Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка из България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка из България

    Здравейте, колеги!

    От известно време планирам една разходка из България, която възнамерявам да се състои след по-малко от две седмици.

    Идеята на разходката е да се посетят интересни места, забележителности, гледки. Обектите, които съм набелязал за момента, са водопади, пещери, природни образувания, музеи и други.

    Продължителността на разходката ще бъде между 10 и 14 дни.

    Прилагам две снимки с маршрута, който съм набелязал за момента.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:145.6 КБ
ID:6136355 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:166.4 КБ
ID:6136356

    От снимките може би ще се досетите за повечето забележителности, които ще посетя, затова няма да ги разписвам подробно.

    Пускам тази тема с молба към тези от вас, които знаят интересни места, които да се посетят, да ги споделят тук, в тази тема, за да мога да си коригирам маршрута за разходката. Гледам да се придържам към този маршрут, който е на снимките. Единствено след Пампорово има 2-3 места, които са интересни за посещаване, но други не знам. Така че, след Пампорово, съм отворен за предложения.

    Мисля да завърша разходката с 3-4 дни по плажовете на южното черноморие, след което пътуване към Варна.

    Разходката мисля да я осъществя с Паджерото, което не означава, че трябва да ми предлагате места от Трофи шампионат.

    Като цяло е това за момента. Ще съм благодарен, ако споделите интересни и любопитни места, които да се посетят.

    Благодаря и поздрави!

  • #2
    От: Разходка из България

    Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
    Здравейте, колеги!

    От известно време планирам една разходка из България, която възнамерявам да се състои след по-малко от две седмици.

    Идеята на разходката е да се посетят интересни места, забележителности, гледки. Обектите, които съм набелязал за момента, са водопади, пещери, природни образувания, музеи и други.

    Продължителността на разходката ще бъде между 10 и 14 дни.

    Прилагам две снимки с маршрута, който съм набелязал за момента.

    [ATTACH=CONFIG]922890[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]922891[/ATTACH]

    От снимките може би ще се досетите за повечето забележителности, които ще посетя, затова няма да ги разписвам подробно.

    Пускам тази тема с молба към тези от вас, които знаят интересни места, които да се посетят, да ги споделят тук, в тази тема, за да мога да си коригирам маршрута за разходката. Гледам да се придържам към този маршрут, който е на снимките. Единствено след Пампорово има 2-3 места, които са интересни за посещаване, но други не знам. Така че, след Пампорово, съм отворен за предложения.

    Мисля да завърша разходката с 3-4 дни по плажовете на южното черноморие, след което пътуване към Варна.

    Разходката мисля да я осъществя с Паджерото, което не означава, че трябва да ми предлагате места от Трофи шампионат.

    Като цяло е това за момента. Ще съм благодарен, ако споделите интересни и любопитни места, които да се посетят.

    Благодаря и поздрави!
    Като за начало бих минал от Елена не към Търново а край Капиновския Манастир и посока Килифарево.
    След Дряново - Трявна си заслужава.
    След Етъра не е далеко Соколовския Манастир с много хубава гледка.
    Между Сопот и Стоб не виждам за какво ще ходиш до София - искаш да хванеш всички задръствания по главните пътища ли що ли?!
    Аз бих минал Сопот - Копривщица - Панагюрище - Момин Проход - Боровец (Мусала се качва с лифта за 3-4 часа в едната посока и без зор)
    Бели Искър - Говедарци - Мальовица - хижа Вада - (офроуд леко) - рида Зекирица - хижа Пионерска (с лифта до Рилски Езера).
    Сапарева Баня - Дупница - Стоб - Рилски Манастир - Кирилова поляна - язовир Калин (ако пускат нагоре).
    Банско - Якоруда - летовище Трещеник -(леко офроуд)- язовир Белмекен - Юндула
    Велинград - Снежанка - назад Нова Махала - Фотиново - Фотински водопади - Девин - Въча - Пампорово
    Обсерваторията Рожен - Хижа Момчил Юнак - леко офоруд - село Манастир (може отклонение за Кръстова гора) - Давидково - Ардино - язовир Кърджали (Рибарци, Брезен)
    Маджарово - язовир Ивайловград - Свиленград - Тополовград - Малко Търново - Царево.
    На южното черноморие бих отишъл само на юг от Царево.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Разходка из България

      От Търново може да хванеш към Севлиево. По път са ти Еменски каньон, гробницата на св. Матей Миткалото и крепостта Хоталич. От Севлиево към Дряново няма забележителности, но пътят минава през китни селца от задната страна на Витата стена.
      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

