Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имало едно време: сателитна телевизия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Имало едно време: сателитна телевизия.

    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
    Тази посока се явява подветрена за мен, устройва ме
    Ако се плашиш от силния южен вятър (лудос) то е напразно.Проблеми с този диаметър 1,30м.съм нямал , а антената ми е ниско 1,50м.от земята е понякога до колкото си спомням се разтрептяваше от вибрации.В момента още си стои непокътната само пластмасовата стойка за конвертора е прегоряла на парчета.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #32
      От: Имало едно време: сателитна телевизия.

      Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
      Имаш ли интернет на мястото.?
      Не и „кабелен".
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #33
        От: Имало едно време: сателитна телевизия.

        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
        Да, мисля че конвертори с четири изхода се монтират и от монополните доставчици.

        Размерът на използваната от теб антена е доста голям. При мен на село духат мн. силни ветрове, понякога...

        Кой сателит излъчва максимален брой западно-европейски и български програми

        VH1 Classic има ли го, или евентуално негов аналог
        Западноевропейски - Астра.
        Българските. понеже не ме вълнуват. не знам на кой спътник са. но не е Астра. което прави трудно съчетаването.
        По всяка вероятност. този. който си е направил труда да ги качи на спътник. ги е кодирал. което за мен е смехотворно. понеже не струват "пет пари".
        Да. 2.4м. е доста. но осигуряват повече програми и стабилно приемане при по-лошо време.
        Допускам. че всяка сателитна антена е като магнит за малцинствата. било то заради материала или за украшение на коптора.
        VH 1 Classic нямам. сигурно е кодиран.
        Астра има и поне 200 радиопредавателя от много високо качество - музика всякаква.

        Поздрави!
        Life is too short to drive dull cars!

        Fight global warming !
        ... turn on your A/С !

        Коментар


        • #34
          От: Имало едно време: сателитна телевизия.

          1.3 - 1.8м антена ще е достатъчна, но щом искаш премиум канали (VH1) по добре се насочи към платените услуги - Булсатком, ВИВА, Мтел, а защо не и кабеларка.,Ако ще ти трябва за повече от един телевизор за "обекта", иначе за всеки телевизор отделен конвертор + ресивър и в крайна сметка ще имаш каналите които ги имаш и ефирно. По принцип ако спътниците са близки може с 2 конвертира на една чиния да хващаш различни канали... Всъщност на колко Телевизота искаш да пускаш ТВ?

          Коментар


          • #35
            От: Имало едно време: сателитна телевизия.

            Два, евентуално.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #36
              От: Имало едно време: сателитна телевизия.

              Чак сега вдянах. че темата има връзка с другата. за мезонета ...
              За югоизточна България написаното от мен за спътник Астра не е в пълна сила.
              Доколкото съм информиран там силата на сигнала е доста по-малка - почти навън от "петното" на обхвата.
              Предложението за сезонен абонамент от колегата - ползваш-плащаш е най-разумно.
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар


              • #37
                От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                Има вариант със сателитен приемник "разкодиран" , на който му трябва интернет за да си сваля новите кодове при смяна. Но най-изгодно ще ти е булсата и подобни.
                088455338две
                "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                Джамбазов 2010г..

