Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно А/Т гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно А/Т гуми

    Здравейте , колеги ! Дойде време , да си преобуя Гранд-а с нови гуменки . Решил съм , да сложа А/Т гуми , като се заглеждам в два варианта - Toyo open country А/Т plus , и Yokohama Geolander g015 RBL . Със стандартните зимни и летни гуми , съм запознат , обаче в сверата на А/Т , много много си нямам хабер . Чета описанията , и тези модели ги дават , като летни гуми , та се чудя , какво ще рече зимно А/Т , и лятно А/Т . Знам , че някои ще кажат , че това са компромисни гуми , но като че ли , такъв ми е стила на каране - основно шосе , и лек оффроуд от време на време , който включва калчица , рекички , горски пътища със средно дълбоки коловози , както и понякога ловни излети през зимата . За това , съм се насочил към този вариант , да сложа едни гуми , които да отговарят едновременно на всичките условия , и да не го мисля повече . Питанката ми всъщност е в това , може ли някой да ми разясни разликата между зимни и летни А/Т-та , защото , нали все пак са уж за всякакъв терен .
    Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
    Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

  • #2
    От: Въпрос относно А/Т гуми

    Колега ,АТ за всякакви терени /различни настилки -асфалт,макадам,горски път и т.н./ и всякакви /всички/ сезони , не е едно и също. Има толкова много изписано по въпроса.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно А/Т гуми

      A/T си е чисто лятна гума.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно А/Т гуми

        Ето ти една тема.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно А/Т гуми

          Здравей колега!
          Аз съм с Toyo open country А/Т plus на Черокито. Ползвам ги като летни гуми и за зимата ги сменям с Toyo Observe GSI5.
          Open country А/Т plus са не лоши АТ гуми,но страничния борд на гумата е прекалено заоблен и трудно се излиза от кален коловоз.
          Освен това дълбочината на грайфера е различна за различните размери. Това трябва да се има предвид.
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос относно А/Т гуми

            Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
            ... За това , съм се насочил към този вариант , да сложа едни гуми , които да отговарят едновременно на всичките условия , и да не го мисля повече . ...
            Според един от текстовете на Закона за липсата на пълно щастие няма такова нещо като "гуми , които да отговарят едновременно на всичките условия".

            Зимни и летни АТ като категории не е като да има, но наистина има някои модели АТ гуми, които се смятат за по-подходящи за зимни условия, поради което са и маркирани със специалния символ (планина със снежинка). Такива са, примерно, Дуратрак на Гудиър, както и някои (но не всички) разновидности на BFG AT. Което обаче не значи, че зимата такива АТ-та непременно са добри колкото зимни гуми.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос относно А/Т гуми

              Range Rover-а на сина ми го обухме с гуми Дуратрак. Първата година(първо лято,после зима) бяха добре през зимния сезон.
              След второто лято сина разбра по трудния начин,че трябва да си купи зимни гуми и взе Нокиан,а Дуратрак-а стана летен комплект.
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос относно А/Т гуми

                А опен кънтрито , колега , пробвал ли си го зимата ? По размера на ламелите , както и тяхната форма и дълбочина , си мисля , че би трябвало , да се държи не лошо и на заснежен терен . Относно Дюратрак-а , на мен това ми е много агресивна гума . Аз в момента карам с поизтъркани и изпечени стари Мишелин Латитюд , и нямам никакви проблеми през зимата , хем са с 4-5мм. грайфер - все пак , Quadra-drive си върши работа доста добре .
                Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос относно А/Т гуми

                  Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                  А опен кънтрито , колега , пробвал ли си го зимата ? По размера на ламелите , както и тяхната форма и дълбочина , си мисля , че би трябвало , да се държи не лошо и на заснежен терен . .. .
                  Не е работата само до шарката. Предишните ми гуми бяха АТ на Кумхо с шарка, която изглеждаше добре като и за зимни условия. И наистина беше така, но само първата зима. След първия летен сезон гумите вече не бяха толкова добре зимата. След 3 зими вече станаха откровено опасни, въпреки че грайферът им още си беше като слънце ...
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 26-07-17, 15:19.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос относно А/Т гуми

