Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

    Здравейте, колеги от няколко дни съм собственик на лада нива 1.6 85 г. карбуратор на 16 хил. км. Колата пали и върви отлично, но има един проблем- разхода от приблизително 40л. на 100км. Двигателят работи много добре, пали без проблем, няма течове на гориво от никъде, но от както я взех за 14км съм изгорил 6л бензин по нормален отъпкан черен път по който спокойно минава лека кола като в тези 14км. има и около 6 асфалт. Бензина сега съм го направил в една туба и дърпа от нея, за да ми е по-удобно да следя разхода. Въпроса ми е от какво може да гори толкова много и от къде да почна да търся възможни причини

  • #2
    От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор



    Почвай да разучаваш те това нещо.Сменени или разпробити жигльори това на първо време.За 14 и 15 мисля.

    Коментар


    • #3
      От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

      И моята като я взех беше така,бензина направо го лочеше.
      Като отворих карбуратора,ни горивни,ни въздушни жигльори,ни емулсионните тръбички бяха такива каквито трябва да са.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #4
        От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

        Ако си мерил разхода на студена кола е нормално да е 40/100. Тя за тия 14 км не може да стопли като хората ни скорости ни раздатка, айде двигателя може и да се е постоплил. Освен това на коя скорост се движиш по този път. Ако не си на 4-та с около 50км/ч пак е греда при разхода.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

          Вчера свалих карбуратура и прегледах всичко беше наред, но за всеки случай смених и жигльорите с нови понеже имах под ръка. Обаче като свалих цедката която е след маркуча, който идва от помпата там беше явно проблема, защото като видях какво е се чудех как изобщо е минавало бензин там. Изчистих всичко и събрах, обаче при опит да запаля не се получи работата, бутнах и я запалих на скорост и след като запали не работеше изобщо добре и се виждаше че сместа е много богата. Започнах да въртя болтчето за регулиране на сместа, но без никакъв ефект. Тогава свалих отново карба и реших да проверя поплавъка, понеже течеше бензин от преливника доколкото разучих при затворено положение трябва да е 6мм а при отворено 14мм при мен беше 20мм при отворена игла и от там следва че се е давила. Направих го както трябва и го събрах, завъртях стартера и взе че запали донастройх с болтчетата оборотите и започна да работи добре. Днес направих бърз тест и ми се струва че е паднал разхода, но не достатъчно. Въздушният филтър не е сменяван и утре ще му взема нов понеже в момента нямам възможност, та ми се струва че и тогава може да падне още една идея. Някакви други тънкости ина ли къде да проверя и да прегледам. Има един маркуч, който излиза от картера точно до пръчката за маслото и влиза в карба, за какво е защото гледам моят се е напукал целия. Предполагам е нещо свързано с вторична преработка на неотработени газове нещо подобно на този който влиза във филтъра за подкартерните.

          Коментар


          • #6
            От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

            Маркуча го оправи, от него смуче излишен въздух най-вероятно.

            Иначе как се прави - профилактика на карбуратора и запалването, настройване по книга на всичко което се настройва по карбуратор и запалване.

            Колкото и да е студена Нива няма начин да я накараш да гори над 20/100 без да буксуваш на място.

            Коментар


            • #7
              От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

              Маркуча съм го отрязъл до здраво и запушил да не дърпа въздух. Карбуратура както казах е проверен и настроен, остава да е нещо по запалването значи, но интересното е че си пали при това доста лесно и студена и топла, не прекъсва не прехапва или нещо подобно. Ако може малко разяснение откъм проверка на центровка понеже съм малко бос от към тази страна. И аз знам че 15 до 20 си е нормален разход, но при мен е двоен. А като се сетя че вчера имаше един момент след почистването на цедката беше над 100 на 100, 2литра така и не разбрах къде отидоха

              Коментар


              • #8
                От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                Да не е пробила бензиновата помпа и да хвърля бензин в маслото?

                Коментар


                • #9
                  От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                  Помпата е сменена, понеже колата беше на мой роднина и уж да я стяга, но нещо му мина мерака и затова сега е при мен. Всъщност помпата е единственото нещо което е направил и сменил.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                    Ясене, сложи на ужаската една 3-литрова туба с бензин и някоя хубава ранна утрин я запали директно от нея. После засечи разхода.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                      Я виж нивото на маслото. Да не е започнала да си произвежда самичка масло и да се препълва?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Я виж нивото на маслото. Да не е започнала да си произвежда самичка масло и да се препълва?
                        Веднага ще светне маслото ако лампата работи де.А маркуча на картерните газове може да го затапиш от към филтъра и да си виси надолу.Жигльорите са под размер -провери дали си сложил правилните.Има разлика между първа и втора клапа.
                        Ясене ,не всичко е за тебе ,така ми тръгна писането.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                          Веднага ще светне маслото ако лампата работи де.
                          Няма.Минало ми е през главата.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            Няма.Минало ми е през главата.
                            Ъхъ, и на мене.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                              Това с маслото не го разбрах съвсем, какво ще рече да се пълни сама? Иначе нивото на маслото е добре.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X