Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 28

Тема: МПС с висок клиренс (просвет)

Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране МПС с висок клиренс (просвет)

Здравейте,

Предварително се извинявам ако темата не е в точния раздел.

Искам да се сдобия с нов автомобил като държа да е малко по висок от нормалните коли, че да се качва по тротоарите без проблем и да не задира картер или кора по родните дупки.
    В момента останах само с едно Санта Фе от първите (колата за всичко) и една Лада Нива, която от ръжда вече не се вижда и ще се ползва за селска работа. Санта Фе-то не е никак лош автомобил, но въпреки че не е много голям едвам се вкарва в паркинга на офиса (паркинга просто с доста тесни коридори, сегашния ми началник има Ланд Круизер V8 и го държи пред офиса, защото не влиза). В квартала където живея, няма много места за паркиране и често някой леко забърше бронята или някоя от страничните пластмаси и ми почна да ми писва, а колата не е толкова голяма дори).

Предполагам и други хора са се питали същия въпрос-коя да е колата която е за всичко и да се използва пълноценно:
    От това което се предлага на пазара (цена до 10 000 лв да си кажа) от избора мисля че влизат: Хонда CRV/ HRV, Kia Sportige, Hyundai Tucson, Dacia Duster, Suzuki Grand vitara, Subaru Forester/Outback, Skoda Scout, Ford Fusion.
    Клиренса на споменатите започва от 170 мм което си е ниско, най-вероятно изпускам доста автомобили и затова и пускам и темата. В случая може и само с задвижване на един мост.

Ще се радвам на мнения и предложения за висока кола вписваща се в малките градски тесни улици.

Благодаря!

Място
    Благоевград
    Публикации
    3,187
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране От: МПС с висок клиренс (просвет)

Сантафе има добър клиренс , започва да закъсва на такъв терен / по вина на водача / Име:  Снимка1247.jpg
Прегледи: 1255
Размер:  827.7 Кб...после като го издърпах нямаше проблеми Име:  Снимка1251.jpg
Прегледи: 1250
Размер:  913.2 Кб...Дачията също се представя добре , където мина Тойотата , Дачията я следваше / а имаше хубави коловози / Име:  20170617_102100.jpg
Прегледи: 1247
Размер:  957.4 Кб
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

Място
    Варна
    Публикации
    1,635
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на jojo33 Преглед на публикациите
    Здравейте,

Предварително се извинявам ако темата не е в точния раздел.

Искам да се сдобия с нов автомобил като държа да е малко по висок от нормалните коли, че да се качва по тротоарите без проблем и да не задира картер или кора по родните дупки.
    В момента останах само с едно Санта Фе от първите (колата за всичко) и една Лада Нива, която от ръжда вече не се вижда и ще се ползва за селска работа. Санта Фе-то не е никак лош автомобил, но въпреки че не е много голям едвам се вкарва в паркинга на офиса (паркинга просто с доста тесни коридори, сегашния ми началник има Ланд Круизер V8 и го държи пред офиса, защото не влиза). В квартала където живея, няма много места за паркиране и често някой леко забърше бронята или някоя от страничните пластмаси и ми почна да ми писва, а колата не е толкова голяма дори).

Предполагам и други хора са се питали същия въпрос-коя да е колата която е за всичко и да се използва пълноценно:
    От това което се предлага на пазара (цена до 10 000 лв да си кажа) от избора мисля че влизат: Хонда CRV/ HRV, Kia Sportige, Hyundai Tucson, Dacia Duster, Suzuki Grand vitara, Subaru Forester/Outback, Skoda Scout, Ford Fusion.
    Клиренса на споменатите започва от 170 мм което си е ниско, най-вероятно изпускам доста автомобили и затова и пускам и темата. В случая може и само с задвижване на един мост.

Ще се радвам на мнения и предложения за висока кола вписваща се в малките градски тесни улици.

Благодаря!
    От всите тея Дачията е най висока.

