Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai ix35 - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai ix35 - мнения

    Здравейте!
    дойде време отново да избираме някаква семейна кола. Бюджета е около 20к лв, като може и малко отгоре. Ходехме да разглеждаме по автокъщите различни сув-чета и като че ли най-много ни хареса hyundai ix35.
    Като цяло ще разозва семейството предимно градско, с чести или не толкова чести разходки из страната, нищо екстремно, най-много някой черен път от време на време. Повечето екземпляри в пловдивско са около 20к лв, наглед изглеждат прилични, дизели са всичките, като имаше общо взето 115 и 136 коня, като аз съм за втория. Знам че има и към 180 коня, но такъв не намерихме по нашенските джамбазници.
    Интересува ме някой ако има/кара такава да сподели надеждна ли е, дали се налагат чести ремонти, какви са ориентировъчно цените за поддръжка (за тази марка съм чувал невероятни приказки колко скъпа била поддръжката) Страда ли от някакви хронични проблеми за които да се оглеждам при покупка. Какъв разход дава, гледам че по каталог са доста икономични.
    Лошото е че не намирам изобщо бг форума на хюндаи. Иначе нямам никакво инфо за тази марка - чувал съм от "много здрави" до "пълен боклук". За това ако има някой който има/кара същия модел, ще съм благодарен на инфо от първа ръка.
    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Hyundai ix35 - мнения

    Първоначално публикуван от R.Daskalov Преглед на мнение
    Здравейте!
    дойде време отново да избираме някаква семейна кола. Бюджета е около 20к лв, като може и малко отгоре. Ходехме да разглеждаме по автокъщите различни сув-чета и като че ли най-много ни хареса hyundai ix35.
    Като цяло ще разозва семейството предимно градско, с чести или не толкова чести разходки из страната, нищо екстремно, най-много някой черен път от време на време. Повечето екземпляри в пловдивско са около 20к лв, наглед изглеждат прилични, дизели са всичките, като имаше общо взето 115 и 136 коня, като аз съм за втория. Знам че има и към 180 коня, но такъв не намерихме по нашенските джамбазници.
    Интересува ме някой ако има/кара такава да сподели надеждна ли е, дали се налагат чести ремонти, какви са ориентировъчно цените за поддръжка (за тази марка съм чувал невероятни приказки колко скъпа била поддръжката) Страда ли от някакви хронични проблеми за които да се оглеждам при покупка. Какъв разход дава, гледам че по каталог са доста икономични.
    Лошото е че не намирам изобщо бг форума на хюндаи. Иначе нямам никакво инфо за тази марка - чувал съм от "много здрави" до "пълен боклук". За това ако има някой който има/кара същия модел, ще съм благодарен на инфо от първа ръка.
    Благодаря предварително!
    http://www.tucson-club.ru/forum/index.php
    Има си раздел за ix35. Във форума даже се продаваше един мисля.

    T
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai ix35 - мнения

      В раздела за продажби на хюндай видях само ix55, а този руски.. направо ме съсипа.. Ако темата не ми е на правилното място, моля администратор да я премести.

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai ix35 - мнения

        Имайте впредвид,че Хюндай не споделят информация между дилърите.Няма как да се провери дадена кола в дилър в България,освен ако не е купуван от него.Само и единствено в дилъра в който е закупена евентуално може да се пази нещо.

        Не се подвеждайте на номерата на джамбазите. Успех.
        Последно редактирано от FiveFinger; 24-07-17, 19:02.

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai ix35 - мнения

          От приятел, който работеше в сервиза на Хюндай в София, зная,че джиповете са им направени по открадната технология и марка и усвършенствани, добре изработени и здрави.
          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

          Коментар


          • #6
            От: Hyundai ix35 - мнения

            Благодаря за бързите отговори! Гледам един, сравнително нова година (2013), регистриран с ГО и каско, явно все някой го е карал, макар снимките да са от джамбазница като гледам. Пише частно лице... Не знам само аз ли съм толкова наплашен, че чак не ми се стъпва в нашенските автокъщи.
            Последно редактирано от R.Daskalov; 24-07-17, 20:18.

            Коментар


            • #7
              От: Hyundai ix35 - мнения

              Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
              От приятел, който работеше в сервиза на Хюндай в София, зная,че джиповете са им направени по открадната технология и марка и усвършенствани, добре изработени и здрави.
              Това е абсолютен фолклор и легенди Началото на Хюндай преди години е като копие на Хонда, затова и знака е наклонено H, после купуваха деигатели на Мерцедес (Теракан), а след това всичко си е тяхно и затова са четвърти в света по продажби...
              По темата...тествал съм Ix 35, нова, бензинова, с вградена газ уредба от завода в Чехия...за 1000 км, 160 лева при цена на бензина тогава 1.2. Тествал съм и дизеловата, като им правих представяне, когато се появиха в България. Познавам 5 собственика, вече имат между 30 и 100 хиляди километра и освен консумативи, нищо друго не са сменяли...
              Имат 5 годишна гаранция без оглед на километрите, здрави са, евтини и нямат скъпа поддръжка .
              Съвет от мен, вземи си кола от Хюндай, някоя върната или лизингова и си решаваш въпросите...
              Имаше скоро интересни предложения, като Хюндай ги проверяват и сервизират и дават гаранция.
              Колата си е супер, безгрижна, вози меко, непретенциозна и здрава !

              Коментар


              • #8
                От: Hyundai ix35 - мнения

                Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                ...Имаше скоро интересни предложения, като Хюндай ги проверяват и сервизират и дават гаранция.
                Може ли някакво по-конкретно инфо или линк ако може на лс?

                Коментар


                • #9
                  От: Hyundai ix35 - мнения

                  Първоначално публикуван от R.Daskalov Преглед на мнение
                  Може ли някакво по-конкретно инфо или линк ако може на лс?
                  http://hyundai.bg/magazin/okazion/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Hyundai ix35 - мнения

                    Тези ги гледах, но нито 1 не отговаря на моето търсене и възможности. По някое време ще се занеса до хюндай пловдив да поразпитам на място.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Hyundai ix35 - мнения

                      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                      ......, после купуваха деигатели на Мерцедес (Теракан), а след това всичко си е тяхно и затова са четвърти в света по продажби...
                      За кой двигател на Теракан става дума? Предполагам, че като всички мерцедесови мотори този е съсщо с верига?
                      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Hyundai ix35 - мнения

                        Няма такова нещо като Теракан с Мерцедес мотор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Hyundai ix35 - мнения

                          Първоначално публикуван от vaso22 Преглед на мнение
                          Няма такова нещо като Теракан с Мерцедес мотор.
                          Жалко, мислех си, че специално за Хюндай Теракан Мерцедес са направили мотор с ангренажен ремък
                          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Hyundai ix35 - мнения

                            Хубави и здрави автомобили са, но са доста скъпи. В 20 000 лв. мисля, че няма шанс да се вместите.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Hyundai ix35 - мнения

                              Погледнете и Киа Спортидж. Едно и също са като механика и като екстри.
                              Land Rover Defender 110SW 300tdi

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X