Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на "легнал полицай"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Поставяне на "легнал полицай"?

    Защото от общините никои не иска да инвестира средства.Преди близо 30 години ,на улицата на която живеех /блокове с много млади семейства с деца/ от двете страни на улицата имаше знаци "забранено влизането" и допълнителен знак "детска площадка".Даже имам спомен ,че някой беше свалил знака и ние още деца, направихме барикада от дървета и камъни и поставихме знака върху тях.
    CR-V 2.0i RVSi 147PS

    Коментар


    • #77
      От: Поставяне на "легнал полицай"?

      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
      Изкуствените неравности не решават лични проблеми - колкото повече хора се съберете, толкова по-легитимно.
      Това е целта. И затова трябва да съм на място. Искам да си поговоря с комшиите и да видя дали те виждат по същия начин като мен. Според родителите ми (които живеят там) - да. Идеята е молбата да бъде подписана от максимално възможен брой жители на квартала. Ако се окаже, че с комшиите нямаме допирни точки - ще мислим друг вариант.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #78
        От: Поставяне на "легнал полицай"?

        Искаш законност,
        подкрепям, но има малка подробност. Дай линк към пътя, да видим кой е собственика му.
        До сега единствено разбрах че това е главния път на селото( не квартална улица, трудно ще го причислим към жилищна зона) - пътя който свързва селото с другите населени места, предполагам че в такъв случай е от републиканската мрежа.
        Сега заради твоя проблем, който не отричам е важен, ще сложиш препятствие
        Приблизителен опит за окачествяване, това препятствие принуждава всички шофьори да намалят и отново да ускорят от 10 до 50 горе долу 10гр. средно - за коли и камиони, 300-400 автомобила - 4л на ден, или за година 1,5т или 45т за30 - в години - времето което ще се преразгледа. при днешна цена на горивото 90000лв

        Аз проблем нямам, проблем има тая КМБ, която обичаш да цитираш - виждаш ли двойствеността- КМБ е когато я ебават пеевски, сорос, борисов, .., Но не е ли КМБ когато някой местен
        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        начин да реша мой личен предполагаем проблем.
        Достатъчно съм проЗд и нагъл, че да го направя. Имам и финансовите средства да го направя - най-близкия бетонов възел е на ок. 10 км, а собствениците са ми бивши клиенти. Както и всичко останало в КМБ.
        Виж аз ти пожелавам успех. (за да се стигне до качествено решение на проблема трябва да се натрупа количество и при това всички трябва да го усетят) дано ме разбереш правилно има 10 хлапета който карат бързо, за това ти си имаш фикс идея как да ги накажеш като препречиш път и накажеш всички, нищо че не живееш целогодишно там.
        Написах ти го в предния пост. Имаш два проблема единия е нарцисизъм, другия е културата на няколко шофьора-първо сигналното решение е да препречиш пътя. А има и друг начин


        Последно по темата, да ти обърна внимание на един детайл. Сигурно си се сетил вече , но да напиша .
        Познавам манталитета на тези хлапетии. Виждам го редовно, на спящ полицай когато го преминат ( внимателно да не отнесат неона) следва газ до дупка, кой може да буксува повече , гарнирано с отворени прозорци и дънеща музика- и това цяла нощ

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Не съм си го задавал, и нямам намерение. Щото хипотетичния СО2 футпринт от легналите полицаи, разглеждан през призмата на физическата безопасност на детето ми, ми е точно през левия крачол.
        Отново първосигнално.
        Но само за информация, хипотетичния е пряко правопропорционално свързан с O3, CO, ФПЧ, NO2, SO2... A често са отговорни за здравето
        Последно редактирано от biol; 20-08-17, 23:00.

        Коментар


        • #79
          От: Поставяне на "легнал полицай"?

          Ах , приятелю!Притеснението е да може да се диша въобще.Е , наи-вече не на командно след сблъсък с МПС.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #80
            От: Поставяне на "легнал полицай"?

