Обява

Свий
Няма добавени обяви.

google chromecast

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • google chromecast

    След като смарт телевизора ми вече не е толкова смарт,понеже Youtube спряха поддръжката за по-стари смарт телевизори,а това беше "смарт" функцията,която ползвах най-често,та се чудя.....
    Определено няма да тръгна да си купувам нов телевизор,но дали това нещо си заслужава?
    https://www.google.com/intl/en_us/ch...tv/chromecast/
    Просто искам да си пускам музика на телевизора от телефона или лаптоп,без да се налага да връзвам кабели и т.нт ...
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

  • #2
    От: google chromecast

    Да заслужава си. И понеже е на Гугъл едва ли някога ще му спре поддръжката на youtube, android...

    Коментар


    • #3
      От: google chromecast

      това е и моятата логика,макар,че хич не ми се дават 100лв
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #4
        От: google chromecast

        Chromecast-a има две разновидности - само за аудио или за видео.
        Щом като е за телевизор предполага ще вземеш за телевизор.

        Аз имам и на двата телевизора у нас и съм много доволен. Освен youtube може да се "каства" и друго съдържание. Сложил съм си Plex сървър и всички филми които гледам са през Chromecast-a.

        Има някои неща които да вземеш предвид (не бих казал че са dealbreaker-и понеже не мисля че има алтернатива)
        1. Когато на телефона направиш плейлист от няколко видеа и искаш да смениш от хола в спалнята - се губи целия плейлист. За отделни видеа не е проблем.
        2. Ако имаш HBOGO. Приложението им, дефакто, изобщо не работи в Chromecast-a. От 10-тина опита имам 2 успешни.

        На кратко: инвестицията си струва, но има и някои дребни проблеми, с които може да не се и сблъскаш.

        Коментар


        • #5
          От: google chromecast

          Ами по добре от нов тв. Ако е само заради смерт функциите де...

          Коментар


          • #6
            От: google chromecast

            Замисли се и за ТВ БОКС с андроид. Според мен е по-универсално устройство за същите пари. Аз ползвах един стар такъв доста време, на който му се случи същата история - края на юни, спря поддръжката на Ютуб, купих си нов и нямам проблеми.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #7
              От: google chromecast

              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
              Замисли се и за ТВ БОКС с андроид. Според мен е по-универсално устройство за същите пари. Аз ползвах един стар такъв доста време, на който му се случи същата история - края на юни, спря поддръжката на Ютуб, купих си нов и нямам проблеми.
              какъв си купи
              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • #8
                От: google chromecast

                Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                какъв си купи
                Който беше най-евтиния в гиърса тогава с прилични характеристики, мк2 за 35евра. Не ми трябват кой знае кви екстри - детето гледа детски на него на ЮТУБ и аз съм качил ТВ ако нещо трябва по специално.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #9
                  От: google chromecast

                  И аз ползвам Chromecast и у дома и в караваната. Вземи си втора ръка за 50-60 лв. Идеално е за кастване на Youtube, галерията (снимки и видео) на телефона, филми със субтитри (bsplayer дори ги сваля автоматично), live предавания (мачове примерно) пак от youtube, онлайн радиа. Вече доста приложения имат вградена cast поддръжка и телефонът се ползва само като управление (дистанционно). Много подходящ за семейство и компания - всеки може да каства съдържание без настройки и умения. Предимството пред Android TV box-a е, че няма нужда от мишка/клавиатура, има перфектна поддръжка (firmware, application updates).

                  Поздрави,
                  Камен

                  Коментар


                  • #10
                    От: google chromecast

                    Още един глас за TV Box с Андроид. Ползвам такъв от известно време, имам инсталирани онлайн телевизии и честно казано не съм пускал цифровата на телевизора от както имам бокс-а. HBO GO върви идеално, отделно през коди си кастваш youtube, vbox, музика и т.н. Клавиатура и плъх са неудобство ако ти затрябват чак толкова, но като се замисля не ми се е налагало да ги ползвам - дистанционното и вградената клавиатура вършат същата работа (малко по-бавно наистина). Както и да го погледнеш бокса си е далавера - вече има достатъчно добри на който да инсталираш тежки игри, които да играеш с WI-Fi или BT джойстик - в случай, че имате интерес към това разбира се.
                    42

                    Коментар


                    • #11
                      От: google chromecast

                      това ми трябва...даже ще потърся втора ръка...
                      Cherokee WJ 4.0L- NP242
                      Honda Africa Twin XRV 750

                      Коментар


                      • #12
                        От: google chromecast

                        Гледай внимателно какви входове и изходи има устройството. Ако имаш домашно кино гледай бокса да има spdif изход. Хубаво е да има поне 2 usb, Ethernet, WiFi, BT и поне 16 гигабайта вътрешна памет. Процесор и рам - по метода на Мечо Пух.
                        4К + HDR е желателно да има също. Такова устройство се връзва долу горе на 100-ина лева. За 75 долара от китайците вземаш животно.
                        Имай предвид, че интернета ти трябва да е кадърен за да гледаш тубата и онлайн телевизия на HD.
                        42

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X