                Коментар


                • #38
                  От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                  Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                  Чак сега вдянах. че темата има връзка с другата. за мезонета ...
                  За югоизточна България написаното от мен за спътник Астра не е в пълна сила.
                  Доколкото съм информиран там силата на сигнала е доста по-малка - почти навън от "петното" на обхвата.
                  Предложението за сезонен абонамент от колегата - ползваш-плащаш е най-разумно.
                  Никакъв проблем съм нямал никога с Астра , със 1,30м. чиния , а съм от най югоизтока.
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                    С всичките астри ли нямаш проблем?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                      Ефирните поне 11 канала нашенски не те ли интересуват?
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        С всичките астри ли нямаш проблем?
                        Лошото е , че минаха години и вече не си спомням с коя точно нямах проблем. Сори , че не мога да си намеря тетрадките с архивите за дъгата със спътниците и честотите от преди 10 ина и кусур години.
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Да, и не само тях.
                          Ще се опитам да направя един синтез на сат Тв –макар че от извесно време въобще не съм се занимавал.
                          Прегледаи на ЛИНГСАТ кои спътници се приемат в твоето местопложение.а също и какви програми и какво им е съдържанието.
                          По идея може да се направи система дето да према всичко което може да се приема ама въпроса е дали има смисъл.
                          Давам един пример- Поставям аз една антена в Канада ,на сестра ми ( деиствието се развива преди 10 г по памет),вътре в къщи беше със сат ПЦ карта , може и СкайСтар 2 да беше не помня ама и не e важно.Пускам нещата и излезнаха поне 500 канала-тогава тъкмо бяха разбили Награвижън 2 кодировката и антената беше със 2 конвертора –демек се приемаше от 2 сътника едновремно без да се върти антената.
                          След 1 седмица гледане –се оказа че от тия 500 - 460 са пъна плява, субективно погледнато естествено.
                          Надявам се да е ясно какво искам да кажа.

                          Например за мене смисъл няма да се приемат Х на брои канли ама да дрънкат на арабски ,турски ,да ми продават боклуци цял ден и т.н.
                          Следващото – за да гледащ на 2 ТВ и на всяко едно място е леко по сложно от на 1 –в общия случаи ще ти трябват 2 приемника и конвертора/ите трябва да са с вграден свич му се казва.
                          Относно хакването на канали – доколкото следя информативно – почти нищо не е останало ценно дето да се хаква елемнтарно.
                          Няколко думи за криптирането- когат се приема стрима една част от стрима е точно за криптирането.Съвсем грубо обяснение – горе долу на всяка секунда в приемника пита картата- даи ми код- ако отговора е Ок и всичко пасва –екрана е светъл ,ако не черно.

                          Без да навлизам в прекалени детаили –за да се гледат някои да ги нарека стоиностни програми чрез хакване – обикновено трябва приемнк с да речем по специален софтуер.
                          Специалното му се изразява в това чв има възможност да пита отдалечен сървър за кодовете и ,демек ключетата дето се искат на горе –долу всяка секунда , не идват от закупена карта а от някяде си по интернет.
                          Съответно на юреза ще му трябват някакви познания да сетне и настрои нещата- не кои знае какво ама не е и да натиснеш едно копче и всичко да е ОК.

                          След всичко казано по горе –ако формулираш кои спътници и кои програми искаш да приемаш –моля постваи-ще получиш много по насочен съвет каво оборудване ти трябва .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                            Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                            След всичко казано по горе – ако формулираш кои спътници и кои програми искаш да приемаш – моля постваи - ще получиш много по насочен съвет каво оборудване ти трябва.
                            Максимално-възможен брой Западноевропейски и български. За предпочитане са музикални, образователни и детски канали. Безплатни.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #44
                              От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                              Максимално-възможен брой Западноевропейски и български. За предпочитане са музикални, образователни и детски канали. Безплатни.
                              Изглеждаш разумен човек. Как си представяш, че читав канал ще оцелее и да е безплатен? Имаше времена, когато сравнително лесно и евтино можеше да се гледа огромно количество качествени (разбирай платени) канали от Италия, Холандия, Германия и Великобритания. Лесна работа, 1-2 антени с мултифийд + дайсек, или мотор, дриймбокс, шерване на карта, "договор" с т.н. шейх или руски сървър и небето е твое.

                              Не мисля, че е лесно или въобще възможно в наши дни. Аз читав канал fta (постоянно безплатен) канал не съм виждал. Има(ше) читави радиа.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                                Темата се казва „Имало едно време". Именно заради това.

                                Въпросът е дали и какво е останало.

                                До момента само един колега сподели лично мнение, актуално.

                                Има ли други, които ползват активно това „око и ухо" към света"
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X