Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на "легнал полицай"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Поставяне на "легнал полицай"?

    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
    ..... пътя не е място за игра
    Както и тротоара не е място за паркиране и шофиране ама нейсе - примери много и някой от тях силно грозни.
    42

    Коментар


    • #62
      От: Поставяне на "легнал полицай"?

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      Хмммм... Поживем - увидим.
      В крайна сметка к`во станА ? Задейства ли процедурата ?
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #63
        От: Поставяне на "легнал полицай"?

        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
        ...пътя не е място за игра
        Това са глупости.

        Има много места, където пътят Е място за игра. Има даже и знак за такива пътища в ЗДвП. В малките селища е прието да се играе на улицата.

        Коментар


        • #64
          От: Поставяне на "легнал полицай"?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Това са глупости.

          Има много места, където пътят Е място за игра. Има даже и знак за такива пътища в ЗДвП. В малките селища е прието да се играе на улицата.
          Тоя знак у нас не съм го виждал никъде поставен.

          Коментар


          • #65
            От: Поставяне на "легнал полицай"?

            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
            Както и тротоара не е място за паркиране и шофиране ама нейсе - примери много и някой от тях силно грозни.
            И аз се присъединявам към Слав.
            Никак , ама ни най-малко не бива да възпитаваме децата , спрямо поведението на възрастни.Получили първите си седем в краварника (кошарата , егрека...)
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #66
              От: Поставяне на "легнал полицай"?

              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
              Тоя знак у нас не съм го виждал никъде поставен.
              Това не променя фактическото положение.

              Коментар


              • #67
                От: Поставяне на "легнал полицай"?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Това са глупости.

                Има много места, където пътят Е място за игра. Има даже и знак за такива пътища в ЗДвП. В малките селища е прието да се играе на улицата.
                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Това не променя фактическото положение.
                Има такв знак но пред градини и училища.
                преди 90 може и да се играе на пътя, вече не. Много ми е интересно ако отида в столична община и ги помоля да наредят полицаи по цариградско защото имам дете Така де що трябва да го водя в парка, като може да си играе на цариградско.
                Все тая, Ако човек иска да опази детето, трябва да го учи как да се пази.
                Как да пресича, как да кара колео, къде да играе. Как да се пази/държи с непознати , какви приятели, как да общува с момчета като порасне как да ползва презерватив. Много са нещата който трябва да научи, а там полегнал полицай не помага, играта на пътя 3-4г, после какво ще го правим тоя полицай - ще седи за внуци правнуци..
                Времената се променят, автора може ли да даде картинка в гугъл маопса да я видим тая улица, централна ли е или из малата

                Коментар


                • #68
                  От: Поставяне на "легнал полицай"?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Това не променя фактическото положение.
                  Така де, ама точно 'щото никъде го няма никой не знае, че съществува такова нещо.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Поставяне на "легнал полицай"?

                    Чети първите постове .Не става дума нито за Цариградско , нито за Ботевградско , още по-малко за Шан-з-елизе.
                    Авторът на темата е с достатъчно ителект и за презервативите , ма мааалко е раничко
                    пп за biol беше
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Поставяне на "легнал полицай"?

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      В крайна сметка к`во станА ? Задейства ли процедурата ?
                      След 2 седмици, живот и здраве.

                      Относно улицата - писал съм по напред. Главната улица в малко старопланинско село. След селото няма нищо, освен няколко махали т.е. няколко километра след селото пътя просто свършва.

                      И не, не си играят на пътя, за тази цел има удобни странични глухи улички. Но все пак им се налага да ходят по него (тротоари почти няма, а ако има са по две педи широки - грешка при планирането на квартала). А освен деца по пътя ходят и трудно подвижни възрастни хора.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Поставяне на "легнал полицай"?

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        Чети първите постове .Не става дума нито за Цариградско , нито за Ботевградско , още по-малко за Шан-з-елизе.
                        е
                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        След 2 седмици, живот и здраве.

                        Относно улицата - писал съм по напред. Главната улица в малко старопланинско село. .
                        Цариградско си е главна на по големо село.
                        В софето полегнали полицай колкото искаш , но
                        някой задавал ли си е въпроса какъв е СО2 футпринт
                        Ето интересна тема за размисъл, линк

                        Не е от значение. човека си е написал- социопат (в хубавия смисъл на думата) , просто е в бг няма закони, няма отговорност за спазване на закона.
                        пресен пример от съседната тема- искаме закони, и после влери да се маха- не искаме закони.

                        Дебата е абсурден, искаме закони който да засягат другите, но в никакъв случай да не засягат нас.
                        Искаме всички корумпирани ченгета и съди в затвора, ама като ни спрат - как да се оправим.

