Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно А/Т гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпрос относно А/Т гуми

    Аз карам 4 години "по тодорживковски" - всесезонно и всетеренно, както едно време, поради липса на гуми, се караше с "Видинки" например, с едни Toyo Open Country AT, купени от немски сайт, дойдоха от Франция, пише Made in USA на тях. Но ако им отвориш сайта им виждаш къде са заводите.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #47
      От: Въпрос относно А/Т гуми

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Аз карам 4 години "по тодорживковски" - всесезонно и всетеренно, както едно време, поради липса на гуми, се караше с "Видинки" например, с едни Toyo Open Country AT, купени от немски сайт, дойдоха от Франция, пише Made in USA на тях. Но ако им отвориш сайта им виждаш къде са заводите.
      Добре , колега , а как се държаха през това време ? Имаше ли промяна в поведението през всяка следваща зима ?
      Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
      Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

      Коментар


      • #48
        От: Въпрос относно А/Т гуми

        Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
        Добре , колега , а как се държаха през това време ? Имаше ли промяна в поведението през всяка следваща зима ?
        Има промяна, към все по-лошо, чудя се тази зима дали да не ги разкарам. Появиха се два-три (повърхностни, така ме успокоиха вещи тукашни участници) среза по бордовете - вероятно от остри камъни при разходки по черни пътища по Черноморието. Иначе издържаха на това дело на сина ми:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:240620131796.jpg
Прегледи:1
Размер:304.1 КБ
ID:5760859

        Докато една "BF Goodrich АТ" и една зимна "Goodyear Wrangler SUV" бяха скъсани брутално странично от същия герой, вярно на друга джипка, но все пак.
        Когато ги купих преди 4 години и споделих тука, имаше приказки какъв аквапланинг правели, как аз или синът ми сме щели да се убием с тях...
        Карат се целогодишно заради датчиците за налягане на гумите - бяха много скъпи преди 4 г., а не знаех дали колата няма да влезе в някакъв авариен режим или няма да ми пропищи ушите от дрънчене на разни предупреждения, ако сложа комплект гуми без датчици.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #49
          От: Въпрос относно А/Т гуми

          Като гледам , доста тежка експлоатация са видели тези гуми , че чак и джантата да се счупи , и явно доста сериозно лепило е сложено , за да не се от етлепи. Предполагам , че и доста километри са изминати за тези четири години , а грайфер си имат . Не че той е най-важното нещо спрямо температурите , на които се излагат гумите . По-важен беше срокът - 4 години - необходимото достатъчно . За тези 4 години , аз лично надали ще навъртя повече от 40 000 км , защото както вече казах , лятото не го ползвам толкова , поради причината , че тогава предпочитам двуколесния си транспорт - по-бързо , по-евтино , и......................... вятъра в косите . Както някой беше казал - " колата вози тялото , мотора вози душата " . Въпреки , че душевния оргазъм от управлението на Гранд Чероки не е за изпускане .
          Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
          Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

          Коментар


          • #50
            От: Въпрос относно А/Т гуми

            Гумите при мен... наближават пробег от 70 000 км. Тука има теми, как всяка година трябва да се сменят гумите и как пробег над 10 000 км. ги прави негодни. Да, лесно изпълнимо, ако гумите ти са по 60 лв. парчето, ама тия "Toyo", сега си погледнах мейла от март 2013 г., са били по 373 лв. / брой. Тогава по българските гумаджийски сайтове просто такива нямаше. Сега гледам, има, и са доста по-евтини.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #51
              От: Въпрос относно А/Т гуми

              Cooper discoverer AT3 много добри гуми, за всесезонки , зимата драпат яко по снега,лятото спират добре до 130км/ч след това спирането се затруднява това по магистрала. За аквапланинг също са добри. Виж за износването не мога да кажа, карах ги само година, но не бяха мръднали.
              Toyo open country I са много зле за сняг, спират и не позволяват странично плъзгане , но при малко повече сняг това не важи. За лятото са идеални за всякакъв терен. Много добра устойчивост на износване!
              Mercedes-Benz GL 500

              Коментар


              • #52
                От: Въпрос относно А/Т гуми

                Първоначално публикуван от madness75 Преглед на мнение
                Toyo open country I са много зле за сняг, спират и не позволяват странично плъзгане , но при малко повече сняг това не важи.
                Извинявай колега , но просто не успях да разбера точно . Зимата на сняг спират добре , и не пързалят странично .............. но при повече сняг не спират и пързалят . Би ли да някакъв пример за ситуация , защото може в момента и аз да не мога да си го представя , но ...............
                Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                Коментар


