Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на лазерен нивелир

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на лазерен нивелир

    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
    А опит с руският метод направили ?
    С телефона ли?
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #47
      От: Избор на лазерен нивелир

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      С телефона ли?
      Да
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #48
        От: Избор на лазерен нивелир

        Да отбележа че пробвах лазерен приемник за dewalt K088 не стават на Dewalt K087 ,пробвано.
        Последно редактирано от Roninn; 23-12-17, 02:02.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #49
          От: Избор на лазерен нивелир

          Да питам,налага ми се да правя едни инсталации на една японска фирма, естествено ще ни проверят работата под лупа.Има ли нивелир на принципа на лазерния,който да има точността на девалт 088 или 087 ,само че на 30-35 метра.Ако засека два нивелира един срещу друг ,печеля ли нещо.Ако наредя 3 през 10 метра.Трябват ми 30 метрови хоризонтали на 4.60 метра от кота 0 като хоризонталите на едното хале са 6 успоредно през 5 метра.

          п.п Ще се работи на закрито.
          Последно редактирано от Roninn; 28-02-18, 22:44.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #50
            От: Избор на лазерен нивелир

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Да питам,налага ми се да правя едни инсталации на една японска фирма, естествено ще ни проверят работата под лупа.Има ли нивелир на принципа на лазерния,който да има точността на девалт 088 или 087 ,само че на 30-35 метра.Ако засека два нивелира един срещу друг ,печеля ли нещо.Ако наредя 3 през 10 метра.Трябват ми 30 метрови хоризонтали на 4.60 метра от кота 0 като хоризонталите на едното хале са 6 успоредно през 5 метра.

            п.п Ще се работи на закрито.
            Анатоли (извинявам се че за втори път се обръщам към теб по име , без да се познаваме лично ) , не виждам причина защо толкова време се мъчиш и не си купиш един лазерен нивелир с приемник . Всичките мъки до момента които имаш ще отпаднат . Да наистина ще трябва да инвестираш пари в покупката , но ще решиш проблемите си в момента и ще бъдеш сигурем че и в бъдещето ще може да го ползваш . Аз когато го купувах моят през 2008 или 2009 (не си спомням ) платих доста пари за времето си че и дори за сега и не мога да кажа до колко се е изплатил , обаче съм сигурен че каквото и както да го правя става по-бързо , по-лесно и най-вече по-право и качественно . И накрая пак ти препоръчвам преди да минеш на вариянта покупка на нов нивелир с приемник да провериш вариянта с твоят лазер и телефон . Аз до момента не съм го проверявал защото нямам нужда , но явно ще трябва да го тествам и да споделя .
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #51
              От: Избор на лазерен нивелир

              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
              Анатоли (извинявам се че за втори път се обръщам към теб по име , без да се познаваме лично ) , не виждам причина защо толкова време се мъчиш и не си купиш един лазерен нивелир с приемник . Всичките мъки до момента които имаш ще отпаднат . Да наистина ще трябва да инвестираш пари в покупката , но ще решиш проблемите си в момента и ще бъдеш сигурем че и в бъдещето ще може да го ползваш . Аз когато го купувах моят през 2008 или 2009 (не си спомням ) платих доста пари за времето си че и дори за сега и не мога да кажа до колко се е изплатил , обаче съм сигурен че каквото и както да го правя става по-бързо , по-лесно и най-вече по-право и качественно . И накрая пак ти препоръчвам преди да минеш на вариянта покупка на нов нивелир с приемник да провериш вариянта с твоят лазер и телефон . Аз до момента не съм го проверявал защото нямам нужда , но явно ще трябва да го тествам и да споделя .
              Няма никакъв проблем с обръщението.
              Не ми е проблем покупката,по горе ходих до томика,голям официален представител на макита,девалт,Спарки и т.н Работя с тях 20 и кусур....Доставиха ми стойка за нивелира че я загубих ....пробвах приемник за 088 ,казаха ми че за 087 няма да стане,но го пробвахме и се оказа вярно.Опасявам се че в случая,приемника няма да ми помогне.Лъча го виждам на 30 метра , понеже деволт дават +- 0.2 или 0.4 мм точност на 15 метра,се притеснявам колко ще бъде това отклонение на 30 метра.

              Проблема ми идва от това че ,трябва да равнявам 5 хоризонтали през 2.5 метра на 4.5 метра нагоре, един до друг ,и един хоризонтал на 2.5 Чисто визуално трябва да са изпънати като струна,спрямо пода.


