Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Samurai

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Don Quijote
    Първоначално публикуван от ДиДжейДавел
    Не знам кой какъв двигател слага на Самурая ама навсякаде по света и в българия имаме пример за слагане на двигател 1.6 от витара и върви супер спорет собствениците им!Веднъж като гледах по дискавари предаването 4x4's born (за името може да ме поправите) даваха за някакви състезатели в англия с самурай!Пак бяха сложили 1.6 двигател и казаха че това дава страшна сила на малкия змей!
    защо да го слагат, той фабрично излиза с двигател 1,6 от Витара
    За това не знам!Но сигорно са били с 1.3 и са сложили този!Пример в България Камен Топалов!Сложи 1.6 и разлика!
    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

    Коментар


    • #17
      Аз по дискавари гледах едно предаване в което купуват коли оправят ги и продават, незнам как се казваше и купиха самурай купиха мостове на които стойките за ресорите бяха върху моста, а не под него, сложиха фланци, високи гуми, боя. Даваха друг самурай от който гледаха и нанего беше сложен двигател от опел 2000 кубика.
      99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
      It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Николай Малинов
        Аз по дискавари гледах едно предаване в което купуват коли оправят ги и продават, незнам как се казваше и купиха самурай купиха мостове на които стойките за ресорите бяха върху моста, а не под него, сложиха фланци, високи гуми, боя. Даваха друг самурай от който гледаха и нанего беше сложен двигател от опел 2000 кубика.
        Аз пък съм забелязъл че тези хора само ги оправят на външен вид и ремонт на прости детайли и това е!Гледах ги веднъж как оправиха едно Пежо 205 GTI 1.6!Само тенекийте оправиха и това онова по интериора!После го продадоха с 1000 лири отгоре и това беше!
        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

        Коментар


        • #19
          Гледах го и аз, винаги са напред с парите, но самурая им влезе доста вътрешно, а последно правиха баги от костенурка, всичко му сложиха ново, даже и шасито щото беше много гнило и накрая го продадоха за 4000 лири, иначе стана страхотно
          99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
          It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

          Коментар


          • #20
            Самурай с 1,6 фабрично не е излизал никога! Поне с такова име де!
            Моделите са 1,0 1,3 и 1,9дизел! 1,6 от витара става прекалено добре, но немисла, че е по добре от 1,6 4А-GE на toyota corolla! Аз неуспях да постигна последните букви който даваха около 40 коня горница, но 90-те коня който имах в байр на здрава настилка се повдигаше предницата при рязко потегляне! В най-големите баири без никакви проблеми съм правил 120! Сега обаче на този акъл на който съм никога небих преправял мотора на самурая! Бих издул 1,0 мотора до толкова, че да постигна повече дори от това което можеше с тойота мотора! С витаровия мотор е много солено на джоба, а вървенето не е по-различно от това с 4а мотор и то чист даже напротив! Пича на който продадох скоростите от 1,0 двигатела ги беше закачил на 1,8 от голф... така че секви комбинации са ми известни, но 1,0 мотора съм го отварял един път! Моя беше на над 500 000 км Лагерите на коленовия вал са по големи от тези на опел 2,0! Като цяло мотора е толкова здраво направен, че няма дотъркване! Единственото от което страдът е прегряване при големи натоварвания идващи от малкия радиятор! Моя беше прегряван неколкократно, дори аз самия съм го прегрявал, но засметка на това вървече страшно много! Дори си мисла че един от тук пишещите във форума, но за съжаоление незнам кой, го купи този двигател и беше откъснал каре с него! Говореше че вървял за страх! Със 1,6 разлика в ходенето нямаше, защото то няма накаде повече, но за сметка на това мощността в преодуляване на препядствия беше забележителна...
            4ао
            Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

            Коментар


            • #21
              [quote="DINI"]Самурай с 1,6 фабрично не е излизал никога! Поне с такова име де!
              Прав си, грешката е моя... не е произвеждан Самураи с двигател 1.6
              БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
              (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

              Коментар


              • #22
                Самурая е много добър за лов с всичките за и против
                В случая тръгни от това в какъв район ще го използваш
                Ако е за равнината,Лудогорието например е малък
                В планина и гора е незаменим,за други по специфични
                похвати не казвам щото.........
                А климатика просто е без значение за дейността
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #23
                  Samurai SJ413-1986 г.

