Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов компактен SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов компактен SUV

    Здравейте колеги, баща ми се е засилил нова кола да си купува(разбирайте нова от магазина). Кара няколко дни един Ford Kuga 2.0 дизел, и аз го врътнах, не останах впечатлен. Скоростната кутия ми се стори малко мудна, но нямам опит с автоматици. Сега пък се засилил за Honda CR-V, но за новите модели нямам никакво инфо как са. Всякакви наблюдения и съвети са добре дошли, както и за конкурентни СУВчета. Колата няма да се кара изобщо извън пътя. Като гледам е готов да се ръсне до около 75К лева.
    Благодаря предварително.
    УАЗ - Where I go there are no roads!!!

  • #2
    От: Нов компактен SUV

    Като фен на италиански машини ще си дам мнението.Фиат 500Х с 2.0 мджет 4х4 и 9-степенен автомат на ZF.Дори с тази кутия струва доста под бюджета ви.
    "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
    Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

    Коментар


    • #3
      От: Нов компактен SUV

      За "нов" и "компактен" за около 50 кила - много ми хареса CX3 (мазда) .
      Автомата е доста по пластичен от на тези които съм карал досега (нямам много опит с такива, около 5000км , не харесвам автомат)
      Запиши един тест-драйв , покарай , може и да е твоята кола.

      Коментар


      • #4
        От: Нов компактен SUV

        Да загледа , КАРА и сравнява Хондата с : Тойота Рав4 и Нисан/Инфинити еквиваленти ..може да метнете и Хюндай в микса. Успех в избора и покупката.

        Коментар


        • #5
          От: Нов компактен SUV

          Фолксваген Тигуан!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Нов компактен SUV

            Първоначално публикуван от Alexander Преглед на мнение
            Здравейте колеги, баща ми се е засилил нова кола да си купува(разбирайте нова от магазина). Кара няколко дни един Ford Kuga 2.0 дизел, и аз го врътнах, не останах впечатлен. Скоростната кутия ми се стори малко мудна, но нямам опит с автоматици. Сега пък се засилил за Honda CR-V, но за новите модели нямам никакво инфо как са. Всякакви наблюдения и съвети са добре дошли, както и за конкурентни СУВчета. Колата няма да се кара изобщо извън пътя. Като гледам е готов да се ръсне до около 75К лева.
            Благодаря предварително.
            В момента Шкода Йети е последна година в производство и за 44000 лв се взима автомобил с всички екстри, 4х4, ДСГ, големия дизел 150 кс.
            За таквиз пари не може да се намери нищо друго освен Санг йoнг или Дачия
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Нов компактен SUV

              Нека човека пробва RAV 4 Hybrid.Влиза в бюджета, и щом няма да има офроуд - мисля че е добър вариант.
              Поздрави!
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • #8
                От: Нов компактен SUV

                Благодаря колеги за съветите, действам по алтернативни варианти. То Хондата звучи добре принципно, но нещо с парите са се изхвърлили ми се струва. Дали нов x-trail е добра идея, гледам са 6 ръчна или CVT? Cvt-то е някакво като на Мураното, или по-модерен вариант? Те Нисан съм забелязал, че не обичат нововъведенията особено.
                УАЗ - Where I go there are no roads!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Нов компактен SUV

                  Вижте и новата Мазда СХ 5, модела от тази година. Вече е тук от около 2 седмици. Най-скъпата конфигурация е малко под 75 х. Поздрави и успех с покупката.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов компактен SUV

                    Карам Кашкай 1.6DCI 130кс ръчка 2014г. 4х4 и съм изключително доволен от автомобила, нисък разход на гориво, съчетан с добър комфорт, но малък багажник. На X-trail му сложиха автомат от тази година с 2литров мотор и мисля че би се представил много добре за по - малко пари от колкото е хондата, за хюндай дори нищо не казвам, защото цената му като нов отива към 100те.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов компактен SUV

                      Най-голямото предлагане в момента е именно на такъв клас автомобили. Правилен избор няма. Аз бих се ориентирал към японец или кореец, но задължително 4х4. За екстри вече всеки си знае какво търси.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов компактен SUV

                        Нещата отиват към CR-V. Единствено въпроса е дали 1.6 дизела с 9ст АТ, или 2.0 бензин с ръчна 6ст кутия. Аз съм за бензин честно казано, да не говорим, че е с 9К по-евтин. Имайте предвид, че градско почти няма да се кара, а извънградското е основно магистрала, така че не виждам бонусите от АТ и дизела. Някакви мнения за 2.0 i-VTEC двигателя?
                        Последно редактирано от Alexander; 20-07-17, 08:49. Причина: Допълнителна информация
                        УАЗ - Where I go there are no roads!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов компактен SUV

                          По принцип съм фен на автомата, 10-а година карам CR-V 2.0 автоматик бензин (3 броя) + още една Хонда Сивик автомат. Обмислял съм варианта следващото да е чисто нов дизел автомат, но цената е фактор. Тук в Англия разликата е около 6К паунда при същата дилема като твоята. Другото е, че съм малко скептичен към тези М-найсе степенни роботи. По-скоро си нямам идея, какво представляват и, как работят. Досега съм притежавал само добрия стар 4-степенен хидротрансформатор и там нещата са перфектни.

                          Двигател - настоящето ми CR-V е 2-ра генерация с 2-литров i-vtec. Има разлика с това, за което питаш - моя двг е К-серия (К20), а "твоя" ще е по-новата R-серия (R20). К-серията е бетон. Нямам наблюдения върху R20, но предполагам, че е като К, т.е. бетон. В момента съпругата ми кара Сивик с R18 i-vtec, 142 коня и съм очарован. Предишният й Сивик беше с L13 98 коня и разликата в динамиката е очевадна, като в същото време разхода на гориво е еднакъв, или поне незабележимо по-висок. Мисълта ми е, че големия двг не означава непременно голям разход на гориво (при еднакво купе). Двигателя е с интелигентен v-tec, освен променливото отваряне на клапаните има и променлива фаза на газоразпределение. Настройва се според твоя стил на каране. Ако крепиш като пенсионер, имаш икономичен автомобил. Ако караш агресивно, имаш достатъчно бърз и мощен, но неикономичен автомобил.

                          Тааааа, поставен в твоята дилема, без да се замислям бих скочил в едно бензиново 2-литрово CR-V.
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов компактен SUV

                            Здравейте пак колеги, както обикновено в последния момент се попромениха нещата. Избрахме му на баща ми X-Trail 2.0DCI ръчка. Благодаря на всички за съветите и поздрави!
                            http://uaz469bg.snimka.bg/experiment...8.38148503.big
                            http://uaz469bg.snimka.bg/experiment...8.38148502.big
                            УАЗ - Where I go there are no roads!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов компактен SUV

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              В момента Шкода Йети е последна година в производство и за 44000 лв се взима автомобил с всички екстри, 4х4, ДСГ, големия дизел 150 кс.
                              За таквиз пари не може да се намери нищо друго освен Санг йoнг или Дачия
                              Санг Йонг за парите си е е супер,за Дачия немога да кажа същото.Пък и нов Рекстън е около 65 хиляди с всички екстри.
                              SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X