Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Норвежки челен опит: заплатите публични

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Норвежки челен опит: заплатите публични

    И двете!
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Норвежки челен опит: заплатите публични

      Яскааа. Искаш ли да си обявиме доходите? Тук влизат много хора. Това до какво ще доведе?
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #33
        От: Норвежки челен опит: заплатите публични

        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
        Яскааа. Искаш ли да си обявиме доходите? Тук влизат много хора. Това до какво ще доведе?
        То не е интересно аз и ти да си ги обявим. Интересното е аз и ти да си ги обявим в замяна на едни други хора които също да си ги обявят.

        Коментар


        • #34
          От: Норвежки челен опит: заплатите публични

          Мдаа, че и да им повярват - на тия други хора...

          Че и да има санкции за неверните данни - ама много яки санкции, ама толкова яки, че "Среднощен експрес" да е като анимационно филмче за деца до 5 години....

          Ама и тия санкции да не са условни, а реални - с тоягата и стружките във вазелина..

          Де, гиди, де!!!!

          Коментар


          • #35
            От: Норвежки челен опит: заплатите публични

            Аз не се притеснявам от това някой да знае колко вземам, нито външен нито колега, смятам че съм я заслужил.
            По-предишният ми работодател стигна и по-далеч от клаузи в договора от страх да не ида при конкуренцията, искаше да подпиша запис на заповед за определена сума - загуби ме след 10 години служба и работа все едно работя в фирмата на баща си.
            088455338две
            "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
            Джамбазов 2010г..

            Коментар


            • #36
              От: Норвежки челен опит: заплатите публични

              Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
              Аз не се притеснявам от това някой да знае колко вземам, нито външен нито колега, смятам че съм я заслужил.
              По-предишният ми работодател стигна и по-далеч от клаузи в договора от страх да не ида при конкуренцията, искаше да подпиша запис на заповед за определена сума - загуби ме след 10 години служба и работа все едно работя в фирмата на баща си.
              А инвестирал ли е в теб?
              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

              Коментар


              • #37
                От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                Нали знаете, че има доста легални начини, по които се получават суми... Като покажа справка за заплата, банките снизходително се усмихват... Не лъжа, но и показвам информация само колкото ми трябва...
                Съответно ако се гледа само справка за заплата, едва ли бих могъл да си позволя автомобила, който карам..
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #38
                  От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                  Разходите биха били по-интересни. Щото на много само едни разходи са им останали. Пък те говорят повече от приходите.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                    Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                    А инвестирал ли е в теб?
                    Инвестициите се оформят в отделен договор. С ясно определени параметри. Финансови. Врътката "няма да работиш при конкуренцията, щото аз така казвам" работи само в извратеното мислене на чугунените тикви на определен клас БГ работодатели. За щастие. Или - за нещастие, на въпросните чугунени тикви. Въпрос на гледна точка
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Разходите биха били по-интересни. Щото на много само едни разходи са им останали. Пък те говорят повече от приходите.
                      Това е една от хитрините на норвежкия фокус.

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Инвестициите се оформят в отделен договор. ...
                      Е той така се е опитал, записът на заповед е "отделен договор"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        ... Врътката "няма да работиш при конкуренцията, щото аз така казвам" работи само в извратеното мислене на чугунените тикви на определен клас БГ работодатели...
                        Като питах на едно място що пишат такива глупости по договорите, като знаят, че нЕма как да стане, отговорът беше "да, ама повечето хора не го знаят"
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          .. Врътката "няма да работиш при конкуренцията, щото аз така казвам" работи само в извратеното мислене на чугунените тикви на определен клас БГ работодатели. За щастие. Или - за нещастие, на въпросните чугунени тикви. Въпрос на гледна точка
                          Работи у назе
                          Да ти покажа писмо от частичен монополист "прекратяваме ви договора защото сте ни конкурент" ? Пък за някви работници ще им дреме.

                          Казвам ти аз, че не си съвсем в български условия
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • #43
                            От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            Работи у назе ...

                            http://www.court.sliven.net/uploads/...1/04130211.htm


                            ... към настоящия момент има дадено задължително тълкуване отразено във влезли в сила решения от 21.05.2010 година по гр.д.№1228/2009 година на ВКС и решение от 30.06.2010 година по гр. д. № 309/2009 година на ВКС, в които е прието, че уговорката, ограничаваща извършването на конкурентна дейност от страна на служители за определен срок след прекратяване на трудовият им договор е сключена в нарушение на конституционно признатото право на труд, залегнало в чл. 48, ал. З КРБ, където се прогласява свободата на избор на професия и място на работа на всеки гражданин. За това работодателят няма право да налага забрана на служителите си, които са се специализирали в дадена област, да не упражняват своята професия, след прекратяването на трудовите си отношения, тъй като това би означавало да се ограничи правото им на бъдещото престиране на труд, а подобна клауза по своята същност е нищожна. Същата, макар и да не е свързана със съдържание на трудовия договор, вменява задължения на служителя в определен период от време / в конкретния казус - до 2 години след изтичане действието наспоразумението/ да не встъпва в трудови или граждански отношения с конкурентна фирма, която уговорка няма правна стойност, защото противоречи на норми и принципи на трудовото право - чл.8, ал.4 КТ, а и предвид недопустимостта на отказ от лично право на труд, утвърдено и в конституцията...
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                              Да де, такава клауза е нищожна, но това е ясно далеч не на всички работници.

                              Господи, при нас са надокарали едни хора от делиормана(даже има и поговорка "Дели орман-дели адам"), като някои не можели да прочетат договора си, а някои са подписвали с някаква завъртулка, която надали ще могат да повторят. Т.е-не могат и да пишат.
                              И на тези хора като им кажеш, че в договора пише, че нямат прави да работят в конкурентна фирма до две години-те сляпо ще вярват. Е, има и такива дето са си съвсем в час, и не ги ебе, но исках да дам пример, че има и доста хора на които тази клауза ще им подейства.

                              Та макар и незаконна-клаузата си работи. Донякъде.

                              Друг е въпросът, че човек който се вързва на тази глупост, и да иде при конкурент-няма да може да каже нищо същвствено за технология и други интересни неща.
                              А този който е в час със "секретите" и може да даде информация на конкурента-той си знае правата, и не му пука за тази клауза.

                              Но все пак...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Норвежки челен опит: заплатите публични

                                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                                http://www.court.sliven.net/uploads/...1/04130211.htm


                                ... .. противоречи на норми и принципи на трудовото право - чл.8, ал.4 КТ, а и предвид недопустимостта на отказ от лично право на труд, утвърдено и в конституцията...
                                Благодарско

                                Та на първа инстанция си работи незаконната клауза кат стой та гледай.

                                Ако бяха изпуснали срока за обжалване си горят на 100%
                                интересно е тоя казус дали е стигнал до ВКС, (много хора се отказват на първа инстанция просто защото нямат парите и нервите )
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X