Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на годишен технически преглед

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Представяне на годишен технически преглед

    Откак карам МПС, винаги минавам ГТП няколко дни по-рано и в удобен за мен ден, преди конкретната дата посочена в талона за ГТП, Божич иска явно правно обяснение, написано точно черно на бяло....

    Коментар


    • #47
      От: Представяне на годишен технически преглед

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Чакай, че нещо не схванах.
      Пишеш, че може да се явиш 3 месеца преди датата, а после добавяш трите месеца към годината.

      П.п. То и тук никой не те ограничава да минеш по-рано от крайния срок, пък ко ще и 6 месеца.
      Да ама после като минеш преглед в РБ на талона ще пише ела пак след 12 месеца а на запад пише ела пак след 15 месеца, капиш
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #48
        От: Представяне на годишен технически преглед

        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
        И аз не виждам много смисъл да се задълбава чак толкова навътре. В крайна сметка като повечето неща в милата ни Татковина са не доизмислени и не както би ни се искало да бъде. Да дам все пак един пример как е по чужбинско или там където съм бил.
        На север , у Финско прегледа важи точно година. Но ти дават право да отидеш 3 месеца по-напред преди изтичането на крайния срок. Ако отида на първия възможен ден , прегледа ми важи 1 год.и 3 месеца.
        Определено няма смисъл, ама нали по нашенско имаме навика да чакаме до последния възможен ден за да свършим нещо и е важно да не се минем.

        Отделно, дето нормативно нещата са кашообразни. Един преглед - по наредба на МВР, другите - по друга наредба, на друго министерство. На едното талонче - полета за перфорация, на другото - точно указана крайна дата.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          От: Представяне на годишен технически преглед

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

          Със сигурност е от там мешавицата, ама темата е формулирана така, че се намесва и ежегодният ГТП във въпрос, който касае нещо еднократно.
          , без майтап от там е.

          Пита се защо при регистрация и първоначален ГТП на нов внос МПС извършено в КАТ София , издадените документи за ГТП се различават от същите издавани от пунктовете само за ГТП ?
          Разликата била в липса на оказан ден от месеца ( не ден от седмицата ) от служителите на КАТ София в резултат на което собственика ставал потенциална жертва на изнудване от частните пунктове за ГТП.

          Подобна е ситуация при закупуване на нова кола от магазин -получаваш я с номера, прегледи... и от магазина подкарваш я на вън, нали?

          Никога, ама никога и с нов внос и с ново закупена кола, много кратно, не съм имал проблем при следващи прегледи. Дори в София сме облагодетелствани ,че регистрация и първоначален ГТП се извършват на едно место а не както в провинцията да разкарваш колата на колесар или с временни талони.

          А защо не слагат дата ( ако) от месеца, не вярвам да е без причина, но не създава проблеми на тези които не си ги търсят.

          ПП Правилно едните са ежегодни, другите първоначални прегледи.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • #50
            От: Представяне на годишен технически преглед

            Че то и в провинцията мисля първоначалния ГТП и регистрацията се извършват на едно място...
            За нов автомобил там нещата мисля са ясни - в Закона си пише - преглед на 3-та и 5-та година след регистрацията (на 3-та година ти дават вече талонче за ГТП)..
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #51
              От: Представяне на годишен технически преглед

              Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
              ... собственика ставал потенциална жертва на изнудване от частните пунктове за ГТП. ...
              Това няма как да стане, тъй като пунктовете за ГТП нямат абсолютно никакви правомощия да налагат каквито и да било санкции при закъснение. Проблем с неминат навреме ГТП можеш да има само с КАТ или със застрахователи.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                От: Представяне на годишен технически преглед

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Това няма как да стане, тъй като пунктовете за ГТП нямат абсолютно никакви правомощия да налагат каквито и да било санкции при закъснение. Проблем с неминат навреме ГТП можеш да има само с КАТ или със застрахователи.
                Беше резюме, че стана мармалад с има дата, па няма дата и т.н.
                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                В. Иванов

                Коментар


                • #53
                  От: Представяне на годишен технически преглед

                  Няма дата щото ги мързи много работа имат виж какви опшки има остава и с това да ги натоварват хората

                  Коментар


                  • #54
                    От: Представяне на годишен технически преглед

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    За нов автомобил там нещата мисля са ясни - в Закона си пише - преглед на 3-та и 5-та година след регистрацията (на 3-та година ти дават вече талонче за ГТП)..
                    3-тата, ама ако минеш след датата не ти дават за 2 години а за една - обяснението: така им работел софтуера.
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #55
                      От: Представяне на годишен технически преглед

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Чакай, че нещо не схванах.
                      Пишеш, че може да се явиш 3 месеца преди датата, а после добавяш трите месеца към годината.

                      П.п. То и тук никой не те ограничава да минеш по-рано от крайния срок, пък ко ще и 6 месеца.
                      Ако срока ти е 30 март примерно и отидеш на преглед на 1 януари , прегледа ще ти важи до 30 март следващата година. Ако отидеш на 30 март , отново прегледа ти е с валидност 30 март следващата година.

                      А в България ако отида по същия пример на 1 януари , прегледа ще ми важи до следващия 1 януари.
                      Последно редактирано от cnc82; 19-07-17, 15:33.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #56
                        От: Представяне на годишен технически преглед

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        Да ама после като минеш преглед в РБ на талона ще пише ела пак след 12 месеца а на запад пише ела пак след 15 месеца, капиш
                        Точно така
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #57
                          От: Представяне на годишен технически преглед

                          В България, както знаем има специални лъчения от космоса и за това нормативните документи са пълен хаос. Не може да отидеш на преглед ако нямаш бележка за платен данък, което го няма в нито една европейска държава, но тука е факт. Два пъти смениха шофьорските книжки, но в цифричките отзад/така наречената "машинночитаема зона"/ липсва кръвната група на водача, което е задължителен регламент на ЕС.....Ноо 3 000 000 водачи по 30лв. за нови книжки и пълним нечие джобче....А по повод просрочените прегледи на ул. Мечка 1 има пункт и там се върти патрулка от 3-то РПУ и причаква нередовни водачи за съответното.......

                          Коментар


                          • #58
                            От: Представяне на годишен технически преглед

                            Това на острова е въпрос на тяхно решение.... Въпреки, че тамошните правила са по-удобни за нас-потребителите (не случайно там се регистрират почти всички кит-карове в Европа, та дори и българските SIN), не виждам проблем и има логика и в тукашното решение...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Представяне на годишен технически преглед

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              ..
                              А, че датата на прегледа се местела с няколко дни напред всяка година-баси важното. Ако това ви притеснява............
                              А ако някой е толкова перфекционист-да си минава точно на датата.
                              През комунизма, когато преглед се минаваше единствено в КАТ-всяка кола си имаше конкретна дата за явяване на преглед. И никой не умря от това.
                              Коле, от невъзможност да минавам точно на датата, се оказа, че за няколко години датата ми се е изместила с месец и нещо напред.
                              Според старата еврейска приказка - каквото и да си говорим, става дума за пари.
                              Съгласен си, нали?

                              А пък за прегледите по време на комунизма - е, не е останало без умрели - умря комунизма, бе, Коле, и ако това е причината да умре и сегашния полустрой, няма да мина на преглед никога повече - нито технически, нито медицински, нито профилактичен, нито за въшки дори!!!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Представяне на годишен технически преглед

                                Е, подразбра се кое - как. Затова беше и темата. Също се разбра, че има каша и при прегледите. Смятам да пусна нова тема със заглавие "Къде в България няма каша?"

                                Или да чакам новия форум?
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X