      Коментар


      • #4
        От: Разходка из България

        По маршрут I:
        -можете да се пуснете до гр. Шипка, да посетите храм-паметник "Рождество Христово"(руската църква);
        -м-т Узана предлага много варианти, за нощувка на прохладно, ще откриете и "Географски център", супер дестинация в средна Стара планина;
        - хижите около Бузлуджа работят целогодишнo;
        -гр. Габрово музей на хумора и сатирата;
        -около гр. Велико Търново, ще са нужни поне 2-3 дни за обход, в момента има много фестивали и може да се насладите на "Звук и светлина"...
        - когато минавате над язовир "Йовковци", ще снимате, а защо не и да опънете палатки места безброй;
        -в гр. Елена може да се нощува....Еленски бут-имат фестивал!
        -гр.Котел: Музей на животните, Етнографски музей, Галатанско у-ще, паметници на културата, родното място на Софроний Врачански и Петър Берон, леко разочароващо с чувство за западналост(изоставено място)...
        -виж Жеравна! Жеравна е задължителна с калдъръмените си улички, малко ще се отклоните но е много живописно има живец;
        -Медвен с "вирчето", нищо особено, горе на равното отглеждат коне и ако случите, за снимки е перфектно
        Около Варна, там Ви е ясно.... Тази година го правих този маршрут, интересно бе, и за децата, жената...

        Коментар


        • #5
          От: Разходка из България

          Имам снимки, при интерес...

          Коментар


          • #6
            От: Разходка из България

            Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
            Имам снимки, при интерес...
            Пускай, не ги дръж у вас да мухлясат На язовир Въча не съм бил, останалите места тамън ще ги сравнявам колко са се променили нещата от нявга си... Едно време имаше едни сто туристически обекта дето се обикаляха, ти почти си ги налучкал

            Коментар


            • #7
              От: Разходка из България

              Храм-паметник "Рождество Христово"
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090123.jpg
Прегледи:1
Размер:121.0 КБ
ID:5760688

              Връх "Шипка"
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090120.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5760689

              Узана и "Геогроафски център"
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090154.jpg
Прегледи:1
Размер:93.4 КБ
ID:5760690

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090187.jpg
Прегледи:1
Размер:46.8 КБ
ID:5760691

              Гледката от х-л "Балканци"(струва си)
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090161.jpg
Прегледи:1
Размер:38.2 КБ
ID:5760692

              Хижа "Партизанска песен"
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100355.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5760695

              "Бузлуджа"
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090113.jpg
Прегледи:1
Размер:134.2 КБ
ID:5760693

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100324.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5760694

              В подножието на Бузлуджа се намира и х-л Еделвайс (за по-претенциозните)
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100338.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5760696

              Коментар


              • #8
                От: Разходка из България

                Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                . Едно време имаше едни сто туристически обекта дето се обикаляха, ти почти си ги налучкал
                То и сега има, даже са 150.
                И нема паметници на партизани.

                http://100nto.org/

                Коментар


                • #9
                  От: Разходка из България

                  Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                  Така че, след Пампорово, съм отворен за предложения
                  Ами като се прибираш, тръгваш към Асеновград / Пловдив и отбиваш за Забърдо - Чудните мостове, ако не си ходил.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разходка из България

                    Eтнографски комплекс "Етъра"
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080303.jpg
Прегледи:1
Размер:195.5 КБ
ID:5760697

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090152.jpg
Прегледи:1
Размер:170.5 КБ
ID:5760698

                    Габрово, Дряново-"Дряновски манастир", пропускаме В.Търново (ще са ни нужни поне 2 дни за града и околните с.Хотница с прекрасните водопади и син вир, с. Емен - страхотния каньон, Никополис ад иструм...тях ще пусна после)

                    Посока гр. Елена, минаваме през китни селца, спираме се при "Къпиновски манастир"
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100130.jpg
Прегледи:1
Размер:155.6 КБ
ID:5760699

                    Манастира е действаща странноприемница, може да се нощува, разполага с трапезария а усещането като се събудиш е невероятно!
                    Наблизо има плаж с басейн а за по-дивите това:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100152.jpg
Прегледи:1
Размер:154.7 КБ
ID:5760700

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100172.jpg
Прегледи:1
Размер:141.6 КБ
ID:5760701

                    От тук се отправяме към гр. Елена, културно-кулинарна обиколка...
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100256.jpg
Прегледи:1
Размер:186.3 КБ
ID:5760702