                • #53
                  От: Въпрос относно А/Т гуми

                  Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                  Извинявай колега , но просто не успях да разбера точно . Зимата на сняг спират добре , и не пързалят странично .............. но при повече сняг не спират и пързалят . Би ли да някакъв пример за ситуация , защото може в момента и аз да не мога да си го представя , но ...............
                  Ето нещо като пример:
                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Импресии от снежна Перни-София:



                  Забележете какъв пич е Гагич - нарочно кара извън коловозите, хем да има място за принудително шляещите се по пътното платно пешеходци, хем да могат по утъпканото да минават по-ниските тротинетки (не се вижда на клипа как благодарствено ми махаха шофьорите им), хем да посвърши малко снегоринска работа... И така, окрилен от способностите на "Куадра-ДрайФА", се набих (щото нали съм пич - да не преча на движението по улицата) на паркинга във финала на клипа и... два часа не можах да излезна оттам. Имам богат видео-мат`рял, ама трябва да го поорежа и посъкратя, щото си е "в реално време" 2 часа - как ме бутат, как копам(е) няколко човека с лопати... докато не изринахме до асфалт, тъпото "Хеми" не рачи да излази. На всичкото отгоре му светна "Джеки-Чана" (check engine) - грешка P0573 която след дълго гугълстване установих, че се получавала от "лашкане" с автоматик. Не знам дали ще изчезне сама или трябва да ходя при Еди.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпрос относно А/Т гуми

                    А джипката беше ли легнала по корем в този по-дълбокия сняг ?
                    Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                    Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпрос относно А/Т гуми

                      Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                      А джипката беше ли легнала по корем в този по-дълбокия сняг ?
                      Не, просто почна да буксува и да се движи настрани с тенденция да се нахака в дирека на бариерата на паркинга или в други коли, като успяхме да я избутаме след въпросната бариера. "Grand Cherokee" WH - не може като "Жигулка" да я хванат двама души отзад и да я преместят в правилната посока Първата ми кола беше такава "Жигула" и като тръгне да буксува и поднася, сам съм си я вкарвал в пътя, ако няма кой да помогне. А двама души направо я повдигаха и (с плъзгане, де) я преместваха. А джипката не ще - 10 души да я вдигат отзад, колелата си стоят на земята и не искат да се отместят. Като дадеш газ върти всички гуми и се движи настрани. Това с "Toyo" на около три години.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въпрос относно А/Т гуми

                        Аз със стари 10 годишни , изпечени , зимни гуми с WJ , си газя спокойно в сняг с дълбочина около 40см. Спирам , потеглям , без никакви грижи . Държи се като танк . Много пъти съм го вкарвал в такива условия , и само веднъж леко се затрудни , пред един блок , но снега беше доста дълбок и сплескан , защото беше навяван , и предните дни имаше малко по-топло време . Замислям се , дали разликите в проходимостта и в случая със закъсването в снега , не идва от разновидността на Quadra-drive , защото мисля при теб работи чрез АБС-а . Странен е бил случая .
                        Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                        Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въпрос относно А/Т гуми

                          Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                          Замислям се , дали разликите в проходимостта и в случая със закъсването в снега , не идва от разновидността на Quadra-drive , защото мисля при теб работи чрез АБС-а . Странен е бил случая .
                          Не работи през АБС-а. С три самоблокиращи Eaton ELSD диференциала е. Не знам дали причината е в старите гуми или по принцип си бяха такива условията.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #58
                            От: Въпрос относно А/Т гуми

                            Имало е нещо специдично в условията . Според мен , не е било от гумите . Аз с моите вече вдървени Мишелинки , както казах , съм излизал от доста лоши условия . Даже веднъж дърпах и една Зафира , че се беше счупила , и пак умишлено се набих в един сняг , спрях , и вярно с малко боксуване , но без някакви мъки , макар и с котва отзад , си потеглих и продължих .
                            Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                            Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Въпрос относно А/Т гуми

                              Извинявайте, трябва да се чете * не спират *плъзгането по клавиатурата е изиграло обратен ефект.
                              Mercedes-Benz GL 500

                              Коментар


                              • #60
                                От: Въпрос относно А/Т гуми

                                За целите на питането в първото мнение избрах Тойо Оупен Кънтри... Снежинка си имат.

                                Как ще са зимата се надявам да разбера...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X