Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имало едно време: сателитна телевизия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Имало едно време: сателитна телевизия.

    Докторе, предполагам че търсиш всякакъв начин за наистина свободно приемане на безплатни сателитни телевизионни програми а не с незаконни начини, като хакнат приемник, съответните им кодове и т.н., щото ако е второто, не мисля че е за публичното нет пространство да се обсъжда даже изобщо такива варианти....

    Моето мнение е да ползваш Була, плащаш ползваш телевизия, кеф ти икономичен, кеф ти премиум пакет месец за месец, цените им са доволно прилични според пакета им.

    Коментар


    • #47
      От: Имало едно време: сателитна телевизия.

      Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
      Никакъв проблем съм нямал никога с Астра , със 1,30м. чиния , а съм от най югоизтока.
      Да. за най-силните стига.
      Колко програми се хващат?
      Аз имам около 400 телевизионни. без да броим подобни на тези. предлагащи "телефонна любов" - сигурно 30.
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #48
        От: Имало едно време: сателитна телевизия.

        Наскоро приятел, който не живее в България подаряваше щампована алуминиева руска антена с диаметър 180(по памет) заедно с монтажа(от масивен винкел). Условието беше да се свали внимателно от терасата на 4-ти етаж. Някога "ловеше" безупречно АСТРА и други сателити. Май имаше и мотор. При интерес ще попитам, дали е налична още. Блока с терасата са в Пловдив.
        ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
        ...0888 766485...

        Коментар


        • #49
          От: Имало едно време: сателитна телевизия.

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          Докторе, предполагам че търсиш всякакъв начин за наистина свободно приемане на безплатни сателитни телевизионни програми а не с незаконни начини, като хакнат приемник, съответните им кодове и т.н., щото ако е второто, не мисля че е за публичното нет пространство да се обсъжда даже изобщо такива варианти....

          Моето мнение е да ползваш Була, плащаш ползваш телевизия, кеф ти икономичен, кеф ти премиум пакет месец за месец, цените им са доволно прилични според пакета им.
          Човек ако те слуша ще помисли, че има само два варианта - незаконен или монополен.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #50
            От: Имало едно време: сателитна телевизия.

            Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
            Да. за най-силните стига.
            Колко програми се хващат?
            Аз имам около 400 телевизионни. без да броим подобни на тези. предлагащи "телефонна любов" - сигурно 30.
            Не помня , това беше отдавна.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #51
              От: Имало едно време: сателитна телевизия.

              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
              Човек ако те слуша ще помисли, че има само два варианта - незаконен или монополен.
              Ами може и да ти зучи неестествено но мисля че е така.
              Инвестирах 1 час от стара любов и любопитство да прегледам нета -кажи речи нищо не е останало - поне нищо ценностно.
              Хакването е по скоро хоби и начесване на краста някаква отколкото гарантиран начин за гледане на ТВ програми.

              Не знам какви кинти правиш ама ако можеш да си позволиш 15 БГ лев на месец за Булсата - аз те съветвам това да направиш.

              Коментар


              • #52
                От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                Ще се опитам да направя един синтез на сат Тв –макар че от извесно време въобще не съм се занимавал.
                Прегледаи на ЛИНГСАТ кои спътници се приемат в твоето местопложение.а също и какви програми и какво им е съдържанието.
                По идея може да се направи система дето да према всичко което може да се приема ама въпроса е дали има смисъл.
                Давам един пример- Поставям аз една антена в Канада ,на сестра ми ( деиствието се развива преди 10 г по памет),вътре в къщи беше със сат ПЦ карта , може и СкайСтар 2 да беше не помня ама и не e важно.Пускам нещата и излезнаха поне 500 канала-тогава тъкмо бяха разбили Награвижън 2 кодировката и антената беше със 2 конвертора –демек се приемаше от 2 сътника едновремно без да се върти антената.
                След 1 седмица гледане –се оказа че от тия 500 - 460 са пъна плява, субективно погледнато естествено.
                Надявам се да е ясно какво искам да кажа.

                Например за мене смисъл няма да се приемат Х на брои канли ама да дрънкат на арабски ,турски ,да ми продават боклуци цял ден и т.н.
                Следващото – за да гледащ на 2 ТВ и на всяко едно място е леко по сложно от на 1 –в общия случаи ще ти трябват 2 приемника и конвертора/ите трябва да са с вграден свич му се казва.
                Относно хакването на канали – доколкото следя информативно – почти нищо не е останало ценно дето да се хаква елемнтарно.
                Няколко думи за криптирането- когат се приема стрима една част от стрима е точно за криптирането.Съвсем грубо обяснение – горе долу на всяка секунда в приемника пита картата- даи ми код- ако отговора е Ок и всичко пасва –екрана е светъл ,ако не черно.

