Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

    За празния ход е.Спокойно можеш да караш така.Всъщност почти всички Ниви вървят така.Дали ЕПХХ е свързан за бобината или иглата е скопена,все тая.
    Последно редактирано от kameno karp; 06-08-17, 14:16.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #32
      От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

      Този клапан служи за икономия на бензин. Уж...
      Като пуснеш газта, и си на скорост-този клапан затваря притока на бензин. Щом се спускаш по надолнището-не ти трябва бензин, и за да не се харчи излишно-този клапан затваря пътя на бензина.
      На практика няма разлика, та не го мисли.

      Ама от него не може да вдигне двойно разхода.
      Пък и начина ти на засичане не е от най-правилните.
      Не може за 14 км да засечеш разход. За реална представа за разхода си трябват много изминати колометри. Поне 100, ама и те са малко. По-добре 1000.

      Абе тази нива защо не е на газ?
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        ...
        Абе тази нива защо не е на газ?
        Ае ся въпроси.

        Иначе този клапан за ЕППХ спестява не толкова бензин (я има, я няма 3-4%), колкото гърнета.

        Коментар


        • #34
          От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

          Аха, ясно значи си може и без него.
          А за начина на засичане, че не може да бъде точно е ясно, но просто сравнение със сега си е 2 пъти и повече по-нисък при същите условия. Просто тогава се виждаше дори и без да се засича, че не е нормален. А скоро ще и слага и газ, но засега временно ще се кара на бензин.

          Коментар


          • #35
            От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Този клапан служи за икономия на бензин. Уж...
            Кольо, струва ми се, че в случая бъркаш.
            Аз за това исках снимки, за да няма налучквания.

            Когато имаме само този електромагнитен клапан на тялото на карбуратора, той е наистина за спиране притока на бензин, но при изключване на двигателя, за да няма остатъчно самовъзпламеняване на горивото.

            Ти говориш за нещо по-различно. Това са карбуратори Озон, със системата Каскада.
            Но тя е доста по-сложна. Там клапанът е вакумен, и се командва от цяла следяща с-ма. Оборотомер, "ТПС" (в кавички) и още няколко джаджи. И служи наистина за икономия на гориво, при принудителен празен ход.(капризна и проблемна с-ма)

            За за сичане разхода си прав. Иска си километри и спокойно каране.

            Сега към питащия.
            Ако наистина този ел.магнитен жигльор не е работил, за да имате празен ход, сте отворили прекомерно дроселовата клапа, и тя е застанала в преходен режим. От там и настройката е компрометирана.
            Сега, вече без игла се опитай да центроваш празния ход с опорния винт на дросела и винта за смес на празен ход.

            А клапанът може да провериш дали работи, като го свалиш, и с иглата в него, му подадеш директно 12В, чуй дали щрака.
            И цвета на свещите?

            Коментар


            • #36
              От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

              Първоначално публикуван от krkenzi Преглед на мнение
              Здравейте, колеги от няколко дни съм собственик ....
              Първоначално публикуван от krkenzi Преглед на мнение
              ..... А скоро ще и слага и газ, но засега временно ще се кара на бензин.
              Не ,че има някакво голямо значение но кое е вярното ?

              Коментар


              • #37
                От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                Утре ще проверя, дали работи или не клапана по този начин с 12в. Също ще видя да направя това за празния ход по 2рия начин, който ще е явно по-правилния.

                Коментар


                • #38
                  От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Не ,че има някакво голямо значение но кое е вярното ?
                  Пропуснал съм "се" :" А скоро ще и СЕ слага... ". И затова се е получило така.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                    Кольо, струва ми се, че в случая бъркаш.
                    Ааа, може, може...
                    Доста години минаха откак преустанових сношенията с руските коли(макар и не напълно с руската техника изобщо), та може и да се бъркам.
                    Просто се опитвам да помогна.
                    Дано не съм навредил, че често се случва.

                    Пътя към ада е застлан...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                      Не си навредил. Като се махне иглата, клапана си става най-обикновен жигльор.
                      На времето точно това съм мислил да го пригаждам, да изключва на принудителен празен, но ме спря следачът на обороти, нали се сещаш, частите бяха кът. Мислих си за ръчен бутон на лоста за скоростите, ама а нема нужда Бях млад и ентусиазиран тогава. Правех опити подгряване на гориво( дори вредно) , за параинжектор, щуротии.

                      Първоначално публикуван от krkenzi Преглед на мнение
                      Утре ще проверя, дали работи или не клапана по този начин с 12в. Също ще видя да направя това за празния ход по 2рия начин, който ще е явно по-правилния.
                      Тогава да уточня.
                      Винта за сместа първо се затваря, и след това се развива на 2,5-3 оборота.
                      Ако все пак колата запали започва да се затваря дроселовата клапа с опрния винт, до достигане на най-ниски стабилни обороти. Но в някои случаи, ако няма стабилни обороти може да се наложи и отваряне.Зависи как е сега.
                      Връщаме се на винта за сместа, и го въртим в двете посоки до получаване на най-високи стабилни обороти. Ако са много високи, притваряме още малко дросела.
                      Това ако нямаме газ-анализатор.
                      Последно редактирано от ctef; 07-08-17, 06:55.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                        Колега, ако може сега още едно по-точно разяснение: Къде се намира упорния винт на дроселовата клапа? Иначе проверих електромагнитният жигльор и не работи понягока цъка, но не всеки път.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                          Абе човек, казах ти така без снимка само налучкваме.
                          Лада, лада, ама и тя е с няколко разновидности карбуратори.
                          Ето ти тема, има снимка със заграден винта, на карбуратор, който предполагам че е като твоя.
                          https://www.kaldata.com/forums/topic...на-лада/

                          Коментар


                          • #43
                            От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                            Абе човек, казах ти така без снимка само налучкваме.
                            Лада, лада, ама и тя е с няколко разновидности карбуратори.
                            Ето ти тема, има снимка със заграден винта, на карбуратор, който предполагам че е като твоя.
                            https://www.kaldata.com/forums/topic...на-лада/
                            При мен линка не се отваря.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                              При мене се отвори и от друг комп, на друго място, сега.
                              Темата е ценна защото има и снимки на Озона и хората дискутират.
                              Намерил съм я през Гугъл. Толкова ли е трудно?
                              Това е въпросната снимка, качена директно от онова място, не ми се сваля и качва. Започна да ми омръзва.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Много висок разход на бензин Нива 1.6 карбуратор

                                Винта го намерих, обаче този карб, който е по горе на снимката не е съвсем като моя ми се струва. Ето една снимка на модела, който е на моята Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dd16bfu-960.jpg
Прегледи:1
Размер:609.9 КБ
ID:5763139, а там където се вижда на снимката като дупка седи електромагнитният жигльор. На карбуратора пише ДААЗ 2107. Иначе по този начин направих празните и сега работи добре. Благодаря, на всички за оказаната помощ и съвети!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X