            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
            Но само за информация, хипотетичния е пряко правопропорционално свързан с O3, CO, ФПЧ, NO2, SO2... A често са отговорни за здравето
            Божеее,колко мъка има по света...И това за село,в което минават 50тина коли на ден...
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #81
              От: Поставяне на "легнал полицай"?

              Плах опит да се доразвие темата и в обратната посока с един въпрос: Премахване на "легнал полицай" - как става?

              Конкретния казус касае вилна зона в близко село, в която по принцип рядко можеш да включиш на трета - пътищата са тесни и разбити, почти черни, храстите са ги превзели на 40-60%. Сиреч оптималната скорост е 20-25, на места до 35-40. Не стига дупките по пътя, ми някой изглежда си е платил да му "полегнат полицаи" пред гаражните врати, представляващи препятствие около 40см широко и около 10см високо от асфалт. Вероятно си е платил и преасфалтиране на участък от около 50-70 метра пред имота, макар че като знам точно такива как обичат да плащат - имам някои съмнения в това.
              Трябва ли да има регистър по общините на такива съоръжения, в който могат да се видят и мотивите за създаването им?

              Коментар


              • #82
                От: Поставяне на "легнал полицай"?

                Според наредбата, регистър е задължително да има. Със сигурност в това село няма да има.
                Срокът за привеждане на съществуващите изкуствени неравности, съгласно новите изисквания, отдавна е изтекъл. Т.е. нямат оправдание.
                Пусни жалба, че има изкуствени неравности, които не отговарят на наредбата. Поне като начало.

                Коментар


                • #83
                  От: Поставяне на "легнал полицай"?

                  Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  ...Трябва ли да има регистър по общините на такива съоръжения, в който могат да се видят и мотивите за създаването им?
                  НАРЕДБА № РД-02-20-10 ОТ 5 ЮЛИ 2012 Г. ЗА УСЛОВИЯТА ЗА ИЗГРАЖДАНЕ ИЛИ МОНТИРАНЕ ВЪРХУ ПЛАТНОТО ЗА ДВИЖЕНИЕ НА ИЗКУСТВЕНИ НЕРАВНОСТИ И НА ДРУГИ СРЕДСТВА ЗА ОГРАНИЧАВАНЕ НА СКОРОСТТА НА ДВИЖЕНИЕ И ИЗИСКВАНИЯТА КЪМ ТЯХ
                  ...
                  Раздел III.
                  Отговорности и задължения. Контрол
                  ...
                  Чл. 23. За изпълнените средства за ограничаване на скоростта на движение се води регистър от администрацията, управляваща пътя, или от собственика на пътя.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Поставяне на "легнал полицай"?

                    Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                    Според наредбата, регистър е задължително да има. Със сигурност в това село няма да има.
                    Срокът за привеждане на съществуващите изкуствени неравности, съгласно новите изисквания, отдавна е изтекъл. Т.е. нямат оправдание.
                    Пусни жалба, че има изкуствени неравности, които не отговарят на наредбата. Поне като начало.

                    Благодаря!

                    Вероятно ще трябва да изровя и на какво от наредбата не отговаря за да не са ми кухи твърденията в жалбата. А за срокът - това всичко (асфалт, изкуствени неравности) се е случило през последния месец, та оправдания не може да има, така е.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Поставяне на "легнал полицай"?

                      Не отговаря на схема 1А, Приложение №2 от НАРЕДБА № РД-02-20-10 ОТ 5 ЮЛИ 2012 Г. ЗА УСЛОВИЯТА ЗА ИЗГРАЖДАНЕ ИЛИ МОНТИРАНЕ ВЪРХУ ПЛАТНОТО ЗА ДВИЖЕНИЕ НА ИЗКУСТВЕНИ НЕРАВНОСТИ И НА ДРУГИ СРЕДСТВА ЗА ОГРАНИЧАВАНЕ НА СКОРОСТТА НА ДВИЖЕНИЕ И ИЗИСКВАНИЯТА КЪМ ТЯХ.

                      В това приложение са дадени размерите на изкуствените неравности.

                      Коментар


                      • #86
                        Че ми обърнаха внимание на тази тема. Сега ще се убеждаваме с новия кмет, че не е ок, да не е ок. Да видим.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X