Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам ли нужда от регистрация на електрически скутер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имам ли нужда от регистрация на електрически скутер?

    Здравейте колеги,
    Закупих си електрически скутер от Китай,още пътува с контейнера,имам въпрос ,който знае бих се радвал на инфо...Трябва ли да го регистрирам в КАТ?Не е точно електровелосипед,има вид на мотопед,но е изцяло електрически....развива до 45 км/ч.Мисля да го карам предимно из курорт,знам че каска трябва така или иначе.Как въобще стои въпроса с тези електро скутери,като колелетата ли могат да се карат?
    Благодаря
    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

  • #2
    От: Имам ли нужда от регистрация на електрически скутер?

    Най вероятно попада в следната категория:
    категория АМ
    • мотопеди - двуколесни превозни средства с конструктивна максимална скорост не по-висока от 45 км/ч (но над 25 км/ч), с двигател с вътрешно горене с работен обем не по-голям от 50 см3 или с до 4 кВт максимална постоянна номинална мощност в случай на електродвигател;
    • мотопеди - триколесни превозни средства с конструктивна максимална скорост не по-висока от 45 км/ч (но над 25 км/ч), с двигатели с вътрешно горене с принудително запалване с работен обем не по-голям от 50 см3 или не повече от 4 кВт максимална мощност нето в случай на други двигатели с вътрешно горене; или не повече от 4 кВт максимална постоянна номинална мощност в случай на електродвигател; оборудван с поне 2 места за сядане, включително мястото на водача; с маса в готовност за движение не по-голяма от 270 кг
    • леки четириколесни превозни средства и маса без товар (без масата на акумулаторните батерии при електрическо задвижване) не повече от 350 кг, конструктивна максимална скорост не по-голяма от 45 км/ч, двигатели с вътрешно горене с принудително запалване с работен обем не по-голям от 50 см3 или не повече от 4 кВт максимална мощност нето в случай на други двигатели с вътрешно горене; или не повече от 4 кВт максимална постоянна номинална мощност в случай на електродвигател; оборудвано с най-много 2 места за сядане, включително мястото на водача

    В категорията не попадат превозни средства с конструктивна максимална скорост, по-малка или равна на 25 км/ч.

    ПП Регистрация е необходима.
    A Lone Rider

    Коментар


    • #3
      От: Имам ли нужда от регистрация на електрически скутер?

      Първоначално публикуван от galinvayov Преглед на мнение
      Най вероятно попада в следната категория:
      категория АМ
      • мотопеди - двуколесни превозни средства с конструктивна максимална скорост не по-висока от 45 км/ч (но над 25 км/ч), с двигател с вътрешно горене с работен обем не по-голям от 50 см3 или с до 4 кВт максимална постоянна номинална мощност в случай на електродвигател;
      • мотопеди - триколесни превозни средства с конструктивна максимална скорост не по-висока от 45 км/ч (но над 25 км/ч), с двигатели с вътрешно горене с принудително запалване с работен обем не по-голям от 50 см3 или не повече от 4 кВт максимална мощност нето в случай на други двигатели с вътрешно горене; или не повече от 4 кВт максимална постоянна номинална мощност в случай на електродвигател; оборудван с поне 2 места за сядане, включително мястото на водача; с маса в готовност за движение не по-голяма от 270 кг
      • леки четириколесни превозни средства и маса без товар (без масата на акумулаторните батерии при електрическо задвижване) не повече от 350 кг, конструктивна максимална скорост не по-голяма от 45 км/ч, двигатели с вътрешно горене с принудително запалване с работен обем не по-голям от 50 см3 или не повече от 4 кВт максимална мощност нето в случай на други двигатели с вътрешно горене; или не повече от 4 кВт максимална постоянна номинална мощност в случай на електродвигател; оборудвано с най-много 2 места за сядане, включително мястото на водача

      В категорията не попадат превозни средства с конструктивна максимална скорост, по-малка или равна на 25 км/ч.

      ПП Регистрация е необходима.
      До 200 кг може да се товари,мотора 1200 W ...не знам това киловати ли са ...тоест 1200W = 1,2 кВт ?
      Хонда CR-V 2.4 IVTEC

      Коментар


      • #4
        От: Имам ли нужда от регистрация на електрически скутер?

        За ваше съжаление трябва даго регистрирате съгласно ЗДП. Което не важи за електровелосипедите.

        Коментар


        • #5
          От: Имам ли нужда от регистрация на електрически скутер?

          На кратко ДА. Като пристигне пък, ще ти кажа и за Сертификата за съответствие.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Имам ли нужда от регистрация на електрически скутер?

            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
            На кратко ДА. Като пристигне пък, ще ти кажа и за Сертификата за съответствие.
            Какъв е този сертификат за съответствие?
            Хонда CR-V 2.4 IVTEC

            Коментар


            • #7
              От: Имам ли нужда от регистрация на електрически скутер?

              Първоначално публикуван от Fipa Преглед на мнение
              За ваше съжаление трябва даго регистрирате съгласно ЗДП. Което не важи за електровелосипедите.
              В Бг има доставчик на същия модел електро скутери,оттам ми казаха че не трябва да се регистрират...не знам вече...
              Хонда CR-V 2.4 IVTEC

              Коментар


              • #8
                От: Имам ли нужда от регистрация на електрически скутер?

                Е какво да каже, като най-вероятно е с грешните документи!?
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Имам ли нужда от регистрация на електрически скутер?

                  Първоначално публикуван от milenzh Преглед на мнение
                  В Бг има доставчик на същия модел електровелосипед,от там ми казаха че не трябва да се регистрират...не знам вече...
                  Иска ти се ама не става,колегата ти обясни кое не се регистрира,велосипед с ел.двигател и велосипед с безинов двигател всичко друго е под ножа.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Имам ли нужда от регистрация на електрически скутер?

                    Залепвам два педала и казвам че е велосипед !
                    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                    Коментар


                    • #11
                      От: Имам ли нужда от регистрация на електрически скутер?

                      А може би е по-добре да си купиш електрически велосипед?Без регистрация,ГО,каска и т. н.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Имам ли нужда от регистрация на електрически скутер?

                        Видях два в Варна си ги караха без рвгистрация по велоалеите,вярвам че ако ги караш по паркове и тротоари/велоалеи няма да има проблем
                        Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                        Коментар


                        • #13
                          От: Имам ли нужда от регистрация на електрически скутер?

                          Вярата е силно нещо
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Имам ли нужда от регистрация на електрически скутер?

                            Така е...все пак благодаря за "компетентния"коментар
                            Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X