Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със охладителна система на Kia Sportaje

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем със охладителна система на Kia Sportaje

    Имам един въпрос.На каква температура на двигателя,сработва виското
    на киа спортаж 2,0тди?Някой има ли,такава информация?
    Благодаря!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #32
      От: Проблем със охладителна система на Kia Sportaje

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      ама Кольо............
      Ей, зорлем ме вкара в тази тема... Ма като си ме вкарал-да се изокам:
      Ако водната помпа се върти от ангренажния ремък-задължително се сменя заедно със сяната на ремъка. Е, аздължително, задължително, колко да е задължително... Само, ако искаме да сме сигурни в двигателя. Инак една помпа може и шест ремъка да изкара.

      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
      Имам един въпрос.На каква температура на двигателя,сработва виското
      на киа спортаж 2,0тди?Някой има ли,такава информация?
      Благодаря!
      Бат Гоше, то няма рязка граница. Термостатите започват да отварят и започват да затварят при някаква температура, като напълно отворено и напълно затворено положение има толеранс от 10-15 градуса.
      Същото е и с виското, даже там е още по-плавно задействането.

      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: Проблем със охладителна система на Kia Sportaje

        Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
        Е добре де, то по твоята логика, дай като стане нещо с охладителната система, да се сменя всичко наред, щото евентуааааално може някъде, нещо да се случва..
        Нали си има индикатор на таблото, който показва все нещо, нали може да се закачи за компютър и да покаже реални данни..
        От един термостат сменяме водни помпи, датчици, радиатори, тръби, разширителни съдове..
        Не съм съгласен..
        Не, казах просто, че ако термостата не е сменян от текущия собственик е добре да се смени, щото не се знае на колко лета е. Аз примерно от моята извадих оригиналния 17 годишен, който видимо не затваряше добре, ама на работеща кола не се разбира.

        Ако киата е преди тези с обд, а повечето са ше се видят живи данни ама друг път. Датчика на таблото не показва реално при тия коли и това е обсъждано многократно. Освен ако няма друг датчик в охладителната система няма как да е сигурно. И дори така да е, пак не се знае дали отваря до края.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #34
          От: Проблем със охладителна система на Kia Sportaje

          Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
          Радиатора има два кръга.. Термостата в затворено положение върти охладителната течност само в единия кръг, в повечето случай горния маркуч на радиатора, маркучите на парното, газов изпарител(ако има)..
          При студен мотор, единият от маркучите на радиатора трябва да е топъл а другия студен.. Това означава, че термостата не е отворил за да завърти двата кръга.. Това с цел достигане по-бързо на оптимална температура на охладителя и по-добра работа на мотор, по-бързо стопляне на парното( през зимата ).. И така.. В момента, в който достигне 85-87-90 градуса охладителя ( това според различните термостати), би трябвало самия термостат да отвори и да завърти антифриза през втория кръг на радиатора.. И така.. Палиш - даваш газ - пипаш маркучите - единия топъл, другия студен.. Като стигне оптимални градуси, не стопли ли другия маркуч, значи, че термостата не отваря.. А в другия случай - палиш, газ да загрее - всички маркучи с еднаква температура, парно слабо - термостата е постоянно отворил и върти двата кръга.. При първия вариант може да прегрееш мотора през лятото, при втория вариант няма да имаш парно и автомобила ще гори повече гориво..
          Имах едно Дукато - първия ми бус(първия ми автомобил въобще). Грееше. По твоят начин на проверка, термостата работеше.
          Много капацитети ми казваха, че трябва да сменям гарнитура глава, спукан блок, водни помпи, виско(беше с ел. перка) ...
          Карах го така една година. Най-накрая му смених термостата и всичко се оправи.
          Започне ли един автомобил да грее първо се сменя термостат - най-безболезнено и лесно е.
          RAV 4
          F650GS

          Коментар


          • #35
            От: Проблем със охладителна система на Kia Sportaje

            Аз имах случай, в който смених три термостата в магазина е чак четвъртия проработи. Слагаш нов и няма проблем, докато не поработи половин час. На другите три ги варих в канче по няколко пъти за да видя дали отварят всеки път първите три отвориха само по един път и си останаха така. Чак четвъртия на пет загрявания си отваряше и затваряше. Вече 10 к. нямама ядове. Сега си поръчах двоен термостат, другата седмица ще ми дойде и ще го сменя.

            Коментар


            • #36
              От: Проблем със охладителна система на Kia Sportaje

              Двойния е доволна работа. Очаквай обаче проблем с гарнитурките в комплекта. Моя имаше 4 и нито една не пасна, сложих от другия термостат, който имам - метална.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #37
                От: Проблем със охладителна система на Kia Sportaje

                Първоначално публикуван от gagata1 Преглед на мнение
                Колеги помагайте!Смених водна помпа на скоро,капачката на радиатора,не съм сменял термостата само,антифриза е нов.Когато я зоря и я гъся но почва да бълбука в разширителния съд.Имам два уреда за температурата и показвата 85-90°.Системата е отворена на какво според вас може да се дължи това,нормално ли е?Или колата е загряла.
                Ако си сигурен в новата капачка и температурата,а тя както пишеш е в нормите,нещата клонят към сваляне на глава....!
                Преди да сториш това ти препоръчвам още една смяна на капачката с нова,читава и проверка с палене на студен мотор.
                При това,ако имаш проблем с гарнитурата или главата маркучите стават на "камък" още 10-15 сек. след стартирането,нещо което категорично отсъства при изправен двигател.


                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем със охладителна система на Kia Sportaje

                  [QUOTE=Янко Желязков;3188120]Ако си сигурен в новата капачка и температурата,а тя както пишеш е в нормите,нещата клонят към сваляне на глава....!
                  Преди да сториш това ти препоръчвам още една смяна на капачката с нова,читава и проверка с палене на студен мотор.
                  При това,ако имаш проблем с гарнитурата или главата маркучите стават на "камък" още 10-15 сек. след стартирането,нещо което категорично отсъства при изправен двигател.

                  Така е, аз минах по този път. Само да добавя, че при мене не прави маркучите камък, само си губи вода и бълбука като загрее много.Може би пукнато е било малко. Има тест за изгорели газове в охладителната течност (в Пловдив е 10 лв.) и става ясно
                  Kia Sortage wagon 2000 128 h p

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем със охладителна система на Kia Sportaje

                    Мхм

                    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X