А сузукито най жип
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    София
    Публикации
    457
    Точки (при гласуване)
    8

За сега само това намерих с малко по-висок клиренс.
    Име:  549087_10152267346656350_703662917_n.jpg
Прегледи: 1165
Размер:  82.8 КбИме:  1924400_10152263287121350_1760442940_n.jpg
Прегледи: 1165
Размер:  91.1 Кб
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

Място
    София/UK
    Публикации
    1,190
    Точки (при гласуване)
    13

Сузуки Джимни 20см, БМВ Х2 20см, Рено Колеос 20см, , Мицубиши Аутландер 21см, Джип Чероки 22см, Мицубиши Паджеро 22см, Нисан Патрол 23см, VW Туарег 24см, Гранд Чероки 28см

Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря за снимковия материал и предложенията.Темата е малко странна не толкова насочена към движение извън пътя. Целта и идеата ми е следната: тип ежеднено возило с нормален до голям багажник.
    Идеята е колата да се ползва ежедневно в града, но и да стигне до някоя полянка, където примерно някоя астра или голф ще опре. Сегашното Санта ФЕ е идеално за всичко описано, но както споменах, че на две седмици все някой леко ме ожулва, че доста тясно около блоковото пространство и а разхода от 19 литра е другата причина.

Малко странни харектеристики описвам, но повече предложения са добре дошли. Може би някое високо комби е идеалното. За момента се досещам само за Форестър, Оутбек и Шкода Скаут, като на дължина са не-по малки от Хюндая.
    Тези дни се сетих за Паджеро Пинин че отговаря на това което съм писал, само багажното отделение ми се вижда малко.
    Последно редактиран от CarTest™ ; 18-07-17 в 16:52 Причина: Линк

Място
    София
    Публикации
    4,781
    Точки (при гласуване)
    24

Тусона е ОК, но е колкото твоето Санта фе, HR-V е по-малка и идеална за градско, но на дълъг път не е комфортна, Аутбека е голям за твоите цели, а и харчи много......... тези трите съм имал/имам, от тях, Хондата е най-удобна за градско.

Място
    София
    Публикации
    43
    Точки (при гласуване)
    3

При така зададеният критерий - дребна и висока кола, която да не харчи много се сещам за точно два варианта - дайхатсу териос и сузуки джимни Пък и до 10к се намират сравнително новички и от двата. Само че дайхатсуто няма бавни - не знам те дали са критерий.

Място
    Варна
    Публикации
    115
    Точки (при гласуване)
    9

Идеята е колата да се ползва ежедневно в града, но и да стигне до някоя полянка, където примерно някоя астра или голф ще опре.

Място
    София
    Публикации
    884
    Точки (при гласуване)
    14

Да де ма от тази горната за съжаление 4х4 няма.....
    Стария модел - БХ има, но е култова и кви цени държи.......
    Инак с това окачване колите са доста проходими дори и само на предно....
    Поздрави!
    SUZUKI SAMURAI леко пипнато
    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
    RENAULT ESPACE QUADRA
    ...и едно сивикче за града...

Място
    София
    Публикации
    21,631
    Точки (при гласуване)
    79

...

Малко странни харектеристики описвам, но повече предложения са добре дошли. ...
    Определено са странни и са от типа "хем сърби, хем боли".

Хем да има голям клиренс като на джип (та даже 17 см били малко) и да е с голям багажник, ама да е с малки габарити, че да се провира на тесни места. Тук често се споменава един важен закон - Законът за липсата на пълно щастие ...

В интерес на истината, в града идеална работа ми вършеше повдигнат Нисан Патрол - ръбато камионче, по който нямаше една права ламарина. Завиваше си идеално и идеално си минаваше по тесните улички, защото беше по-висок от колите и огледалата му минаваха над тези на паркиралите. А и никой не изгаряше от желание да се забърсва в него, по очевадни причини. Пък и да се забърше - една драскотина в повече или по-малко, на кой му пука ...

