Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно А/Т гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос относно А/Т гуми

    И аз пробвах няколко пъти с 1 комплект АТ гуми за целогодишни и се отказах. Взех си 2 комплекта АТ гуми . В момента са Купър Дискавърър АТ3 за летни и Гудиър Дуратрак за зимата. Зимните са на 3 зими и нямам забележки към поведението на сняг. Май летните ще бъдат сменени преди тях, щото почнаха да се държат доста неприятно на мокър асвалт (на 3-4 години са те и на доста повече километри от зимните).

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос относно А/Т гуми

      Да направим значи едно обобщение ! А/Т гумите , съвсем не са най-подходящите за зимно шофиране , но не са и за пълно отричане . Пробвани са , и се държат добре в първите два зимни сезона . Вече е решено ............ ще ги пробвам и аз ! Обаче ми се иска още един мъничак съвет . На кой от трите варианта да се спра според ваз : General Grabber AT 3 , Toyo Open Country AT+ , или Yokohama Geolander AT G015 ???
      Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
      Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос относно А/Т гуми

        Аз пък карам маверика с едни доста стари(купувани 2010) АТ на Гудрич, доста добре опечени, че се карат целогодишно, и с вече 50 или по-малко процента грайфер.

        И нищо.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос относно А/Т гуми

          Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
          Има обече още един момент , че ...................... TOYO се произвежда единствено и само в Япония
          И кой те излъга така?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос относно А/Т гуми

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Аз пък карам маверика с едни доста стари(купувани 2010) АТ на Гудрич, доста добре опечени, че се карат целогодишно, и с вече 50 или по-малко процента грайфер.

            И нищо.
            То обикновено е нищо, докато не се случи, да не дава Господ ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос относно А/Т гуми

              Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
              На кой от трите варианта да се спра според вас : General Grabber AT 3 , Toyo Open Country AT+ , или Yokohama Geolander AT G015 ???
              General Grabber AT 2

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос относно А/Т гуми

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Не е работата само до шарката. въпреки че грайферът им още си беше като слънце ...
                И аз имах нови Hankook Dynapro на Витарата.Първата зима се държаха отлично,на втората не мога да ги позная,сякаш не са те.
                Въпреки че грайфера беше слънце,дето казва Чавдар.
                jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос относно А/Т гуми

                  Да изпичат се АТ-тата, евтините по-бързо по-добрите марки по-бавно. Две лета е някаква средна стойност и от моя опит. В тази връзка може да изчакаш края на август и да купиш новите гуми септемви, когато са минали големите жеги. Така първото лято ще им е догодина.

                  Загледай Goodyear Wrangler SA/AT+. Би трябвало да са в същия ценови клас. Имам много добър оппит с тях, производителя ги рекламира като всесезонни и изкарват повечко лета.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос относно А/Т гуми

                    Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                    Загледай Goodyear Wrangler SA/AT+. Би трябвало да са в същия ценови клас. Имам много добър оппит с тях, производителя ги рекламира като всесезонни и изкарват повечко лета.
                    Точно с тези гуми е обут един Нисан Патфайндър на комшия. Кара ги вече три години целогодишно и не се оплаква.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос относно А/Т гуми

                      Чудих се дали да си пусна двете стотинки, ама що не загледаш верно едни дуратраци, като ще караш главно зимата и по черно? От тия изброени по-горе като предпочитани бих избрал Грабърите. Иначе ако ще е за моя джип, бих се метнал на Кумхо, ама аз съм си странна птица и си харесвам кл78.

                      Wrangler AT/SA+ не бих си сложил, просто не ми харесват. Твърде шосейни ми се виждат, че и наблюденията ми върху тях от познати са такива.
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос относно А/Т гуми

                        Аз съм поръчал Falken Wildpeak A/T. Чакам ги тия дни. 245/65/17.
                        По нашите форуми има малко информация, но по чуждестранните отзивите са много добри.
                        "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                        Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос относно А/Т гуми

                          Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                          Чудих се дали да си пусна двете стотинки, ама що не загледаш верно едни дуратраци, като ще караш главно зимата и по черно? От тия изброени по-горе като предпочитани бих избрал Грабърите. Иначе ако ще е за моя джип, бих се метнал на Кумхо, ама аз съм си странна птица и си харесвам кл78.

                          Wrangler AT/SA+ не бих си сложил, просто не ми харесват. Твърде шосейни ми се виждат, че и наблюденията ми върху тях от познати са такива.
                          Не си ме разбрал съвсем правилно , колега . Сега ще се опитам да го обясня малко по-математически . Основното ми каране на джипката , е през зимата - около 70% , като от тях , около 2-3% са на излети в природата , включващи заснежен черен път , камънаци , че и през някоя нива може да мина . 30% са лятното шофиране . То включва около 27% асфалт , и останалото са излети извън пътя , през рекички , камънаци , тук там калчица , а в градското шофиране , много обичам да се катеря по бордюри , и така . В по-горен пост бях споменал , че не ми е необходима толкова агресивна гума , като Дюратрак . Относно марката Кumho , и аз ги харесвам , основно един техен зимен вариант , който мисля се казваше КС15 , ако не се лъжа .
                          Последно редактирано от Cvetomir_nikolov81; 26-07-17, 22:40.
                          Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                          Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос относно А/Т гуми

                            Първоначално публикуван от Interceptor Преглед на мнение
                            Аз съм поръчал Falken Wildpeak A/T. Чакам ги тия дни. 245/65/17.
                            По нашите форуми има малко информация, но по чуждестранните отзивите са много добри.
                            Истината е , че и тях съм ги заглеждал , но като че ли не ми допаднаха особено . То вярно , че и доста трябва да се попрочете , преди да се направи крачка в посока на покупка , особено с гимите на возилото . Аз с тази цел пуснах темичката , за да може да се посъберат мнения . Хубавото при теб , е че нямате много много сняг зимата , но с хлъзгавицата не сте добре . При мен , по скоро е обратното - газим сняг и киша . Друго , което ми направи впечатление е , че малко си избягал от размера на оригиналните гуми , и вместо 235 , си поръчал 245 като ширина . Интересно ми е , дали ще се усеща разлика в поведението , от макар и малкото отклонение от точния размер , но ти предполагам , че ще споделиш , когато ги подкараш .
                            Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                            Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос относно А/Т гуми

                              Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                              Истината е , че и тях съм ги заглеждал , но като че ли не ми допаднаха особено . То вярно , че и доста трябва да се попрочете , преди да се направи крачка в посока на покупка , особено с гимите на возилото . Аз с тази цел пуснах темичката , за да може да се посъберат мнения . Хубавото при теб , е че нямате много много сняг зимата , но с хлъзгавицата не сте добре . При мен , по скоро е обратното - газим сняг и киша . Друго , което ми направи впечатление е , че малко си избягал от размера на оригиналните гуми , и вместо 235 , си поръчал 245 като ширина . Интересно ми е , дали ще се усеща разлика в поведението , от макар и малкото отклонение от точния размер , но ти предполагам , че ще споделиш , когато ги подкараш .
                              Това е единственият размер по-голям от оригиналния, който със сигурност намерих информация че никъде няма да опира със сток окачване и резервната ще си влезе на мястото. Разбира се поръчах 5 бр. в този случай.

                              Иначе Falken-а не са за тежки терени; предимно за сухи настилки, но така или иначе всеки знае къде кара предимно за да си подбере правилните гуми.
                              "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                              Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос относно А/Т гуми

                                А да попитам, какво правите с чичко полицаи когато почне да търси снежинката по гумата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X