Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно А/Т гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос относно А/Т гуми

    Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
    Не си ме разбрал съвсем правилно , колега . Сега ще се опитам да го обясня малко по-математически . Основното ми каране на джипката , е през зимата - около 70% , като от тях , около 2-3% са на излети в природата , включващи заснежен черен път , камънаци , че и през някоя нива може да мина . 30% са лятното шофиране . То включва около 27% асфалт , и останалото са излети извън пътя , през рекички , камънаци , тук там калчица , а в градското шофиране , много обичам да се катеря по бордюри , и така . В по-горен пост бях споменал , че не ми е необходима толкова агресивна гума , като Дюратрак . Относно марката Кumho , и аз ги харесвам , основно един техен зимен вариант , който мисля се казваше КС15 , ако не се лъжа .
    Правилно съм разбрал и ако беше за мен бих избрал дуратрак, бфг ко2 или кумхо кл78. Първите две понеже са се доказали, кумхото щото си го карах тая зима в снегове сякакви к калища и съм солно очарован. Това нали едно от трите, според бюджета.

    Иначе, купър дискавърър ат3 ми се набива в очите като добра опция на добра цена, но така и не намерих налични, когато поръчвах и за киата и за гранда.

    Ако парите не са проблем, в един идеален свят бих си карал лятото с евтиния грипмакс(с който карам и сега), а зимата с нещо чисто зимно. Ама тука вече става солидна цифра общо...

    П. С. Кумхото си има и за пред чичко полицай снежинки, планимки и всякакви благини... За другите не знам, подозирам дураттрака също има. Купър ат3 май и те да маркирани в повечето размери както и бфг ко2.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос относно А/Т гуми

      Американския Дуратрак има знак за зимна гума, Европейския вариант - не.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос относно А/Т гуми

        Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
        Американския Дуратрак има знак за зимна гума, Европейския вариант - не.
        Дали и за BFG AT не е същото?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос относно А/Т гуми

          Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
          А да попитам, какво правите с чичко полицаи когато почне да търси снежинката по гумата
          Може да му съчувствате като си поплаче ако му е мъчно, но по-кофти е ако бръкне с дълбокомера и той покаже по-малко от 4mm. зимата, дори и гумите да са без снежинка.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос относно А/Т гуми

            Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
            Wrangler AT/SA+ не бих си сложил, просто не ми харесват. Твърде шосейни ми се виждат, че и наблюденията ми върху тях от познати са такива.
            На пръв поглед така изглежат вярно ама на втори човек открива че може да си пъхне пръста между плочките на грайфера и нещата започват да изглеждат другояче. Ето това https://www.youtube.com/watch?v=16Waw3_6fuM го минах с тия гуми със стоков ТЛК95 с блокаж на задния диф без да закъсам никъде. Копаят си перфектно в калта.

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос относно А/Т гуми

              Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
              А да попитам, какво правите с чичко полицаи когато почне да търси снежинката по гумата
              Снежинката си е там , както и надписът M+S , като визирам гумите за които аз говоря , и проверено за Купър Дискавъри , в магазин на Диана .
              Последно редактирано от Cvetomir_nikolov81; 27-07-17, 00:53.
              Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
              Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос относно А/Т гуми

                Cooper Discoverer A/T 3 нямат снежинка, а само M+S надпис. Но аз съм страшно доволен от миналата зима. Тамън ги купих декември с пресен ДОТ. Драпаха зверски и на утъпкан и на пресен сняг. Спираше само когато лягаше по корем. Сега ги карам и лятно и на пипане са си меки, но големия тест ще е новата зима. Ако пърформанса е паднал, ще се мятам на Дуратраци 31- ци.
                R 727cc BB KIT
                ZJ V8
                WK2 V6