                Без да навлизам в прекалени детаили –за да се гледат някои да ги нарека стоиностни програми чрез хакване – обикновено трябва приемнк с да речем по специален софтуер.
                Специалното му се изразява в това чв има възможност да пита отдалечен сървър за кодовете и ,демек ключетата дето се искат на горе –долу всяка секунда , не идват от закупена карта а от някяде си по интернет.
                Съответно на юреза ще му трябват някакви познания да сетне и настрои нещата- не кои знае какво ама не е и да натиснеш едно копче и всичко да е ОК.

                След всичко казано по горе –ако формулираш кои спътници и кои програми искаш да приемаш –моля постваи-ще получиш много по насочен съвет каво оборудване ти трябва .
                Ей това е истината и ти успя най точно да обясниш нещата. И аз бях със Скай Стар 2 комп.платка /тунер/ и с ,,Награ,, и още някаква кодировка имаше с , които беше Ок. Ръгахме кодове от интернет и отварях доста заключени обаче в един момент зпочнаха все по често да сменят кодовете и взе да става все по трудно. Усетих се и се отказах , че нямаше смисъл с останалата боза/канали/. Не оправдаваше труда , когато се наложеше нова преинсталация на компа. Инсталиране отново на ,,Прог ДВБ,, или ,,Май Театре,, , плъгини , да не говорим за отначалното сканиране на честотите , въобще стана безмислено.
                По добре Б-л сата ама и те станаха мутри , подписваш едно при договор за пакет , а на другия ден ти режат квото ,си поискат.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #53
                  От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                  А Виваком или пък гледам антени с лого на Мтел? Там как е в момента някой да сподели.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    А Виваком или пък гледам антени с лого на Мтел? Там как е в момента някой да сподели.
                    Каналите са почти еднакви, условията са почти еднакви. Така, че монопол е доста силно казано при сат операторите...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                      Добре, нека бъде картел.
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #56
                        От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        Добре, нека бъде картел.
                        Хе хе, че то кое не е къртел в БГ?
                        Ако ми кажеш, че успяваш да го заобиколиш по някакъв начин много ще ме изненадаш...
                        В момента тече убиването на дребния бизнес и ще останат само големите вериги. Тогава картела ще е пълен. Ама това е за една друга тема....

                        Коментар


                        • #57
                          От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                          Сателитна телевизия
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #58
                            От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                            Сателитна телевизия
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=219864

                            Коментар


                            • #59
                              От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                              Ами аз докато бях в Немско ( до края на юли 2011) правех следното- купувах си карта на Булсат и гледах- плащах за 1 г -те даваха 2 месеца гювеч и така ставха 14 месеца.
                              Даже бях понакупил поне 10 карти за разни колеги дето гледаха футбол- в немско платения пакет които показваше бундеслигата и тук таме някои друг мач беше около 50-60 евра на месец ама първо трябва да си купиш основен пакет за около 30 .
                              Булсатския -12 х 15 =180/2 = 80 евра за година(14месеца) си беше чиста далавера.

                              Аз бях близо до Карлсруе в неско-в началото като пристигнах и се установих (2001) си купих някав много модерен дигитален преминк,сковах си смарт карта с процесор и еепром и т.н имах всичко дет ми трябва да се занимавам с хакване.
                              Отваряха се около над 1000 платени канала само от Астра на 19 градуса - пак като отсееш плявата -оставаха 40-50 макс-като да кажем от испанския пакет говорат испански,френския -на френски и т.н.
                              2005 по памет вече имах 85 см антена с мотор -приемаше се всичко от 50 градуса изток до 15 градуса на запад-горе в орбита спътниците по идея би трябвало да са на по 3 градуса отстояние ама в последно време ги гъчкат....
                              Даже и при това положение - нищо забележително -повече беше тръпката да се ходи по форуми , да се следи кое как и с какв емулатор се гледа и т.н
                              С няколко думи- ами тва дето е свободно ( масово се ползва съкрашението FTA- Free To Air) е пълен амбалаж по простата причина че е фрашкано с реклами....... може би само тука в Америката има повече реклами ама на немския ФТА на Астра е така, приемах и FreeSat от 28 градуса Астра - пакета е ФТА за Англия ( просто петното дето облъчват е малко ама аз дето бях 98% от времето беше ОК) пак реклами и т.н
                              Та само исках да споделя опит а не да агитирам за това или онова.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                                Офертата от пост 48 е валидна. Паметта ме е подвела с диаметъра 240 е и демонтирането и свалянето от 4-ти етаж е възможно само с въжета. Масивна стойка и мотор... Как се променя света.
                                ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
                                ...0888 766485...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X