Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Santa Fe 2,4 2001 проблем при паленето сутрин !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai Santa Fe 2,4 2001 проблем при паленето сутрин !

    Колеги , добър ден! Имам въпросната кола от няколко месеца но в последната една / две седмици забелязвам сутрин , че пали от втория , третия път . След като запали при подаване на газ за момент заглъхва и падат оборотите а понякога и гасне . След като запали и поработи няма проблем при последващи паления чак до следващата сутрин . Колата е 2.4 4wd с газов инжекцион 146 кс

  • #2
    От: Hyundai Santa Fe 2,4 2001 проблем при паленето сутрин !

    Имах същия проблем наскоро, точно като реших да го решавам продадох колата. При мен проблема го имаше само като падне под 1/4 нивото на бензина. Започни от горивен филтър и ако не помогне замерване на налягането на бензиновата помпа. Обърни внимание също да няма и вакум в резервоара.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai Santa Fe 2,4 2001 проблем при паленето сутрин !

      Зареждаш като почне да го прави. При мен гледам да не пада под 1ва черта

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai Santa Fe 2,4 2001 проблем при паленето сутрин !

        И заредена пак го прави .

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai Santa Fe 2,4 2001 проблем при паленето сутрин !

          Пробвай при първото палене когато се очаква да прави проблем пробвай да дадеш няколко пъти на контакт за по няколко секунди. Ще си чуеш помпата да вие отначало - това по принцип не е нормално, не трябва да я чуваш. След това ще запалиш от първи път. Много е вероятно филтъра да е в резервоара, при мен поне беше там(Кия Черато) и никога не беше сменян, на капака има смола и по това си личеше, че не е отварян. Не го смених и аз тъй като преди да се наканя я продадох, но като съвестен продавач казах за проблема на купувача. Ако няма ефект от смяна на филтъра провери налягане на помпата, че може заради задръстен филтър да е тръгнала. Другите варианти са да смуче от по-високо, да е мръсен резервоара или да има вода - тези неща ще се видят като го отвориш и извадиш сондата за смяна на филтър.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #6
            От: Hyundai Santa Fe 2,4 2001 проблем при паленето сутрин !

            здравей колега !
            Ако бензиновия комп е самоадаптивен при работа на газ(или си беден или богат ) ти се разстройват тримовете
            Решение : прецизна настройка на газовата горивна карта или ОБД газов инжекцион

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X