                  Първоначално публикуван от DINI
                  Самурай с 1,6 фабрично не е излизал никога! Поне с такова име де!
                  Моделите са 1,0 1,3 и 1,9дизел! 1,6 от витара става прекалено добре, но немисла, че е по добре от 1,6 4А-GE на toyota corolla! Аз неуспях да постигна последните букви който даваха около 40 коня горница, но 90-те коня който имах в байр на здрава настилка се повдигаше предницата при рязко потегляне! В най-големите баири без никакви проблеми съм правил 120! Сега обаче на този акъл на който съм никога небих преправял мотора на самурая! Бих издул 1,0 мотора до толкова, че да постигна повече дори от това което можеше с тойота мотора! С витаровия мотор е много солено на джоба, а вървенето не е по-различно от това с 4а мотор и то чист даже напротив! Пича на който продадох скоростите от 1,0 двигатела ги беше закачил на 1,8 от голф... така че секви комбинации са ми известни, но 1,0 мотора съм го отварял един път! Моя беше на над 500 000 км Лагерите на коленовия вал са по големи от тези на опел 2,0! Като цяло мотора е толкова здраво направен, че няма дотъркване! Единственото от което страдът е прегряване при големи натоварвания идващи от малкия радиятор! Моя беше прегряван неколкократно, дори аз самия съм го прегрявал, но засметка на това вървече страшно много! Дори си мисла че един от тук пишещите във форума, но за съжаоление незнам кой, го купи този двигател и беше откъснал каре с него! Говореше че вървял за страх! Със 1,6 разлика в ходенето нямаше, защото то няма накаде повече, но за сметка на това мощността в преодуляване на препядствия беше забележителна...
                  4ао
                  Здравей Дини,
                  Цитираш "Бих издул 1,0 мотора до толкова, че да постигна повече дори от това което можеше с тойота мотора! " Какво имаш предвид - мога ли и аз да го направя на моя SJ413 ?
                  Land Rover Discovery 1-300tdi

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от DINI
                    ... 1,6 4А-GE на toyota corolla! ...
                    тоя мотор не е за джип - за пътя ще става, ама е много високооборотен за офроуд - максималнлата мощност е при 6600 а червената зона на 7500 ...
                    вярно е, че и в ниските е доста еластичен ...
                    другия с 90 коня е бил доброто решение ...

                    а от този 1.0 колко ще издуеш? въртящ момент ме интересува ...
                    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                    Коментар


                    • #25
                      ми несъм пресмятал с цифри щото мене ме интересуват фактите! Незнам за съжаление под кой ник се крие човека на когото продадох моя, но самия той може да ме подкрепи, че моя двигател 1,0 вървеше страшно много! В баир (новачене) в посока Ботевград-Враца закачих жигула в долния край на баира! В най-горния излезе със 60 км! След това на Мездра в баира пак в посока Враца влизам с 80 и излизам с 80! Теглил съм кола от Варна на колесар (една тойота) 110 спокойно съм потдържал даже на човек от пишещите по форумите(не тук) беше тойотата! Никога неми е липсвала мощност за ускорение, но имах проблеми с охлаждането и с старостта на мотора! Попринцип 1.0 двигатела е с еднокамерен карбуратор, който му взема част от мощността! Ако се замени с нещо по сериозно ще върви много повече и няма да има лага на старта който в преспи е унищожаващ! + това такъв двигател се държи във високи обороти за да постигнеш максимума във проходимост и мощност!
                      За бързооборотния мотор на тойота несъм сагласен че са излишни оборотите, та дори смятам, че това е тъпо исказване! Самурая предимно работи с обороти! Това не е нито уас нито мерцедес Г класа... Самия 1,0 1,3 работат средно около 5000 оборота затова и се износват доста бързо, но за сметка на това пък са и направени много здраво и компенсират!
                      Издуването което имах впредвид не е такова дето си мислисте! Всмисъл аз щях да смена бутала, да разширя сгъстяването и да сложа турбина! Естествено и храненето щеше да е съвършено различно, а от там и живота по-кратък , но мен това неме интерсува особено!
                      Най-малкото дето може да се направи е да се сгъсти камерата и да се смени карбуратора!
                      4ао
                      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                      Коментар


                      • #26
                        А пропуснах да кажа че разликата между 4А и 4A-GE е само в главата- блоковете са еднакви! Дори скоростите който аз сложих бяха най-големия дефицит и са от 4A-GE със задно предаване 5 степенни до 180hp! А двигатела беше от кола с предно! Та всичко е взаимозаменяемо... Лошото е, че скоростите са голям дефицит поради малкото бройки със задно вкарани ваобще в България! Те даже тия дето ги имат се знаят...
                        4ao
                        Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                        Коментар


                        • #27
                          на мероприятието в Шумен имаше едно Старозагорско самурайче , което вървеше като бясно ! някой знае ли с какъв двигател е ?
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #28
                            ето го този моя! На снимката вече беше със тойота мотора! Отзад над гумата дето се вижда една зашплентена гайка - това е промяната в посоката на амортисьора, та дори е от самолет този! Новия собственик ги махна щото много друсало... той иска хем да е здраво хем комфортно ...
                            http://djipa.hit.bg/nas%20017.jpg
                            известен беше във Враца докато го пилотирах! Често ме спираха да ми прават забележки... шум, бързина, катерене на бордюри по 40 см
                            4ао
                            Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                            Коментар


                            • #29
                              все още го карам Дини,събирам и един друг,а на онзи сам мотора е от сузуки суифт,но мисля-1.6 16v
                              Сузуки Самурай-старт от скрапа
                              0885192667

                              Коментар


                              • #30
                                Николай Малинов написа:
                                Аз по дискавари гледах едно предаване в което купуват коли оправят ги и продават, незнам как се казваше и купиха самурай купиха мостове на които стойките за ресорите бяха върху моста, а не под него, сложиха фланци, високи гуми, боя. Даваха друг самурай от който гледаха и нанего беше сложен двигател от опел 2000 кубика
                                предаването се казваше"да прдадеш колата си"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X