Обява

Свий
Няма добавени обяви.

свързване на видео VHS към LED телевизор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: свързване на видео VHS към LED телевизор

    Това дето го пишете - да вярно е .
    И аз минах по тоя път с едни "налични" устройства .
    В следствие ги подарих ...


    Интересното е , че в 1998 година гледах: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2...8%D0%BB%D0%BC)
    Формата беше поносим.
    И всичко на едно СД.
    Като стана въпрос за сватби - моята на две по 3 часа VHS - излезе като размер два пъти харда .

    Отказах се .

    Пък и на кой ли му пука кога и как съм се женил...

    Коментар


    • #32
      От: свързване на видео VHS към LED телевизор

      По нагоре на снимката е един хардуерен енкодер енкодираш в реално време в h264. Това се води най-добрата компресия в момента. Казаха, че струвал "торба пари" така е, но няма пълно щастие...
      Както казах които иска да прехвърля, има професионални услуги. Даваш касетата и вземаш дисковете...
      П.С. Аз лично не се занимаваш с такова енкодиране...

      Коментар


      • #33
        От: свързване на видео VHS към LED телевизор

        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        ...h264. Това се води най-добрата компресия в момента...
        H.265 е по-добра с доста, но тепърва навлиза.

        Отделно, когато се прави в реално време обема е доста по-голям. 2 часа и половина филм във FullHD е примерно 1/3 от това, което дава DVR-а в колата, което пълни 64GB карта с около 5 часа видео 1080p60, и то видео, което може да се компресира много сериозно поради естеството си - в него всичко е плавно и разликите между съседни кадри са почти никакви. Не съм опитвал прекодиране с по-сериозни енкодери, ама предстои да пробвам.

        ...а качеството от VHS е мижаво изначално - нещо като 400x300 резолюция обикновено е достатъчна за практически нулево спадане на качеството. С H.264 едно CD ще побере доста.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: свързване на видео VHS към LED телевизор

          При хардуерно енкодиране няма голям обем файл, защото енкодера получава от единия край аналоговия сигнал, а от другия ти дава mp4 h264. А заради ниската резолюция, наистина може да го натъпка и в едно CD.
          Отделно това да прекодираш VHS 24 кадъра в видео 60p не е особенно добра идея

          Коментар


          • #35
            От: свързване на видео VHS към LED телевизор

            Да, обаче енкодера трябва да е доста мъдест, за да може да прави наистина добра компресия в реално време, без от това да страда качеството.

            Абсолютно съм съгласен че да се прекодора нещо с ниско качество и малко кадри във високо качество с много кадри в общия случай е безпредметно. Ама има и друго - хубав енкодер пак ще го събере в малък обем, просто защото вътре няма съдържание, което да изисква голям такъв.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: свързване на видео VHS към LED телевизор

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Да, обаче енкодера трябва да е доста мъдест, за да може да прави наистина добра компресия в реално време, без от това да страда качеството.

              Абсолютно съм съгласен че да се прекодора нещо с ниско качество и малко кадри във високо качество с много кадри в общия случай е безпредметно. Ама има и друго - хубав енкодер пак ще го събере в малък обем, просто защото вътре няма съдържание, което да изисква голям такъв.
              Този дето съм го показал на снимката енкодира в реално време без загуба на качеството

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X