Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

    Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
    Нищо не помага, трябва си разглобяване на двигателя!
    Зависи от причините и момента на установяването им. Принципно да.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

      Първоначално публикуван от angelple75 Преглед на мнение
      Това на снимката е технически спирт.На теб ти трябва газ за осветление.Бабичките едно време му викаха видело
      Ебати каръшката работа, напълних цилиндрите с този спирт. Намерих сега газ за осветление, обаче спирта няма източватне, трябва да го изчакам да се изкапчи...

      Коментар


      • #18
        От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

        Ти така и така трябва да чакаш доста. То и истенското видело/ газ ако изтича бързо, трябва да повториш няколко пъти с межд превъртане ДВГто ръчно.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #19
          От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          Коя е добавката на ХАДО която работи?
          За спечени сегменти. Същата може да се ползва и за почистване на двигателя като се сложи в маслото непосредствено преди да се смени с ново, но се връзва малко скъпо, че трябва повечко според обема.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

            Аз пък се чудя, с какво газта за осветление е по-добра от качествено моторно масло?

            Коментар


            • #21
              От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

              Не съм чел темата,пиша от опит за газта за горене и съживяване на ДВГ мъртъвци.Върши работа.Трябва да постои в цилиндрите ,след това се развърта на ръка ,след това на стартер без свещи на моментно завъртане,маслото се изтака и се сипва ново ниско ресурсно за по-евтино.Развърта се пак без свещи да качи масло,почти задължително е да се свали капака на клапаните и да се види как качва масло там,ако е сухо да се олее вала с масло,затваряне на капака ,монтаж свещи и се правят първите опити за взривяване,като се следи маслото в картера.Ако всичко е наред ,пак смяна на масло с по-качествено.Палили сме доста паяжлясали мотори по тоя начин,първия като чирак на който участвах беше на Форд 500 69 година ,5000 куб.,измъкнахме колата от под една купа със слама за 1500 лв.стари пари на едип приятел с който чиракувахме при баща му .С принудително захранване през карбуратора запали от раз с масло М 10тка и 15 годишен престой.Даже и от старите Волги имаше с успешни стартове и здрави сегменти,независимо от разликата в качеството.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                На първо място-по проникваща е.
                Та може да влезе там където маслото няма да влезе.

                Някъде в някоя стара тема Стефан(оня бе, вездесъщия Стефан) беше писал, че когато той бил ученик, майстор шлосер се познавал по това, че може да изработи конусно кранче за течности, което да задържа газ. Именно заради проникващата му способност.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Аз пък се чудя, с какво газта за осветление е по-добра от качествено моторно масло?
                  Разправят ,че е с по-малка молекула и прониква по-добре.Виждал съм сипани в леглата на клапани бензин и нафта.Нафтата протича а бензина си седи.
                  Ама това е по твоята част де.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                    По принцип така и консервирахме двигатели ,газ в цилиндрите.Когато не се експлоатира ДВГ /МПС от година нагоре.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                      Износени сегменти и или опечени такива от прегряване и кой знае още какво, не газ а ако искате лечебна отвара от Хари Потър да налеете пак няма да спре да харчи масло и да има компресия като хората. Това е за двигатели неработили с години а не за харчещи масло и липсваща компресия.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                        Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
                        ... Това е за двигатели неработили с години а не за харчещи масло и липсваща компресия.
                        Е да де, щото течни сегменти аз още не съм виждал.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                          Вече 2 дена кисне, преливаха газта няколко пъти... Като погледна буталата през отворите на свещите се вижда много черен нагар. Утре ще врътна на стартер да изхвърли каквото може, и ще затварям... Да видим какво ще излезе..

                          Коментар


                          • #28
                            От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                            Здравейте, преди време един колега ми каза, че със газ проверявали за пукнатини във главите на двигателя. Защото влиза във най малките цепнатини , които не са видими.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Е да де, щото течни сегменти аз още не съм виждал.
                              Бардал имат една добавка макси компрешън. Имах честа да разглобя мотор каран с нея. Значи ще го обясня съвсем просто! Навсякъде дето маслото тече бавно имаше тефлоново-парафинов(поне на око) филм с дебелина около 1мм. Между сегментите и под тях също. Признах въпросната добавка за реално действаща! Едвам изчистих след нея.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Почистване на запекли сегменти с газ за горене...

                                На тая процедура руснаците май и викат 'разкоксовка двигателя'.
                                Тестват доста химии ама най-им харесва някаква немска Протек.
                                https://youtu.be/fvGukM-_SvM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X