Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на годишен технически преглед

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Представяне на годишен технически преглед

    Скоро правих регистрация на автомобил. В талончето за първоначален технически преглед давано от КАТ, има маркирана дата за следващия ГТП. Отбелязани
    са месец и година. Същевременно, на документа издаван от пунктовете за ГТП, пише: Да са яви на следващия преглед до определена дата. И ден след нея, в същия месец, вече си закъснял и трябва да бъдеш глобен.

    Каква е истината и къде може да се прочете?
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    От: Представяне на годишен технически преглед

    Трябва да са написали на ръка и датата на първоначална регистрация в България, под ДКН. Тя се гледа.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      От: Представяне на годишен технически преглед

      Няма такава.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        От: Представяне на годишен технически преглед

        Да речем, че глоба няма с дата допреди два дена.
        Проверено лично.

        Коментар


        • #5
          От: Представяне на годишен технически преглед

          Трябва да пише някъде, но къде?
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #6
            От: Представяне на годишен технически преглед

            Според мен прегледа важи до последния ден на съответния месец който е отбелязан. Нещо такова ми се върти из главата.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #7
              От: Представяне на годишен технически преглед

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Скоро правих регистрация на автомобил. В талончето за първоначален технически преглед давано от КАТ, има маркирана дата за следващия ГТП. Отбелязани
              са месец и година. Същевременно, на документа издаван от пунктовете за ГТП, пише: Да са яви на следващия преглед до определена дата. И ден след нея, в същия месец, вече си закъснял и трябва да бъдеш глобен.

              Каква е истината и къде може да се прочете?
              Ще те глобят ...ако те хванат / на пътя /
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #8
                От: Представяне на годишен технически преглед

                Ако няма указан ден от месеца, то срока изтича с последния( работен ден) от съответния месец. На стикера на стъклото маркиртан ден пак ли няма ?

                Това е за София, в страната е друга процедурата, но ако ти съставят акт законът ти дава право с три изречения да си напишеш ти как виждаш истината. (:
                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                В. Иванов

                Коментар


                • #9
                  От: Представяне на годишен технически преглед

                  На малкият талон има дата до която важи,ако няма ,до датата на която си се явил.Със служебните сме прескачали срока и до 1 седмица.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Представяне на годишен технически преглед

                    Важи до определена дата , след нея може да те глобят (ако те хванат на пътя). Далеч по-неприятното е, че МПС след определената дата се води технически неизправно със всички последици. Например при евентуално ПТП - застрахователя най-вероятно ще откаже обезщетение (по гражданска или каско).

                    Коментар


                    • #11
                      От: Представяне на годишен технически преглед

                      Това е талон от КАТ, няма малък и голям. На някои пишат дата, на някои не. На моя нямаше дата, питах познат на пункт за ГТП, каза ми, че по принцип е до края на месеца, ама да ми е мирна главата да мина до датата на първа регистрация в талона. Така и направих. Сега вече си имам точна дата, до която да мина преглед. Това е само за "новия внос" след първата година. Добра организация има .
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Представяне на годишен технически преглед

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Няма такава.
                        Гледа се датата на регистрация в КАТ.

                        п.п. Това за талончето от КАТ при първоначална регистрация.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Представяне на годишен технически преглед

                          Аз понеже съм заплес веднъж карах половин година без преглед. Никакви проблеми на самия преглед, само ми напомниха друг път да не карам така.

                          Иначе рисковете са си съвсем обективни, ако стане беля.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Представяне на годишен технически преглед

                            Редовно пропускам крайния срок, посочен в талона за преглед. Най-често нямам време да отида, когато вече е наближил деня, защото съм някъде далеч от автомобила, примерно в командировка. Колата не съм я карал през това време, когато е била с изтекъл преглед. Досега на пункта не са ми повдигали въпрос за закъснението, а в течение на 4 години, датата на прегледа се измести с около месец заради тези закъснения.
                            Съществуват редица обективни причини да не можеш да минеш преглед на автомобила си навреме без той да е в движение по пътната мрежа. Би било тъпо ако в закона е разписано че жив умрял трябва да нямаш дни без пауза или пък някой да ти гледа за разминаване между първоначална регистрация и датата на следващия преглед.

                            П.П.
                            Реално погледнато, всъщност съм я карал без преглед всеки път докато измина около 700-800 метра до пункта за преглед...
                            Георги Тонев

                            Коментар


                            • #15
                              От: Представяне на годишен технически преглед

                              Имайте предвид, че при изтекъл срок на прегледа, застраховките не важът!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X