Място
    От София - живея в Банкя
    Публикации
    1,326
    Точки (при гласуване)
    11

То май се напълни с подземни паркинги. проектирани за возила с размер на рикша.
    Та много по-здрави на архитекта ...
    Бих си купил без да се замисля Форестър. предвид поставените условия.
    Иначе любимата ми "евридейка" е къс Патрол.
    Ако изляза без него. до десетата минута. вече съжалявам.
    Life is too short to drive dull cars!

Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

Да напълно съгласен съм, че пълно щастие няма и закона на Мърфи се проявява в точния момент. Така миналата година реших че каско няма смисъл на 15 годишна кола и тогава една девойка си заби полото и бронята ми отиде. След това имах още няколко случая на одирания и малките одрасквания на паркинга.

Ситроен не знам, но някак не съм им привърженик, въпреки опцията на по старите модели от времето на BX.
    Мисля че един вариант на всичко дето описах е Нисан Кашкаи (Патрол или Патфайндер, много ме радват...но до там).
    Набелязах си няколко за оглед, като в събота ще гледам някаква бройка дето ми я хвалят познати, 2,0 бензин, с ръчни, 2WD e, но за целта става, но това е с най-бедното оборудване за цена около 8000 лв 2007-2008 е.
    Може би това е наистина нещо което покрива повечето от нещата, не е голямо, що годе има клиренс, багажник да кажем, че става и по каталози харчи около 11 градско.
    Познат който работи в охранителна фирма и ще подменят част от автопарка и предложи Дъстер 1,6 и Санг юнг Корандо от тези по новите (2009 ) , но подобна служебна кола мисля че не е на оферта, въпреки реалните около 170 000 км.

Място
    София
    Публикации
    390
    Точки (при гласуване)
    9

Каквато и кола да вземеш все ще е ожулена. Проблема не е в колата а в идиотите наоколо.
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

Място
    Габрово
    Публикации
    417
    Точки (при гласуване)
    4

Къс Патрул с тръбни брони.Каско няма да ти трябва.
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

0895шест29410 .

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,506
    Точки (при гласуване)
    20

Ако темата не е поредното социологическо проучване мисля че Пандата е твоят автомобил. В смисъл, пресечна точка на малък, маневрен автомобил с голям "просвет". Не съм срещал класация по съчетание на тези два параметъра, но ако има такава, определено Пандата е в тройката.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.
    10% отстъпка за мъжка конфекция

Място
    София
    Публикации
    2,049
    Точки (при гласуване)
    10

Откакто си свалих предната броня, изведъж започнах да имам много повече предимство и никой не ми се вре под гумите. Прежаленият вид печели - това е моят извод.
    Име:  20170705_133437_s.jpg
Прегледи: 808
Размер:  312.8 Кб
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Място
    София
    Публикации
    4,676
    Точки (при гласуване)
    15

Да, да! И нЕкои "некорумпирани" представители на закона също��.
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге.
    Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Място
    Варна
    Публикации
    3,751
    Точки (при гласуване)
    20

Вземи си скутер.

Място
    Пловдив
    Публикации
    277
    Точки (при гласуване)
    5

Трябва и ремарке към скутера.
    Последно редактиран от arn ; 27-07-17 в 16:56

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Трактор с 2 метра клиренс
    От IvanIvanovi във форум Верижни машини, Трактори
    Отговори: 18
    Последно мнение: 09-02-12, 13:50
  2. 4х4 -385мм клиренс
    От 4x2 във форум Други 4х4, екзотични автомобили, всичко извън горните марки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 28-11-09, 23:02
  3. Клиренс Витара
    От Edo във форум SUZUKI
    Отговори: 3
    Последно мнение: 17-01-08, 13:36
  4. Фронтера с понижен просвет
    От recaro_7 във форум OPEL
    Отговори: 12
    Последно мнение: 22-12-07, 00:11
  5. Клиренс
    От quadra във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри