Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 30

Тема: Hyundai ix35 - мнения

Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Hyundai ix35 - мнения

Здравейте!
    дойде време отново да избираме някаква семейна кола. Бюджета е около 20к лв, като може и малко отгоре. Ходехме да разглеждаме по автокъщите различни сув-чета и като че ли най-много ни хареса hyundai ix35.
    Като цяло ще разозва семейството предимно градско, с чести или не толкова чести разходки из страната, нищо екстремно, най-много някой черен път от време на време. Повечето екземпляри в пловдивско са около 20к лв, наглед изглеждат прилични, дизели са всичките, като имаше общо взето 115 и 136 коня, като аз съм за втория. Знам че има и към 180 коня, но такъв не намерихме по нашенските джамбазници.
    Интересува ме някой ако има/кара такава да сподели надеждна ли е, дали се налагат чести ремонти, какви са ориентировъчно цените за поддръжка (за тази марка съм чувал невероятни приказки колко скъпа била поддръжката) Страда ли от някакви хронични проблеми за които да се оглеждам при покупка. Какъв разход дава, гледам че по каталог са доста икономични.
    Лошото е че не намирам изобщо бг форума на хюндаи. Иначе нямам никакво инфо за тази марка - чувал съм от "много здрави" до "пълен боклук". За това ако има някой който има/кара същия модел, ще съм благодарен на инфо от първа ръка.
    Благодаря предварително!

Публикации
    666
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Hyundai ix35 - мнения

Цитат Мнение на R.Daskalov Преглед на публикациите
    Здравейте!
    дойде време отново да избираме някаква семейна кола. Бюджета е около 20к лв, като може и малко отгоре. Ходехме да разглеждаме по автокъщите различни сув-чета и като че ли най-много ни хареса hyundai ix35.
    Като цяло ще разозва семейството предимно градско, с чести или не толкова чести разходки из страната, нищо екстремно, най-много някой черен път от време на време. Повечето екземпляри в пловдивско са около 20к лв, наглед изглеждат прилични, дизели са всичките, като имаше общо взето 115 и 136 коня, като аз съм за втория. Знам че има и към 180 коня, но такъв не намерихме по нашенските джамбазници.
    Интересува ме някой ако има/кара такава да сподели надеждна ли е, дали се налагат чести ремонти, какви са ориентировъчно цените за поддръжка (за тази марка съм чувал невероятни приказки колко скъпа била поддръжката) Страда ли от някакви хронични проблеми за които да се оглеждам при покупка. Какъв разход дава, гледам че по каталог са доста икономични.
    Лошото е че не намирам изобщо бг форума на хюндаи. Иначе нямам никакво инфо за тази марка - чувал съм от "много здрави" до "пълен боклук". За това ако има някой който има/кара същия модел, ще съм благодарен на инфо от първа ръка.
    Благодаря предварително!
    http://www.tucson-club.ru/forum/index.php
    Има си раздел за ix35. Във форума даже се продаваше един мисля.

T
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

В раздела за продажби на хюндай видях само ix55, а този руски.. направо ме съсипа.. Ако темата не ми е на правилното място, моля администратор да я премести.

Място
    Плевен-София
    Публикации
    2,951
    Точки (при гласуване)
    15

Имайте впредвид,че Хюндай не споделят информация между дилърите.Няма как да се провери дадена кола в дилър в България,освен ако не е купуван от него.Само и единствено в дилъра в който е закупена евентуално може да се пази нещо.

Не се подвеждайте на номерата на джамбазите. Успех.
    Последно редактиран от Живко Костадинов ; 24-07-17 в 19:02
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Място
    София
    Публикации
    819
    Точки (при гласуване)
    9

От приятел, който работеше в сервиза на Хюндай в София, зная,че джиповете са им направени по открадната технология и марка и усвършенствани, добре изработени и здрави.
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря за бързите отговори! Гледам един, сравнително нова година (2013), регистриран с ГО и каско, явно все някой го е карал, макар снимките да са от джамбазница като гледам. Пише частно лице... Не знам само аз ли съм толкова наплашен, че чак не ми се стъпва в нашенските автокъщи.
    Последно редактиран от R.Daskalov ; 24-07-17 в 20:18

Място
    Варна, Троян, София
    Публикации
    5,202
    Точки (при гласуване)
    28

Цитат Мнение на белята Преглед на публикациите
    От приятел, който работеше в сервиза на Хюндай в София, зная,че джиповете са им направени по открадната технология и марка и усвършенствани, добре изработени и здрави.
    Това е абсолютен фолклор и легенди Началото на Хюндай преди години е като копие на Хонда, затова и знака е наклонено H, после купуваха деигатели на Мерцедес (Теракан), а след това всичко си е тяхно и затова са четвърти в света по продажби...
    По темата...тествал съм Ix 35, нова, бензинова, с вградена газ уредба от завода в Чехия...за 1000 км, 160 лева при цена на бензина тогава 1.2. Тествал съм и дизеловата, като им правих представяне, когато се появиха в България. Познавам 5 собственика, вече имат между 30 и 100 хиляди километра и освен консумативи, нищо друго не са сменяли...
    Имат 5 годишна гаранция без оглед на километрите, здрави са, евтини и нямат скъпа поддръжка .
    Съвет от мен, вземи си кола от Хюндай, някоя върната или лизингова и си решаваш въпросите...
    Имаше скоро интересни предложения, като Хюндай ги проверяват и сервизират и дават гаранция.
    Колата си е супер, безгрижна, вози меко, непретенциозна и здрава !

Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на публикациите
    ...Имаше скоро интересни предложения, като Хюндай ги проверяват и сервизират и дават гаранция.
    Може ли някакво по-конкретно инфо или линк ако може на лс?

Място
    Варна, Троян, София
    Публикации
    5,202
    Точки (при гласуване)
    28

Цитат Мнение на R.Daskalov Преглед на публикациите
    Може ли някакво по-конкретно инфо или линк ако може на лс?
    http://hyundai.bg/magazin/okazion/

Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

Тези ги гледах, но нито 1 не отговаря на моето търсене и възможности. По някое време ще се занеса до хюндай пловдив да поразпитам на място.

Място
    София... за сега
    Публикации
    1,202
    Точки (при гласуване)
    14

Post От: Hyundai ix35 - мнения

Цитат Мнение на ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на публикациите
    ......, после купуваха деигатели на Мерцедес (Теракан), а след това всичко си е тяхно и затова са четвърти в света по продажби...
    За кой двигател на Теракан става дума? Предполагам, че като всички мерцедесови мотори този е съсщо с верига?
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

Място
    София, Красна поляна
    Публикации
    153
    Точки (при гласуване)
    3

Няма такова нещо като Теракан с Мерцедес мотор.

Място
    София... за сега
    Публикации
    1,202
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на vaso22 Преглед на публикациите
    Няма такова нещо като Теракан с Мерцедес мотор.
    Жалко, мислех си, че специално за Хюндай Теракан Мерцедес са направили мотор с ангренажен ремък
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    7,490
    Точки (при гласуване)
    25

Хубави и здрави автомобили са, но са доста скъпи. В 20 000 лв. мисля, че няма шанс да се вместите.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Място
    Варна
    Публикации
    1,108
    Точки (при гласуване)
    14

Погледнете и Киа Спортидж. Едно и също са като механика и като екстри.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на SIMOCOREX Преглед на публикациите
    Погледнете и Киа Спортидж. Едно и също са като механика и като екстри.
    Гледаме, но само на монитора, в пловдивско намерих само една и цента беше над 30к.

Място
    София
    Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Здравей колега.Желязна кола е хюндайчето.Разход на гориво като го кара жена ми с 120 й дава 6 извънградско.Аз като го карам с 200 ми дава 10-10,5 горе долу.Сменял съм само консумативи по колата ,също и маркучът които вкарва гориво в двигателя.Друго не съм пипал.Единствено задната броня пребоядисвах ама то аз си я взех с лека вдлъбнатина в бронята.Всичко е ок.Върви повече от прилично.Дърпам Mercedes s350 d 2010g на един приятел (на старт).Единственият недостатък му е че не е добре обезшумено вътре.За интериора :има си пластмаса ама не е нещо фрапиращо и дразнещо.4х4-то е сравнително добро.Не съм затънал никъде.На возене е твързичко но съм имал и infinity и бих казал че ix35 е по-добре.Ако имаш други въпроси пиши на лс

Място
    София/UK
    Публикации
    1,175
    Точки (при гласуване)
    13

Този със 114кс тук е само с 2х4, у ваше село може и да е различно. Разхода на гориво по каталог е с около 2л по-оптимистичен от реалноста, ако искаш да догониш каталога трябва съвсем да галиш педала. Технологията на модела е разработвана в Германия и включва подобрения в ходовата част, двигателят си е хюндайски, статистически са без особени забележки. Евентуално чуплив съединител и скоростна кутия. Някои имат течащи уплътнения по прозорци и багажник, може да огледаш за следи. Има и дребни задявки като сензорите за паркиране, блутут, ключалките на вратите.

Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

Оказа се не лесна задача да намеря приличен за бюджета около 20к лв. При тукашните джамбази има, но ми изглеждат вехти и поучукани. Пък и като ги гледам навсякъде продаващите са едни и същи образи с едни и същи лафове и чесно казано никакво доверие им нямам, а не ми се ще да инвестирам 20к в нещо което в последствие ще ми носи само ядове. Така че търсенето продължава. Много благодаря на всички включили се по темата.

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,840
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на Живко Костадинов Преглед на публикациите
    Имайте впредвид,че Хюндай не споделят информация между дилърите.Няма как да се провери дадена кола в дилър в България,освен ако не е купуван от него.Само и единствено в дилъра в който е закупена евентуално може да се пази нещо.

Не се подвеждайте на номерата на джамбазите. Успех.
    A това изобщо не е вярно. Хюндай имат единна система за целия свят. Всяка една кола купена и подържана в гаранционния сервиз където и да е по света има исторя.
    no signature no problems

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. ПРОБЛЕМ С УПРАВЛЕНИЕ НА HYUNDAI IX35
    От hyundai ix35 във форум HYUNDAI
    Отговори: 14
    Последно мнение: 03-05-17, 14:13
  2. Hyundai Santa Fe I - мнения и препоръки
    От Bokrael във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 2
    Последно мнение: 07-05-14, 17:57
  3. Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe
    От tomitomi във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 19
    Последно мнение: 17-12-13, 17:14

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •