Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Владимирец Т25А2 иска припомпване, за да запали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Владимирец Т25А2 иска припомпване, за да запали

    Момчета, при мен положението вместо да се оправя се влошава още повече. Реших да подменя дифтунгите по всички връзки или с други думи да пипна навсякъде за всеки случай. Оказва се, че щуцерчето 1 (от горните снимки) беше без 1 дифтунг, а трябваше да са 3 бр. Освен това се оказа, че е развалена резбата и трябва да свалям помпата, за да се нареже нова. В общи линии приключение голямо се отваря. В него нямаше нито пружинка нито топче за спиране на горивото. На ижекторчето пък имаше друга задачка закачка. Гуменото пръстенче го бяха заменили с гумена лентичка и под нея намотани конци. Хитро! Добре, че отворих и там. В общи линии се очертава веселба. Как ми препоръчвате да сваля помпата, за да не се получи фал. Ето ви малко снимки:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8632.JPG
Прегледи:1
Размер:263.2 КБ
ID:5760596

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8635.JPG
Прегледи:1
Размер:138.3 КБ
ID:5760597

    Сложих тази гумичка и дано държи. Трябва да свалям помпатаааааааааааа рев, рев , рев, рев. После с предварението да видим как ще се оправя.
    Scientia est potentia

    Коментар


    • #17
      От: Владимирец Т25А2 иска припомпване, за да запали

      Отваряш капачката пред помпата, от където се налива масло. Има два болта на нагренажното колело. Развиваш болтовете на помпата и тръбичките. Ваденето е проста работа. Има модел, който само се развивата болтовете на помпата и е на шлици. Зацепването е просто. Има си белези на колелото на помпата и ангренажа.

      Коментар


      • #18
        От: Владимирец Т25А2 иска припомпване, за да запали

        Буталцето на което са били конците не е много важно, то се използва само за първоначално подкачване на гориво за обезвъздушаване на системата след това то вече не работи.

        Коментар


        • #19
          От: Владимирец Т25А2 иска припомпване, за да запали

          А и рано или късно всеки стига до конците... Те не са сложени там от хубаво.
          Това при оригинален О-пръстен де. Руски.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Владимирец Т25А2 иска припомпване, за да запали

            Не знам дали има оригинален О-пръстен с намотани конци под него , но аз си сложих здрава гумичка. Сега се чудя с щуцерчето какво да правя. Като нарежа нова резба ще ми трябва по-голям щуцер а от там и накрайничето на тръбичката трябва да се сменя или пък да мисля нещо с преходник.
            Всъщност как се сменява маслото на тези помпи? Така или иначе ще свалям помпата.
            Благодаря.
            Scientia est potentia

            Коментар


            • #21
              От: Владимирец Т25А2 иска припомпване, за да запали

              Като си на къра и неще да подкача,даже и парцалче ще навиеш!
              За щуцера,смъкни ГНП-то и го занеси при стругар.Изскубаната резба трябва да се разпробие за М-18Х1,5мм,което значи,че ще се ползва свредло 16,5мм.След това се изработва нов щуцер от шестен примерно 22мм с външна 18х1,5,като се прдвиди и легло за дихтунга,и вътрешна резба 14х1,5мм каквато е и на оригиналният щуцер.Вземи си алуминиеви дихтунги или отгряти медни за да нямаш ядове.Огледай си металните тръби които захранват помпата,много често се пукат от вибрациите във участъка в който са запоени.Вземи шублер и измери холендрите(отворите на търбите) за успоредност,често се случва да не са успоредни или пък щуцера е с по-малко резба и не стяга(може да подложиш няколко дихтунги),вследствие на което при душманско затягане изскубва резби.Аз лично бих изхвърлил металните тръби,има бронирани маркучи които вършат перфектна работа.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                От: Владимирец Т25А2 иска припомпване, за да запали

                Всъщност ще ми се наложи да съединя с маркуч ГНП-то и резервуара. Трябва да видим как ще стане най-добре. Не знам дали ако стегна маркуч със скоби ще стане добре или ще е най-добре да търся друг начин да ги съединя.
                Scientia est potentia

                Коментар


                • #23
                  От: Владимирец Т25А2 иска припомпване, за да запали

                  Здравейте момчета, сглобих машината, зацепих помпата и всичкое ток и жица. Машината работи без да пуши, изпушва малко само при поддаване на газ=значи всичко е ОК. Ще постна няколко снимки.
                  Scientia est potentia

                  Коментар


                  • #24
                    От: Владимирец Т25А2 иска припомпване, за да запали

                    Малко допълнение по темата:
                    След като си мислях, че всичко е наред се оказа, че не е. На другата сутрин пак не искаше да запали. Хмм...реших да погледна филтрите и ги смених и тогава положението рязко се влоши. Хептем не искаше да запали. Оказаха се О-пръстените на горивните филтри. Смених ги и пали само като му покажа ключовете. Пробвах го пак след 24ч и си пали от раз.
                    Клапанчетата се оказаха в два болта най-долу на помпата. Ако някой има същите проблеми е добре да ги развие и да разтегне леко пружинките. Всъщност това е едно от най-полезните неща за тези, които четат темата.
                    Благодаря за помощта на всички!
                    Поздрави!
                    Scientia est potentia

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X