Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имало едно време: сателитна телевизия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Имало едно време: сателитна телевизия.

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Именно предвид зададените въпроси тези места не са много подходящи, щото emanuilis ще бъде бързо нахокан и наподиграван и ще му бъде обяснено колко е тъп.
    Както и в този форум се случва.

    Никой мисля не е отменил четенето преди питането .

    T
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

    Коментар


    • #17
      От: Имало едно време: сателитна телевизия.

      Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
      Всичко си функционира. както от първия ден.
      "Астра" има стотици канали - основно немски. като двата пакета държавни ARD. ZDF са HD .
      BBC-News. Servus tv - full HD/последния е австрийски на Red Bull/.
      На английски и френски са само по няколко.
      Аз гледам с антена 2.4м.
      Долната граница на размера е около1.8м.
      Средна ръка приемник HD. без декодер е около 70 лв.
      Скромното изискване е ... владеене на чужди езици .
      Винаги има какво да се гледа. много и интересна документалистика. 8-9 новинарски канала. най-новите сериали/и най-тъпите и старите. като "Доктор Куин -лечителката"/. всичко.
      Нашите телевизии. могат да се гледат с терестриална антена свободно. ако човек е любител на турски и индийски сериали/при запек - "Малката булка" - прави чусеса!/.

      Поздрави!

      Апропо. има т.нар. "Twin" конвертори с два изхода. мисля има и с четири.
      Да, мисля че конвертори с четири изхода се монтират и от монополните доставчици.

      Размерът на използваната от теб антена е доста голям. При мен на село духат мн. силни ветрове, понякога...

      Кой сателит излъчва максимален брой западно-европейски и български програми

      VH1 Classic има ли го, или евентуално негов аналог
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #18
        От: Имало едно време: сателитна телевизия.

        Кое е това село?

        Коментар


        • #19
          От: Имало едно време: сателитна телевизия.

          Малко вехт опит:

          Нито си първият, нито ще си последният, който се опитва да [подходяща поговорка по избор].

          Малко теория: Вдигането на един сателит струва $300+ милиона и има живот ~15 години, като през това време наземните разходи за поддъръжка, излъчване и права си текат. Всичката тази сметка трудно ще се покрие излезе, ако нормален човек успее да се нагласи само с FTA (безплатни, некодирани) канали.

          Отделно гадовете направиха транспондерите да излъчват в доста ограничен район, примерно ето ти класически пример:

          http://sattvinfo.net/beam.php?b=astra28&lang=en

          Това примерно, означава, че ако си харесаш нещо fta отAstra 2E Europe Ku-band beam ще трябва да се пробваш в западна България с нещо от 2 метра нагоре със съмнителен успех. За останалите биймове просто забрави.

          Монтирането и подръжката големи антени е скъпо удоволствие за да приемаш fta канали. Бързо търсене показа, че една нова антена 1.5 метра струва над 500 лева без монтаж и без разни дреболии като конвертор и стойка.

          Съвсем теоретично при операторите можеш да получиш услугата сат. телевизия на цени от 100 лв./година + първоначални 100-150.

          Коментар


          • #20
            От: Имало едно време: сателитна телевизия.

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Съвсем теоретично при операторите ....... + първоначални 100-150.
            Напоследък не съм се интересувал, но преди време като работих с БСК нямаше и първоначални такси ( или поне бяха едноцифрени ).

            Коментар


            • #21
              От: Имало едно време: сателитна телевизия.

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Монтирането и подръжката големи антени е скъпо удоволствие за да приемаш fta канали. Бързо търсене показа, че една нова антена 1.5 метра струва над 500 лева без монтаж и без разни дреболии като конвертор и стойка.
              Е, понамали малко. Намират се и за по 200лв. барабар с ДДС-тo.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                Напоследък не съм се интересувал, но преди време като работих с БСК нямаше и първоначални такси ( или поне бяха едноцифрени ).
                Едноцифрените начални такси си носят срочен договор, който на мен категорично не ми е изгоден.


                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Е, понамали малко. Намират се и за по 200лв. барабар с ДДС-тo.
                Наистина имало. Аз набързо намерих само 1 и на промоция за 522 лв. или нещо подобно. Сат. оборудване не съм пазарувал от 10-на години и съм позабравил играчите на пазара.

                Коментар


                • #23
                  От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  Кое е това село?
                  „СейнтМориц", в Юго-Източна България.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #24
                    От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                    Докторе, предполагам за курортния апартамент? Моя в северозападна България съм го оборудвал с Булсатком... Единствените, които предлагаха схема 'плащаш-получаваш, неплащаш - не получаваш'...
                    Т.е. платих предварително към 120-150лв, в което ми бе включена техниката и около 18 месеца таксите (имаше някаква промоция), след което плащам само когато съм там - активира се за около 2 часа след заплащането...
                    Антенката - мъничка. На тази схема работя вече около 10 години... Да, сега въведоха някаква такса 'включване' около 3лв ако не си плащал известен период, ама това са детайли/дреболии... Таксата е за месец...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      „СейнтМориц", в Юго-Източна България.
                      Докторе ти си бил до мен бре......Преди години се занимавах яко със сателитна телевизия , но вече позабравих някой неща относно на кой спътник какво дават. Мога да ти кажа , че аз ловях по цялата дъга и доях доста неща от всички спътници с чиния 1,30м. диаметър и с един конвертор. Тунера ми е Sky Star 2 и е предвиден за слот в компютър. С него съм разкодирал доста заключени канали , като за целта тогава се снабдявеах с доста кодове от разни места , който се поставят в папка в самата програма /видеоплейьр/. Ако искаш антената ми още стои и ми е излишна /тунера също/ , обади се да ти я дам. Тук за нашия край този диаметър ще ти е предостатъчен.
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                        Благодаря Има ли подходящ спътник в посока ЮгоИзток
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #27
                          От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                          Чак за югоизток не знам , но между югоизток и юг е Helas sat 2 , където се излъчва и Булсатком. За другите трябва да разровя архивите ми.
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                            То скоро може да пуснат и новия спътник май на чист юг - не е добре да се бърза в момента
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                              Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                              Чак за югоизток не знам , но между югоизток и юг е Helas sat 2 , където се излъчва и Булсатком. За другите трябва да разровя архивите ми.
                              Тази посока се явява подветрена за мен, устройва ме
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • #30
                                От: Имало едно време: сателитна телевизия.

                                Имаш ли интернет на мястото.?
                                088455338две
                                "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                                Джамбазов 2010г..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X