Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

    Здравейте колеги, пак съм с ТЛК, старата любов ръжда не хваща, особено ако е от Италия ))
    Взех я от Флоренция 2005г без никаква ръжда на реални 370к км и много ме радва.
    Идеята ми е да остане в сток вид да бъде за преходи и лек офроуд.
    Възнамерявам да запазя заводсткото окачване, тъй като според мен е достатъчно здраво и в добро състояние.
    Мисля да сложа само едни по-големи гуми и лебедка.
    Тук идва и моето чудене. Дойде с нови зимни гуми Bridgestone 265/65/18 с ДОТ 22/2016 и мисля да ги запазя за зимата или да ги подаря на някой, но не искам да ги съсипвам лятото.
    Сега искам да взема здрави А/Т гуми, които да не правят много шум по асфалт.
    Насочил съм се към следнита варианти:
    1. BF Goodrich All Terrain 275/70 R18
    2. TOYO OPEN COUNTRY A/T+ 275/70/18

    Търсих и размер 265/75/18, но никъде не намирам.

    Чудя се кой максималлно висок размер ще влезе при сток окчаване. Не държа гумите да са много широки, но искам да са високи.
    Също се чудя дали няма смисъл да взема джанти 16'или 17'и тях да обуя с въпросните А/Т?
    Какво бихте ми препоръчали?
    Ето малко снимки:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1892.JPG
Прегледи:1
Размер:547.5 КБ
ID:6136331Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1890.JPG
Прегледи:1
Размер:350.9 КБ
ID:6136332

    Така бих искал да изглежда с новите гуми.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagejpeg3.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:6136333Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagejpeg.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:6136330
    Последно редактирано от TLC14; 23-07-17, 06:58.

  • #2
    От: ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

    Много лачена, честито, и много без аварийни километри.

    Коментар


    • #3
      От: ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

      Много километри пожелавам!
      При мен в склада има 17ки ЕТ-20 и желязна броня. При интерес, мога да изпратя и снимки. При интерес по-добре направо по телефона, че рядко влизам във форума.
      Йордан тел 0878 706 714
      Поздрави
      0878 706 714

      WWW.OFFROADMASHINI.COM

      Коментар


      • #4
        От: ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

        Честито за придобивката. Стойката от първата wanna-be снимка без лифт не става. Аз бих карал тази кола с щатния размер.

        Коментар


        • #5
          От: ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

          Честито!

          Ако шума на асфалт е важен критерий по-добре да не е Гудрич гумата, той си е шумен от личен опит го казвам. Wrangler SA/AT+ е най-тихата АТ гума в моя личен опит отново. Може да ги загледаш.

          Коментар


          • #6
            От: ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

            За първата wanna-be и аз имам подозрение, че е с лифт.
            Обмислям да сложа шумоизолация на купето. Моторът бучи доста при висока скорост на магистрала.
            Къде да отида за шумоизолация?
            започвам и аз да обмислям да си остана на щатния размер и да не утежнявам колата излишно с големи гуми. Мисля, че всяка по-висока гума ще я направи още по-мудна на старт. Пък тя и заводски си е направена достатъчно проходима.
            Липсва ми блокаж на задния диф. Дали ще се намери някой свален от друга стотица?



            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Честито за придобивката. Стойката от първата wanna-be снимка без лифт не става. Аз бих карал тази кола с щатния размер.
            Последно редактирано от TLC14; 23-07-17, 23:53.

            Коментар


            • #7
              От: ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

              Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
              Честито!

              Ако шума на асфалт е важен критерий по-добре да не е Гудрич гумата, той си е шумен от личен опит го казвам. Wrangler SA/AT+ е най-тихата АТ гума в моя личен опит отново. Може да ги загледаш.
              Добре. Ще ги видя.
              Дайте съвет. От къде пазарувате такива гуми. Кой има на склад?

              Коментар


              • #8
                От: ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

                Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                Добре. Ще ги видя.
                Дайте съвет. От къде пазарувате такива гуми. Кой има на склад?
                Автогуми.бг и Диана ги имаха. Сигурно и другаде ще има. Те са доста масови.