              Тея японци имат много изисквания,с някои се сблъсквам за пръв път ,на други обекти дори не сме се замисляли над някои неща.

              Та ,лазерен нивелир върши идеална работа,но какво се случва на тридесетия метър относно точността?
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #52
                От: Избор на лазерен нивелир

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Няма никакъв проблем с обръщението.
                Не ми е проблем покупката,по горе ходих до томика,голям официален представител на макита,девалт,Спарки и т.н Работя с тях 20 и кусур....Доставиха ми стойка за нивелира че я загубих ....пробвах приемник за 088 ,казаха ми че за 087 няма да стане,но го пробвахме и се оказа вярно.Опасявам се че в случая,приемника няма да ми помогне.Лъча го виждам на 30 метра , понеже деволт дават +- 0.2 или 0.4 мм точност на 15 метра,се притеснявам колко ще бъде това отклонение на 30 метра.

                Проблема ми идва от това че ,трябва да равнявам 5 хоризонтали през 2.5 метра на 4.5 метра нагоре, един до друг ,и един хоризонтал на 2.5 Чисто визуално трябва да са изпънати като струна,спрямо пода.


                Тея японци имат много изисквания,с някои се сблъсквам за пръв път ,на други обекти дори не сме се замисляли над някои неща.

                Та ,лазерен нивелир върши идеална работа,но какво се случва на тридесетия метър относно точността?

                На 30 метра никой не може да види и никой няма да забележи отклоненията в допуска на лазера ти . Важното е да пуснеш нивото и след това прецизно да си мериш от него . Другото важно условия е да местиш възможно най-малко лазера и да бъде нивелиран преди работа . Моят нищо че е самонивелиращ съм забелязал че работи по-коректно когато е нивелиран предварително . Имах проблем с него и трябваше да го изпращам за ремонт . Понеже вече бях в ДЕ и говорих с човека който ми го продаде и той се свърза с производителя . Трябваше да го пратя по пощата ама се окажа че ми е наблизо и заради това го занесох . Имах късмета да вляза в сервиза и понеже много спешно ми трябваше , директно ми го замениха с друг . Един от служителите ми проведе един кратък курс как да го ползвам .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на лазерен нивелир

                  Не може ли да отидеш до обекта през нощта и да си пуснеш хоризонтала?


                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на лазерен нивелир

                    Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                    Не може ли да отидеш до обекта през нощта и да си пуснеш хоризонтала?
                    Дори и през ноща на големи разстояния има доста голямо разсейване на лъча . Това е за по-евтините . Аз лично смятам че правилният вариянт е да се постави лазера в средата на линията и след пускане на нивото до където лъча е нормален , да се премести в двата края .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на лазерен нивелир

                      Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                      Не може ли да отидеш до обекта през нощта и да си пуснеш хоризонтала?
                      Може,лъча се вижда и през деня,на закрито е.Търся най правилния начин
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на лазерен нивелир

                        Имал съм случай, където нямаше начин нивото да се пусне от една позиция със какъвто и да е ЛазАр и си ползвах добрия стар метод с маркуча.Дали не е приложимо и в твоя случай?
                        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на лазерен нивелир

                          Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                          Имал съм случай, където нямаше начин нивото да се пусне от една позиция със какъвто и да е ЛазАр и си ползвах добрия стар метод с маркуча.Дали не е приложимо и в твоя случай?
                          Изключено

                          Става въпрос за около 300 метра линеен път
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на лазерен нивелир

                            Честно казано, не ми стана ясно какво точно се изисква от теб, Ронин.
                            Някаква бърза скица на нужните прави и отстояния можеш ли да направиш?
                            Притеснява те, че не знаеш какво отклонение ще даде твоя лазер или преценяваш, че с него няма да се справиш и търсиш друго решение?
                            Георги Тонев

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на лазерен нивелир

                              Какви отклонения ще даде, понеже разстоянията са 30 метра.На практика трябва да се пуснат пет успоредни през 3 метра хоризонтални греди,на тях се закрепват ел.скари,бус бар и т.н
                              Притесняваме също че са една до друга и ако не са идеални прави и хоризонтални,лесно ще бие на очи.

                              4.5 метра над пода са 5 те.Шестия на 2.5 м.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на лазерен нивелир

                                Най-добре ще е да му направииш проверка на твоя уред? В кой град ти е обекта? 300 метра не са малко. Ако е в София бих дошъл с тоталната станция да ти опъна една права на 30 метра и да го гледаме какво дава.

                                Георги Тонев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X