Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Вечна" память: къде може?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: „Вечна" память: къде може?

    Вероятно не, защото не може да ти искат пари за това.

    Коментар


    • #32
      От: „Вечна" память: къде може?

      Докторе, никъф доктор не си, да знайш! Докторската работа е да УДЪЛЖАВА времето до момента на гътването. Ти, с тая тема сега, напрао ма замисли сериозно. Директно се почувствах умрял и взех да си мисля, къде искам да съм?
      Иначе, в гробищата, предполагам, си е по- весело. Компания, моабети... пък и опечалените са улеснени. С едно идване, могат да отбият номера и при баби, дядовци, вуйчовци лели... Ако всеки е където му скимнало, кой ще бие три часа път, да му смени китките?
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #33
        От: „Вечна" память: къде може?

        Имам един подозрениЙ че мястото съвпада с локацията на отдавания на "ваканцуващи" апартамент. Греша ли?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #34
          От: „Вечна" память: къде може?

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          С осигуряването на място злачно, място заупокойно, със сигурност няма да ги мотивираш да ти дойдат на гроба.
          Сега е момента, приживе, за тая работа, без никаква гаранция, че като се гътнеш, някой ще се сети за тебе.

          Имам виждане по въпроса - наборче, приятелче, съученик от детската градина, известен специалист по ремонт на АСК, се гътна миналата година. Познаваше го половин България, или повече.
          Приятели - колкото може да броиш, умножено по две.
          Е, замина си.
          Гроба е на пъпа на гробищата - не може да минеш за някой, и да не минеш и покрай него.
          Е - цяла година имаше една голяма кална яма, и килната плоча с името на баща му.
          На годишнината беше изметено, и имаше две пластмасови цветя.

          Така че, Емо, не го взимай толкова навътре - като умреш, не знаеш, че си умрял, и е тежко на другите, а не на теб.
          (продължението на моабета - на живо)
          Така де, след гейм оувър - ор дъ кемъл, ор дъ кемъл драйвър, добре, че има и случаи в които го разбираш и по-рано.

          Живота е мноу интересно нещо !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: „Вечна" память: къде може?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Имам един подозрениЙ че мястото съвпада с локацията на отдавания на "ваканцуващи" апартамент. Греша ли?
            Ако е така, тогава мястото ще да е м/у "Бутамята" и "Липите", ма там пък гробище няма.
            На Липите много ми харесва, а и за 7-8мин. съм до първият магазин за студена бира.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: „Вечна" память: къде може?

              Става въпрос за уредено гробище.

              Иначе това е интересно, дали може извън такова

              Апропо, вкопчването на човек в живота и отхвърлянето на всичко ирационално (смъртта, например) са проблеми на западната цивилизация.
              Последно редактирано от emanuilis; 23-07-17, 21:44.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #37
                От: „Вечна" память: къде може?

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                Става въпрос за уредено гробище.

                Иначе това е интересно, дали може извън такова

                Апропо, вкопчването на човек в живота и отхвърлянето на всичко ирационално (смъртта, например) са проблеми на западната цивилизация.
                Не може, разбира се.
                Виж Наредба № 2 на МЗ от 21.04.2011г . за здравните изисквания към гробищни паркове (гробища) и погребването и пренасянето на покойници
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #38
                  От: „Вечна" память: къде може?

                  Сигурно е от жегите..., появата на темата... Един дедо едно време ,,викаше'' - като умра, и на оная ми работа дрЪва да цАпите - все тая!
                  Важното е к'во си ,,сътворил'' преживе!

                  Коментар


                  • #39
                    От: „Вечна" память: къде може?

                    Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                    Сигурно е от жегите..., появата на темата...
                    Бе, то не е лошо да вземеш предварителни мерки, за да не изненадаш неприятно наследниците си. Всички старци, по моЙ наблюдениЙ, си събират пари за собственото си погребение. Верно, че излиза като минимум хилядарка.
                    Но-о-о-о, както писах по горе (и не ми бе отговорено), съзирам тук скрита реклама на "апарт-хотела". Толкова е готино мястото, видиш ли, че дори ти се иска да те погребат някой ден там.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #40
                      От: „Вечна" память: къде може?

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      И аз мисля като теб, но недей в тая посока, че ся ше се влключат и едни други, и ше се оплеска темата.

                      Много ми е интересно доктора какво е измислил, но той ше си каже когато и колкото прецени.
                      ... иии, излезе духа от бутилката ...

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Бе, то не е лошо да вземеш предварителни мерки, за да не изненадаш неприятно наследниците си. Всички старци, по моЙ наблюдениЙ, си събират пари за собственото си погребение. Верно, че излиза като минимум хилядарка.
                      Но-о-о-о, както писах по горе (и не ми бе отговорено), съзирам тук скрита реклама на "апарт-хотела". Толкова е готино мястото, видиш ли, че дори ти се иска да те погребат някой ден там.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: „Вечна" память: къде може?

                        Така ще да излезе.

                        Мен лично ме интересува казуса за гробищен парк, далеч от адресната регистрация, приживе.
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #42
                          От: „Вечна" память: къде може?

                          Нямаш никакъв проблем. Отиваш в администрацията на парка, купуваш парцел/и ако има свободни, и остава само увеселителното мероприятие, но организацията му май не те касае за сега, освен ако нямаш планове и за нея де.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #43
                            От: „Вечна" память: къде може?

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Ако е така, тогава мястото ще да е м/у "Бутамята" и "Липите", ма там пък гробище няма.
                            На Липите много ми харесва, а и за 7-8мин. съм до първият магазин за студена бира.
                            Тц, уреденото гробище в Синеморец е с изглед към устието на Велека.
                            На 200 метра си от плажа по права линия надоле.

                            А някой има ли представа какво се случва по големите гробища по време на задушница.
                            На Варненското голямо гробище има опашки от автомобили по 5 километра дълги.
                            Не бих го причинил на наследниците това.....
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #44
                              От: „Вечна" память: къде може?

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Не бих го причинил на наследниците това...
                              Именно.
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • #45
                                От: „Вечна" память: къде може?

                                Даа, казано е - човек и добре да живее, умира.
                                Та, живей добре, с добро да те запомнят и да имат ищах да те навестяват, където и да е

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X