуселско. Ако обаче ще си карам Мусото за обща употреба, щото към днешна или утрешна дата само частите (без труда, който е на примоция от НЗОК ) за личният ми тунинг-лифт са на цена три КИИ или прилично Диско 2, и аз ще мина на вариант НИРФИ отпред.
                        Чакам да го сложиш и после може и некви кафета да направим и по темата.

                        P.S. 120-ката която ти харесва, ми харесва и на мен, точно заради централният Торсен, ама пусти дюзи направо те отказват да гледаш печки !

                        P.P.S. FJ Cruiser-а също ми харесва, но там само си го гледам без други мисли.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане относно заден диф на KJ 70

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Айде бе, Спарки, от кога те чакам да го извадиш тоя Quaife от кутията !
                          От снощи е извън кашона, коронясан е, набити са и лагери и е сложен в корпуса. Ама дифа е гнусен Sаlisbury, регулира се с шайби на лагерите и със старите не докарах петното, а те са с еднакъв размер, та и размяна ляво-дясно не вървеше. Та сега търся да купя още няколко размера пластини и ако не намеря смислен вариант - ще стъргам на струга, макар че хич не ми се иска. Семеринги и прочие полюции също пътуват насам. Quaifa го купих втора ръка ама преди 3 дни го разхвърлях и буквално не личи че е работил. Корпус от толкова твърдо желязо до сега не бях виждал - рекох да си бележа положението на капаците и прочие полюции с чертилка - хлъзга се върху него и нищо повече.

                          Та, тоя път съм се заинатил и ще го кача.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане относно заден диф на KJ 70

                            Ше ти звънна да ти кажа за шайбите да не цапаме тази тема, ама след малко.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане относно заден диф на KJ 70

                              Колеги опитах се да намеря какви са допустимите размери на пластините на лсдто но не можах .Някой може ли да помогне по въпроса?
                              TODAY TOMORROW [COLOR=red]TOYOTA[/COLOR]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X