                    Не е за хора със слаби нерви!
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100259.jpg
Прегледи:1
Размер:153.7 КБ
ID:5760703
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100268.jpg
Прегледи:1
Размер:147.7 КБ
ID:5760704

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100271.jpg
Прегледи:1
Размер:251.1 КБ
ID:5760705

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100252.jpg
Прегледи:1
Размер:148.5 КБ
ID:5760706
                    Това е малка част от разходките и пътуванията семейно! Пропуснах сала на яз. Йовковци, както и многото места удобни за плаж, излет, пикник, велосипед, каяк....
                    Сещам се, за Гагич как ще ме апострофира, това в случай че забележи....
                    Последно редактирано от smng0303; 26-07-17, 16:41.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разходка из България

                      Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                      Манастира е действаща странноприемница, може да се нощува, разполага с трапезария а усещането като се събудиш е невероятно!
                      Мнооого отдавна спахме веднъж в манастир, ама не помня кой беше. Бяха едни дървени нарове от дъски, само с черга отгоре и се "изръбихме", но мистиката на мястото компенсира

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разходка из България

                        Доплащаш за прилична спалня, нещо символично. В повечето манастири вече се предлага!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разходка из България

                          Благодаря за споделените снимки, както и за допълнителната информация, относно местата, които са споделили колегите. Тези дни не ми е оставало свободно време, за да седна и на свежа глава да включа допълнителните места, но се надявам в скоро време и това да стане. Отново благодаря на всички и продължавам да следя темата за допълнителна информация.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разходка из България

                            ...много добре звучи/изглежда планът,аз бих добавил,че като наближиш Ивайловград, може да се отбиеш да видиш вила Армира,меандрите на Бяла река, а защо не да се изкъпеш в Луда или Бяла река, едни от най-чистите в България според мен. Малко след с.Меден бук можеш да скачаш в реката от около 3-4м. във вировете, красота, кеф...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разходка из България

                              Котел! Звучи силно, оставя следа в съзнанието, но повече с минало....
                              Тук нощувахме.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100644.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5760753

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100626.jpg
Прегледи:1
Размер:59.8 КБ
ID:5760754

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100629.jpg
Прегледи:1
Размер:76.5 КБ
ID:5760755


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100641.jpg
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:5760757

                              Водата е живот!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100654.jpg
Прегледи:1
Размер:217.9 КБ
ID:5760759

                              Жеравна- има живец. Кафето при Димчо Кехая е задалжително!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100689.jpg
Прегледи:1
Размер:119.1 КБ
ID:5760758

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100681.jpg
Прегледи:1
Размер:164.8 КБ
ID:5760760

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100684.jpg
Прегледи:1
Размер:224.1 КБ
ID:5760761

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100685.jpg
Прегледи:1
Размер:133.1 КБ
ID:5760762

                              По една от уличките попаднахме на Бабче, продаваше домашни сладка. Препоръчвам Шипков мармалад, еликсир....

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100687.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5760764

                              Отправихме се към Медвен.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100680.jpg
Прегледи:1
Размер:234.6 КБ
ID:5760763

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100673.jpg
Прегледи:1
Размер:126.0 КБ
ID:5760766

                              Посетихме "Синия вир", че водата е синя-факт, но над гр. Котел в парка посока природонаучния музей се намира подобен! Този в Котел е по-пълноводен и си е Извор(при това с невероятна легенда), мястото е прекрасно, но нищо особено. По течението на вира е имало развъдници за риба, идея за инвеститор....

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100678.jpg
Прегледи:1
Размер:190.0 КБ
ID:5760768

                              В близост се намира "Еко селище - Син вир", колко е Еко....силно въображение.
                              От тук поехме към "Карандила", разположен в природен парк "Сините камъни". Сгреших, че се върнах през: Катунище; Нейково; Раково- патя е отвратителен.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100709.jpg
Прегледи:1
Размер:86.2 КБ
ID:5760770

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100702.jpg
Прегледи:1
Размер:180.0 КБ
ID:5760771

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100705.jpg
Прегледи:1
Размер:133.4 КБ
ID:5760772

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100709.jpg
Прегледи:1
Размер:86.2 КБ
ID:5760770

                              Следващата ни спирка бе гр. Сливен (приятно подредена и чиста централна част):

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100719.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5760773

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100721.jpg
Прегледи:1
Размер:79.1 КБ
ID:5760774
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X