                Коментар


                • #9
                  От: ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

                  Умни хора са казали: за джип в гората - повече гума, помалко джанта!

                  Та търси 16ки, то и гумите за тях са доста по-ефтини.

                  Аз съм с БФГ АТ и не бих търсил други. Карам ги целогодишно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

                    Здравейте, моля за съвет кой може да направи такова произведение на изкуството от моята 100-ца?

                    http://forum.adv-bulgaria.com/forum/...86%D0%B8%D1%8F

                    Коментар


                    • #11
                      От: ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

                      Незнам защо се получи такова мълчание.
                      Няма ли някой, който може да се заеме с една такава Тойота и да отвори, почисти, обслужи всичко, да сложи изолация и някои подобрения?
                      Не ми се иска да ходя на няколко различни места за всяко нещо.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

                        Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                        Незнам защо се получи такова мълчание.
                        Няма ли някой, който може да се заеме с една такава Тойота и да отвори, почисти, обслужи всичко, да сложи изолация и някои подобрения?
                        Не ми се иска да ходя на няколко различни места за всяко нещо.
                        Ситуацията е - I'd rather play than talk about it.
                        Ако наистина ти се иска да направиш такъв/ подобен проект, а въпроса не е просто за чешене на езици в интернет форум, след което да решиш да/ не/ може би, добра идея е да си направиш един обстоен разговор със самия Венци Петров и брат му - Пламен Петров, стига той/те да имат възможност да ти отделят това време.

                        Ще получиш (безплатно) в порядъци по-добра knowledge base за да решиш - искаш ли и т.н. Решения има за почти всичко. Хора значително по-трудно, но все пак се намират. Всичко останало обаче ще е от теб.

                        Успех!

                        Коментар


                        • #13
                          От: ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=209172

                          Ицо се казва човека , дали ще има време а ти достатъчно пари е друг въпрос
                          088455338две
                          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                          Джамбазов 2010г..

                          Коментар


                          • #14
                            От: ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

                            Яро и Живко, благодаря!
                            Ще се свържа с хората и се надявам да се получат нещата.
                            Тойотата съм я купил с мерак с такава идея и няма да ми бъде основна кола.
                            До момента съм направил абсолютно безкомпромисно обслужване, ремъци, филтри, течности, акумулатори и много други дреболии - всичко сменено с възможно най-хубавото.
                            Смених и поилуоските, защото имаха малък луфт.
                            От тук нататък ми се иска да се направят следните неща:
                            Пълно разглобяване, почистване, преглеждане на всичко и ремонт и смяна, на каквото трябва, слагане на шумоизолация.
                            Отдолу няма никаква ръжда, дори и повърхностна няма, направо е като излязла от завода, някак искам да се обработи отдолу, за да се запази в такова състояние.
                            Окачване, гуми и лебетка.
                            Иска ми се всичко да се прави мераклийски с мисъл и професионализъм, старание и перфектционизъм.

                            П.С.
                            Оказа се на реални 300к километра, а не 370, както бях написал горе. Двигателят е с перфектна компресия и върви много добре.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ТЛК 100 гуми, джанти и други ъпгрейди

                              Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                              ... От тук нататък ми се иска да се направят следните неща:
                              Пълно разглобяване, почистване, преглеждане на всичко и ремонт и смяна, на каквото трябва, слагане на шумоизолация.
                              Отдолу няма никаква ръжда, дори и повърхностна няма, направо е като излязла от завода, някак искам да се обработи отдолу, за да се запази в такова състояние.
                              Окачване, гуми и лебетка.
                              Иска ми се всичко да се прави мераклийски с мисъл и професионализъм, старание и перфектционизъм...
                              Извинявай, вероятно съм се объркал. Това което описваш (би трябвало да) го прави всеки, който иска джипа му да е в кондиция. Разликата между тези стъпки и проекта на Венци е като между Лом и Лондон, надявам се разликите да са доловими за всеки тук. В 13-те години на този форум до момента, колите направени по тези стандарти могат да се изброят поименно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X