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос относно А/Т гуми

                  ДОколкото се интересувах за моят жип досковерер ат3 спорт са предвидени за зимна употреба и имат освен М+С и снежинка съответно. Произвеждат се само за Европа и предполагам са с азиатски произход, което и поставя под въпрос дълговечността им спрямо стандартното АТ3. Като цена са по-евтини от стандартният модел и имат малка разлика в грайфера, както и малко повечко ламели.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос относно А/Т гуми

                    Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                    А да попитам, какво правите с чичко полицаи когато почне да търси снежинката по гумата
                    Мисля че почне ли да търси снежинка полицая, производителя вече ще е взел мерки да я има...А ние като крайни "жертви" да си опичаме акъла какво правим, защото нито "добрия шофьор" нито "добрата гума" са панацеята да няма проблеми. За мен нещата се въртят около средата от двата свята.

                    Аз съм с 255 широки гуми. При 7J(мисля че бяха) джантите ми гумата седи леко свита при джантата. Това което се наблюдава е подобрение в пътното поведение, най-вече не клати задницата.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос относно А/Т гуми

                      Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                      Мисля че почне ли да търси снежинка полицая, производителя вече ще е взел мерки да я има...А ние като крайни "жертви" да си опичаме акъла какво правим, защото нито "добрия шофьор" нито "добрата гума" са панацеята да няма проблеми. За мен нещата се въртят около средата от двата свята.

                      Аз съм с 255 широки гуми. При 7J(мисля че бяха) джантите ми гумата седи леко свита при джантата. Това което се наблюдава е подобрение в пътното поведение, най-вече не клати задницата.
                      Тук съм абсолютно съгласен с теб , колега . Колкото и качествена гума да слажим на возилото си , никога не трябва да лислим , че с нея сме залепени за асфалта , и нямаданаправим беля . Същото важи и за собствените ни шофьорски умения ......... просто не трябва да се надценяваме , защото статистиката сама сочи какъв е резултата от това . Аз също призовавам да сме по-отговорни на пътя , въпреки малко по-сигурните ни автомобили . Трябва да се грижим добре и за возилата си , за тяхното техническо състояние и добри гуми . Знам , че самата ми тема е малко компромисна , и противоречива относно последното което написах , но с повечко внимание , съм сигурен , че едни такива гуми може да ни служат много вярно . Не че не ми се иска да имам три комплекта гуми на джанти - едни за лятото , едни за зимата и идни за ОФФ приключения , но уви , както вече споменах по-горе - просто идва доста нерентабилно за нашите географски ширини . Иначе , относно сама тема , мисля , че вниманието ми се приковава твърдо към Yokohama-та .
                      Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                      Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос относно А/Т гуми

                        Toyo се произвежда в USA.
                        Mercedes-Benz GL 500

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос относно А/Т гуми

                          Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                          На пръв поглед така изглежат вярно ама на втори човек открива че може да си пъхне пръста между плочките на грайфера и нещата започват да изглеждат другояче. Ето това https://www.youtube.com/watch?v=16Waw3_6fuM го минах с тия гуми със стоков ТЛК95 с блокаж на задния диф без да закъсам никъде. Копаят си перфектно в калта.

                          Съвсем възможно, просто на мен лично не ми допадат.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос относно А/Т гуми

                            Първоначално публикуван от madness75 Преглед на мнение
                            Toyo се произвежда в USA.
                            И двата ми комплекта - Open Country AT и Tranpath S1 Winter - Toyo са произведени в Япония.
                            Това не пречи фирмата да произвежда И другаде.
                            Life is too short to drive dull cars!

                            Fight global warming !
                            ... turn on your A/С !

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос относно А/Т гуми

                              Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                              Това не пречи фирмата да произвежда И другаде.
                              Кеф ти Малайзия, кеф ти вездесъщи Китай.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос относно А/Т гуми

                                В интерес на истината , доста хора съм виждал да карат с гуми Toyo , но на нито една от гумите не видях надпис по-различен от MADE IN JAPAN .
                                Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                                Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X