                        В селата проблема е друг- там ЗДП изобщо не важи, с тоя легнал полицай- най много някой спортист да се обърне или удари.
                        Единствено на село е практика да се ходи на кръчмата с кола, ( нищо че всичко е на пешеходно разстояние) гражданска отговорност и винетка не ги засяга, ГТП и прилични гуми никой не знае какво означава
                        2-3 бабайта тероризират и грабят възрастни- .... това не се оправя с полегнал полицай, трябва си буден
                        Последно редактирано от biol; 20-08-17, 17:05.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Поставяне на "легнал полицай"?

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          Има такв знак но пред градини и училища.
                          преди 90 може и да се играе на пътя, вече не. Много ми е интересно ако отида в столична община и ги помоля да наредят полицаи по цариградско защото имам дете Така де що трябва да го водя в парка, като може да си играе на цариградско.
                          Все тая, Ако човек иска да опази детето, трябва да го учи как да се пази.
                          Как да пресича, как да кара колео, къде да играе. Как да се пази/държи с непознати , какви приятели, как да общува с момчета като порасне как да ползва презерватив. Много са нещата който трябва да научи, а там полегнал полицай не помага, играта на пътя 3-4г, после какво ще го правим тоя полицай - ще седи за внуци правнуци..
                          Времената се променят, автора може ли да даде картинка в гугъл маопса да я видим тая улица, централна ли е или из малата
                          Всеки е длъжен да научи децата си да се пазят.Но кой да научи идиотите на пътя ,че има правила за движение и те трябва да се спазват.
                          Чл. 20. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Водачите са длъжни да контролират непрекъснато пътните превозни средства, които управляват.

                          (2) (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачите на пътни превозни средства са длъжни при избиране скоростта на движението да се съобразяват с атмосферните условия, с релефа на местността, със състоянието на пътя и на превозното средство, с превозвания товар, с характера и интензивността на движението, с конкретните условия на видимост, за да бъдат в състояние да спрат пред всяко предвидимо препятствие. Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението.


                          Това важи за всички пътища за движение.А за жилищни зони си има друго решение.


                          Чл. 61. Жилищната зона е обособена, специално устроена територия в населено място, която е обозначена като такава на входовете и изходите ? с пътни знаци и където действат специални правила за движение.
                          Чл. 62. В жилищната зона действат следните специални правила:
                          1. пешеходците могат да използват за движение, а децата за игра пътя по цялата му широчина, без ненужно да пречат на движението на превозните средства;
                          2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) водачите на пътни превозни средства са длъжни да се движат със скорост не по-голяма от 20 km/h, като не поставят в опасност пешеходците и не създават препятствия за тяхното движение;
                          CR-V 2.0i RVSi 147PS

                          Коментар


                          • #73
                            От: Поставяне на "легнал полицай"?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Glawa14.jpg
Прегледи:1
Размер:11.8 КБ
ID:5764252
                            Линк

                            Аз още не съм го виждал

                            Коментар


                            • #74
                              От: Поставяне на "легнал полицай"?

                              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                              Цариградско си е главна на по големо село.
                              В случая селото е по-малко.

                              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                              В софето полегнали полицай колкото искаш , но
                              някой задавал ли си е въпроса какъв е СО2 футпринт
                              Не съм си го задавал, и нямам намерение. Щото хипотетичния СО2 футпринт от легналите полицаи, разглеждан през призмата на физическата безопасност на детето ми, ми е точно през левия крачол.

                              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                              Не е от значение. човека си е написал- социопат (в хубавия смисъл на думата) , просто е в бг няма закони, няма отговорност за спазване на закона.
                              пресен пример от съседната тема- искаме закони, и после влери да се маха- не искаме закони.
                              Това че съм социопат, не означава че не се опитвам да бъда добър гражданин. Темата е за търсене на законен начин да реша мой личен предполагаем проблем. Ако съм искал да го реша незаконно - отдавна да съм пляснал няколко кубика бетон напреко на улицата, и да ги оформя с шпакличка във вид на бабуна. Достатъчно съм проЗд и нагъл, че да го направя. Имам и финансовите средства да го направя - най-близкия бетонов възел е на ок. 10 км, а собствениците са ми бивши клиенти. Но искам да стане както трябва, дори и да е по трудния начин. Както и всичко останало в КМБ.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Поставяне на "легнал полицай"?

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                ...начин да реша мой личен предполагаем проблем...
                                Изкуствените неравности не решават лични проблеми - колкото повече хора се съберете, толкова по-легитимно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X