Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно бавно каращите

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно бавно каращите

    Предполагам,срещали сте се с такива индивиди/дки/.Безпричинно бавно каране,не говорят по телефона,а просто си карат с 40 плътно до лентата,примерно при ограничение от 60.Събира се колона и никой не изпреварва.Накрая на некой му писва,изпреварва идиота и ако има милиция и го спрат-виновен,а ако не дай си боже стане птп-пак виновен.Въпроса ми е,аджеба:Кво праим с прекалено бавно каращите,без значение дали е мома,пенсионер или начинаещ.Става въпрос за най-големото село-София. Пиша това,щото всекидневно се сбъсквам с подобни ситуации и ми е писнало от такива ама яко.Телефонистите са друга бира,ама на тях им намерих лекарство.Изпреварвам го,оставям 10-15м. и рипам реезко на кучките за секунда,колкото да свирнат гумите.Вервайте ми,виждал съм в огледалата как си хвърлят телефоните през прозореца в паниката.Сигурно ако бяхме нормални хора в нормална държава и с нормална полиция,а не милиция нямяше дя пиша това ама....

  • #2
    От: Относно бавно каращите

    Нама лек Илийка за тази група индивиди. Или поне аз не съм успял да намеря такъв. В последно време се улавям, че стоически стискам зъби и изчаквам до като пътищата ни се разделят.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #3
      От: Относно бавно каращите

      Ами минимално ограничение за скоростта има само на магистралите, кой с колко ще кара по останалите пътища си е негов проблем, макар че както се вижда не е само негов ама .....
      Заобикаляш/изпреварваш безопасно когато може и това е. То и каруци се срещат, те още по-бавно карат
      Е тъпо е че като е близо до ограничението не може да го изпревариш с голяма скорост, че може да има "шумкари" ама ако си следваща кола, едва ли ще е проблем да прескочиш ограничението с 10км/ч докато го задминеш и после да намалиш

      На мен ми се е случвало на междуградско да се влача с 60-70 че примерно децата спят и просто да убия повече време, но пък винаги се съобразявам ако след мен се съберат повече от две коли и отсреща също има повече трафик, да ускоря, пък на подходящ участък пак намалям и ме подминават
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #4
        От: Относно бавно каращите

        В лявата на магистралата скоро един не изпреварваше, а седеше с 70-80

        "Чл. 22. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателна причина с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства.(2) Водач на пътно превозно средство, което се движи с ниска скорост и поради това причинява създаването на колона от пътни превозни средства, трябва да ги пропусне при първа възможност.
        (3) На водача на моторно превозно средство е забранено да се движи с ниска скорост без включени аварийни светлини."
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #5
          От: Относно бавно каращите

          За това лек няма. И не само в България ами в цяла европа е пълно с такива хорица, които си карат с половината на разрешената скорост и създават затруднения и колони и абсолютно нищо не може да се направи. А като им светнеш да се отместят и започва един цирк, мани бегай.
          Subaru Legacy 2.5
          Suzuki GS500 E

          Коментар


          • #6
            От: Относно бавно каращите

            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
            .. ако бяхме нормални хора ....
            А какво ще правиш в Гърция или Испания, там шофьорите в населено място често имат навика да спират и да си говорат дълго ( движейки се в различни посоки разбира се).
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: Относно бавно каращите

              Търпение, търпение и пак търпение. Изпреварване в рамките на ЗДвП и пътните условия. От бавно още никой не е катастрофирал.

              А ако бяхме нормална държава с нормална полиция, тя, полицията, щеше системно да глобява тия дето и изземват функциите. Но засега разчитаме на камери - много помагат.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X