                    Не съм пробвал Опен кънтрито през зимата. Не мисля,че може да се мери с добра зимна гума като GSI5.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос относно А/Т гуми

                      Това е втория вариант в който се заглеждам , и по спецификация я дават зимна . Аз през лятото карам около 1500-2000 километра , и ми е по-важно зимата .http://www.gumi7.com/bg/tire/150653/...35-65-R17.html
                      Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                      Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос относно А/Т гуми

                        Хубаво е да не се робува толкова на маркетинга, поне според мен. Все пак не говорим за някакви високи технологии, гума, като гума, всички големи производители държат на качеството. Как ще се държи една гума зимата, зависи най-много от твърдостта ѝ при ниски температури и не толкова от шарката - стига да я има. Спокойно може да се кара зимата с А/Т гуми. И аз съм с Toyo Open Country А/Т, която е доста мека гума и първите два сезона се държаха добре на сняг и лед. На сняг, заради дълбокия грайфер, на лед, заради мекостта. Но, тази зима ще им е последната. Загубиха мекост, ефект, обратен на търсеното в сравнение с например при един мъжки атрибут.
                        Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
                        Toyota RAV4 XA10 3S-FE
                        Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос относно А/Т гуми

                          Първоначално публикуван от demiro Преглед на мнение
                          Хубаво е да не се робува толкова на маркетинга, поне според мен. Все пак не говорим за някакви високи технологии, гума, като гума, всички големи производители държат на качеството. Как ще се държи една гума зимата, зависи най-много от твърдостта ѝ при ниски температури и не толкова от шарката - стига да я има. Спокойно може да се кара зимата с А/Т гуми. И аз съм с Toyo Open Country А/Т, която е доста мека гума и първите два сезона се държаха добре на сняг и лед. На сняг, заради дълбокия грайфер, на лед, заради мекостта. Но, тази зима ще им е последната. Загубиха мекост, ефект, обратен на търсеното в сравнение с например при един мъжки атрибут.
                          Аз при никакви случаи не робувам на марки . По-скоро търся вариант за нещо , което що годе да е универсално , но и да не е някакъв евтин китайски боклук . Някак нерентабилно ми се вижда , да инвестирам едни 4500-5000 лева в гуми , за да имам комплекти(гума на джанта) за всеки сезон и приключение . Ако е само за шосе , ОК , има варианти , които да свършат не лоша работа за целогодишно каране , но както казах , аз правя и лек офроуд , където някой по-остър камък примерно , може да овреди безвъзвратно обикновената шосейна гума . Та за това се заглеждам в А/Т гумите , тъй като нали са с по-твърди страници . TOYO , принципно ги харесвам , защото съм ги ползвал на лека кола зимата , и определено съм много доволен от тях . Ти твоите на джипката , колега , целогодишно ли ги търкаляш , или само в зимния сезон . Иначе , днес се загледах и в още едни гуми - General Grabber AT3 . Отново в същия ценови клас , но и под крилото на Континентал . А както вече казахме , големите марки си държат на качеството . Има обече още един момент , че ...................... TOYO се произвежда единствено и само в Япония , за YOKOHAMA не знам , обаче някои други марки не се произвеждат само в страните , в които са създадени , и не малката ценова разлика тук и в Европа , ме навява на мисълта , че все пак качеството не е едно и също .
                          Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                          Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос относно А/Т гуми

                            Той. Чавдар написа. че не е като да има зимни А/Т гуми. но подтекста на темата е "Как да не си купувам два комплекта гуми?" - " ...щото не е рентабилно...".
                            Аз карах една зима Toyo Open Country. щото ме мързеше да преобувам. че нямах други джанти и става. но "middle beauty". както казват англичаните.
                            И за "пълното щастие" също стана дума. но търсенето продължава ...
                            Накрая всеки сам си решава - аз си карам Патрола вече 7 години целогодишно с KL 71.
                            Life is too short to drive dull cars!

                            Fight global warming !
                            ... turn on your A/С !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос относно А/Т гуми

                              Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                              ... аз си карам Патрола вече 7 години целогодишно с KL 71.
                              Еййй, значи зимата не ти е скучно на утъпкания сняг !
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X